Trudności ze znalezieniem miejsca postojowego to jedno z największych wyzwań, któremu kierowcy w dużych miastach muszą stawiać czoła każdego dnia. Poznań pod tym względem nie jest wyjątkiem – z jakich rozwiązań warto zatem korzystać, aby ułatwić sobie życie?

 

Gdzie parkować w centrum Poznania?

Poznań to jedno z największych i najchętniej odwiedzanych polskich miast. To także ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny na mapie kraju. Wszystko to przekłada się na wzrost natężenia ruchu, co skutkuje korkami i innymi utrudnieniami. Efektem tego jest częste parkowanie w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, np. na trawnikach czy chodnikach.

Nie bez powodu w centrum stolicy Wielkopolski wysoko w cenie jest dobrze zlokalizowany parking. Poznań jest w tym zakresie obsługiwany m.in. przez Grupę Interparking, która na parking podziemnym pod Placem Wolności – czyli w samym centrum miasta – udostępnia 540 miejsc postojowych.

 

Jak korzystać z parkingu podziemnego w centrum Poznania?

Firmy obsługujące parkingi podziemne w centrum Poznania stawiają na rozwiązania ułatwiające korzystanie z tego typu obiektów. Miejsce postojowe można zarezerwować online, wypełniając elektroniczny formularz zamieszczony na stronie operatora usługi. Wystarczy podać w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania.

Płatność za postój też można uregulować przez internet. Cenowo atrakcyjnie prezentują się abonamenty – o ich wykupienie powinny pokusić się osoby, które codziennie poruszają się po Poznaniu. W ten sposób są w stanie sporo zaoszczędzić na parkowaniu.

 

Parkingi podziemne w Poznaniu – dlaczego warto z nich korzystać?

Parkingi podziemne zlokalizowane w centrum Poznania, a także w innych dużych miastach, mają sporo zalet. Przede wszystkim jest to nie lada udogodnienie dla kierowców, którzy nie muszą tracić czasu na szukanie miejsca postojowego. Dzięki nowoczesnym technologiom budowlanym da się budować takie obiekty również na terenach trudnych pod kątem geologicznym. Podziemne parkingi nie ingerują poza tym w miejski krajobraz.