Obecnie nie trzeba ograniczać się do spędzania wakacji wyłącznie w Polsce, bo świat stoi otworem, w ciągu kilkunastu godzin można znaleźć się na zupełnie innym kontynencie. Nie brakuje tanich linii lotniczych, co pozwala na spełnienie marzenia o pobycie w egzotycznym kraju. Kierunków turystycznych jest naprawdę sporo, ale wśród Polaków największą popularnością cieszą się niezmiennie wakacje w Grecji, Turcji, Egipcie i Bułgarii. Czy rzeczywiście warto odwiedzić te miejsca?

Gdzie warto spędzić wakacje i dlaczego?

Wakacje w Turcji cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Przyciągają ich wysokie temperatury, pięknie widoki, czyste plaże, błękitne wody, liczne zabytki, odmienna kultura. Turcja zapewnia świetne warunki do wypoczynku i to o dowolnej porze roku. Spore wrażenie robią meczety, a kosztowanie tureckich przysmaków to czysta przyjemność. Wakacje w Grecji będą wspaniała opcją dla osób ceniących sobie spokojną i rodzinną atmosferę, chcących podziwiać piękne wyspy i zabytki.

Greckie plaże są najpiękniejsze w całej Europie, szczególnie na Krecie, Mykonos, Korfu, Zakynthos. Ceny wycieczek do tego malowniczego miejsca są relatywnie niskie, można liczyć na niezliczoną ilość różnorodnych atrakcji. Jeśli ktoś szuka bliższej lokacji, to może odwiedzić Bułgarię, spędzić miło czas nad słonecznym i piaszczystym brzegiem, korzystając z czarteru. W kraju tym można liczyć na ciepłe i czyste wody, słoneczną pogodę, bogatą ofertę hotelową w nadmorskich hotelach, dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia, pyszną kuchnię.

Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się również Egipt, którego największymi atrakcjami są m.in.: Dżabal Musa, Kair, piramidy w Gizie, Sakkara, klasztor świętej Katarzyny, nurkowanie w Morzu Czerwonym, Aleksandria, Oaza Siwa, Sahara, Biała Pustynia, Dolina Nilu, Zespół świątynny w Karnaku, Luksor, Świątynia grobowa Ramzesa II, Dolina Królowych i Królów.

Jeśli wycieczki zagraniczne mają być jeszcze tańsze, to warto mieć pod ręką kody rabatowe Travel Planet lub do innych biur podróży. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, nie trzeba nawet martwić się o zorganizowanie wyjazdu i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Wszystkim może zająć się biuro podróży, co będzie ogromną wygodą i pozwoli w pełni cieszyć się udanymi wakacjami. Warto wobec tego odwiedzić portal Rabatio.com, aby wyszukać najlepsze promocje i zaoszczędzić sporo pieniędzy.