Sportowe bluzy damskie już dawno zagościły w naszych szafach na dobre. Kobiety uwielbiają je ze względu na wygodę oraz komfort. Wiele z nas nie wyobraża sobie jednak życia bez torebki – podręczny puder, chusteczki, portfel i wiele innych rzeczy, które zawsze nosimy przy sobie. Czy można zatem zestawić torebki damskie z bluzą?

Rodzaje torebek damskich

Wśród najpopularniejszych modelów torebek damskich, dostępnych na Answear i nie tylko, znajdziemy:

  • Shopper bag. Zwane są także shopperkami. Torebki te to hit ostatnich lat. Występują w kształcie prostokątnym lub trapezowym. Doskonale sprawdzą się u Pań, które noszą przy sobie nieco większe rzeczy. Bardzo często posiadają także dopinany pasek umożliwiający noszenie ich na ramieniu.
  • Listonoszka. Inspirowana jest ona zawodem listonosza. Obecnie kobiety uwielbiają wręcz taki rodzaj torebek. Najczęściej nosi się je przez ramię.
  • Bicket bag, torba – worek. Jest to niezwykle wygodny rodzaj luźnych torebek damskich. Szczególną popularnością cieszy się on w sezonie letnim. Ich pojemność jest duża, a zamyka się je zazwyczaj od góry za pomocą dodatkowego paska.
  • Kopertówka. Jest to nieustannie najchętniej wybierany rodzaj torebki na różne wyjścia. Klasyczne kopertówki przeznaczone niegdyś były jedynie do trzymania w ręce. nadawało to kobietom niezwykłej klasy oraz podkreślało ich elegancję. Obecnie coraz częściej możemy spotkać się z kopertówkami na łańcuszki lub cieniutkim pasku. Ten rodzaj torebek jest mały, zmieści zatem jedynie najbardziej potrzebne rzeczy.
  • Kuferek. Kuferki stały się hitem w ostatnich sezonach. Ich design jest wręcz intrygujący, a wyglądem przypominają nieco kufer lekarza. Posiadają one bowiem płaskie dno oraz zaokrąglony bok. Są bardzo pojemne oraz wytrzymałe.
  • Nerka damska. Nerka damska to nieodłączny element mody od kilku lat. Mimo tego, że kojarzona jest ona ze stylem sportowym, coraz częściej możemy spotkać się z jej eleganckimi odpowiednikami. Wykonana ze skóry doskonale będzie współgrać zarówno z modą sportową, jak i elegancką. Co więcej, zapewnia ona maksymalną swobodę ruchów.

Niestandardowe zestawienia, czyli połączenie torebek z bluzami.

Wiele kobiet zastanawia się – jaka torebka pasuje do bluzy? Odpowiedź brzmi – każda Nawet najbardziej sportowe bluzy takich marek jak Nike, Adidas czy Tommy Hilfiger na Answear.com doskonale będą współgrać z eleganckimi torebkami. Moda idzie bowiem do przodu a łączenie sportowego looku z eleganckimi dodatkami staje się normą.

Aby jednak torebki dobrze prezentowały się z bluzą, powinny nie być one zbyt wymyślne. Warto w swojej szafie posiadać zatem standardowe torebki bez wszelkich udziwnień. Jaki model torebki pasuje do bluzy? Do takiej o kroju oversize oraz klasycznej będzie pasować absolutnie wszystko. Najważniejsze są wówczas kolory.

 

Jeżeli uwielbiasz nosić bluzy męskie, warto również postawić na nieco bardziej szykowne modele znajdujące się na Ansewar.com. Jeżeli chcesz natomiast zestawić torebkę z dużą bluzą męską ukradzioną z szafy chłopaka, postaw raczej na drobne torebki przewieszane przez ramię lub nerki. Im mniej oczywisty będzie Twój wybór, tym eksperyment będzie bardziej nonszalancki.