Zbliża się czas długo wyczekiwanych zimowych ferii, które zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia w tym sezonie będą przebiegać w czterech dwutygodniowych turach. Oznacza to, że najprawdopodobniej unikniemy czarnego scenariusza z 2021 r. Już 17 stycznia zimową przerwę rozpoczną uczniowie z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Czasu zostało niewiele, więc eksperci Magazynu Travelist podpowiadają, gdzie spędzić zimowe wakacje, jakie obiekty wybierać i na co zwrócić uwagę.

Rezerwacyjny boom na pobyty w okresie ferii

 Po ostatnich decyzjach przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia wszystko wskazuje na to, że ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022 odbędą się zgodnie z tradycyjnym planem i będzie można spędzić je poza domem. Ośrodki narciarskie również mają funkcjonować normalnie. Informacje te nie przeszły bez echa, a sami zainteresowani – w szczególności rodziny z dziećmi – zaczęli intensywnie poszukiwać najlepszych ofert na spędzenie zimowego urlopu.

Potwierdzają to dane z portalu rezerwacyjnego Travelist.pl, którego eksperci od 12 grudnia obserwują swoisty boom. Rezerwacji na terminy obejmujące ferie 2022 jest od tego czasu ponad 50% więcej niż we wcześniejszych dniach grudnia.

Beskid Śląski – zimowe eldorado

Oddalony o niewiele ponad godzinę jazdy od aglomeracji śląskiej i doskonale skomunikowany z resztą Polski Beskid Śląski to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów na zimowej mapie Polski. Wypoczywający mogą skorzystać tutaj zarówno z rozbudowanej bazy noclegowej oraz gastronomicznej, jak i licznych atrakcji. Wśród tych ostatnich koniecznie trzeba wymienić popularne stacje narciarskie w Szczyrku, Wiśle czy Istebnej.

Wybierając się w ten region kraju, warto skorzystać z oferty obiektów, w których – ze względu na mnogość atrakcji – odpoczną zarówno rodzice, jak i dzieci. Dobrym przykładem jest nowo otwarty, luksusowy hotel Crystal Mountain***** w Wiśle, w którym wypoczywający mogą skorzystać  ze strefy wellness i SPA, Aquaparku, basenu infinity, saun, gaming i kids roomu, czy basenu Black Pool – tylko dla osób dorosłych.

U stóp majestatycznych Tatr

 Zakopane nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski. Majestatyczne Tatry, barwna kultura Podhala, regionalna kuchnia czy najbogatsza w kraju nad Wisłą infrastruktura sprzyjająca uprawianiu sportów zimowych, co roku przyciągają turystów całej z Polski, którzy mogą tutaj doświadczyć prawdziwej zimowej magii. Podtatrze to prawdziwy raj dla miłośników nart i desek, którzy mogą wybierać z bogatej oferty stoków. To tu funkcjonuje również największy projekt branży narciarskiej w Polsce – Tatry Super Ski, który daje możliwość szusowania na jednym skipassie aż na 18 stokach.

Ci, którzy chcieliby spędzić ferie w Zakopanem, wybierać mogą z szerokiej oferty noclegowej. Poszukującym prawdziwego relaksu po dniu spędzonym na stoku do gustu przypadnie m.in. położony w samym centrum Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane****. Można tu skorzystać chociażby z siłowni czy pełnej oferty wellness i SPA.

Morze – atrakcyjnie również zimą

Bałtyk to idealne miejsce dla tych, którzy zimę chcieliby spędzić zarówno na relaksujących spacerach brzegiem morza, jak i w formie bardziej aktywnej, jak chociażby na rowerze, na nartach biegowych, czy próbując snowkitingu, będącego zimową odmianą kitesurfingu. To również mekka fanów morsowania, których w naszym kraju przybywa z roku na rok. Korzystając z każdej z tych atrakcji, dodatkowym atutem będą również prozdrowotne inhalacje jodem.

Ci, którzy zdecydują się spędzić ferie nad morzem, a nie chcą przy tym wydawać majątku, mogą skorzystać m.in. z oferty położonego w Mrzeżynie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji Venus. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek w wyjątkowo atrakcyjnej jak na szczyt sezonu cenie. Skorzystać można tutaj z krytego basenu, saun, jacuzzi czy zabiegów kosmetycznych i rehabilitacyjnych. Z myślą o najmłodszych przygotowano również salę zabaw dla dzieci czy Klub Gier Wirtualnych oraz kącik z X-boxem.

 Dolny Śląsk – uzdrowiskowy klimat i narty 

Południowo-zachodnia część Polski to miejsce słynące z miejscowości o uzdrowiskowym klimacie, jak chociażby Lądek-Zdrój, Duszniki-Zdrój czy Polanica-Zdrój, a także atrakcyjnych stoków narciarskich w Karpaczu, Zieleńcu czy u stóp Czarnej Góry w masywie Śnieżnika. Najmłodszym do gustu przypadnie z pewnością Kalevali, czyli położona w samym sercu Karkonoszy – Borowicach – lapońska wioska. W miejscu tym można zarówno spotkać renifery, jak i poznać fińską kulturę.

Przepiękne zimowe krajobrazy, stoki narciarskie, a także szlaki o różnym poziomie trudności sprawiają, że miejsce to idealnie sprawdzi się na zimowy, rodzinny wyjazd. Skorzystać można tu m.in. z położonego tuż przy stoku, nowo otwartego aparthotelu Biała Perła na terenie kompleksu narciarskiego Czarna Góra Resort. Komfortowe pokoje z widokiem na górską panoramę, a także codzienne, aktywne animacje na śniegu dla dzieci to tylko jedne z wielu atrakcji.

 

Więcej inspiracji można znaleźć na portalu Travelist.pl.