Dzięki niemu możesz swoją ulubioną kawą raczyć się w lesie lub na Giewoncie. Jest idealny do serwowania napoju podczas dalekiej podróży autem lub autobusem. W tym wpisie podpowiadamy, jaki rodzaj termicznego kubka najlepiej spełni swoje zadanie.

Profesjonalne kubki termiczne gwarantują przede wszystkim niezawodną szczelność, dlatego czasem lepiej jest postawić na markowy produkt, zwłaszcza jeśli masz duszę podróżnika. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, z czego taki produkt jest wykonany. Jedno jest pewne, kubek ma swój udział w dbaniu o środowisko. W tym czasie, w jakim go używasz, nie kupujesz napojów w papierowych i plastikowych pojemnikach na wynos.

Dobry kubek termiczny, czyli jaki?

Profesjonalnego produktu nie można pomylić z wysokim kubkiem i nakładką, ponieważ pełni bardziej rolę szczelnego termosu, choć wyglądem go przypomina. Dobry kubek termiczny po całkowitym zamknięciu pozostaje chłodny na zewnątrz. Jeśli jego element nagrzewa się, oznacza to, że jego konstrukcja nie izoluje precyzyjnie napoju przed wystygnięciem. Przede wszystkim o dobrym egzemplarzu przesądza to, przez jak długo utrzymuje on ciepło – minimum powinno być to 8 godzin. Najlepsze kubki termiczne utrzymują wysoką temperaturę nawet do 38 godzin. Zwykłe produkty z supermarketu mogą być zawodne, często okazuje się, że trzymają napój w wysokiej temperaturze tylko do godziny, a to zdecydowanie za mało, jeśli wybierasz się na całodniową wyprawę. Tani produkt może także przeciekać, co w przypadku termicznego kubka nie może mieć miejsca.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry kubek termiczny?

Szczelność to podstawa, dlatego oglądając kubek w sklepie, zwróć uwagę czy jest on wyposażony w gumowe uszczelki w obrębie nakrętki. Istotne jest także zamknięcie kubka – jego mechanizm nie powinien otwierać się samoistnie ani mieć wolnej przestrzeni pomiędzy zamknięciem a korpusem butelki. Dobry produkt ma dodatkową blokadę przed przypadkowym otwarciem.

Istotny jest materiał, jaki tworzy kubek termiczny, dlatego sprawdź etykietę. Niezawodna i wytrzymała jest stal, która najlepiej trzyma temperaturę napoju. Na rynku dostępne są również kubki z tworzyw sztucznych i ceramiki, choć zdarzają się także produkty wykończone bambusem lub ze szkła. Każdy z nich inaczej jednak izoluje napój i prezentuje nie tylko różną trwałość, ale także odmienną estetykę. Szkło będzie cięższe niż bambus, choć naturalne wykończenie magnetyzuje atrakcyjnym designem.

Zastanów się, gdzie i jak będziesz korzystał z kubka, bo jeśli jego użytkownikiem będzie kierowca, wybrany model powinien mieć przyczepną warstwę chwytającą, łatwo otwieraną nakładkę i specjalny ustnik, który ułatwi spożywanie napoju podczas prowadzenia samochodu.