Obiekty turystyczne bardzo często korzystają z praktycznych wykładzin, które stanowią estetyczne wykończenie pokoju, recepcji, a także innych pomieszczeń oddanych do dyspozycji klientów. Ze względu na większą intensyfikację ruchu, czyszczenie wykładzin w hotelach, motelach czy pensjonatach powinno być realizowane odpowiednio często. W Warszawie funkcjonują wykwalifikowane firmy czyszczące, które mogą przeprowadzić pranie wykładzin szybko i skutecznie. Na czym polega ta usługa? Jakie korzyści oferuje obiektom turystycznym?

Dlaczego pranie wykładzin w pensjonatach jest tak istotne?

Wykładzina jest jedną z wizytówek obiektu turystycznego. Brudna wykładzina i zaduch panujący we wnętrzu na pewno nie zachęcają do skorzystania z usług. Co innego czysta i pachnąca wykładzina, która od razu daje dowód na to, że właściciel obiektu bardzo poważnie podchodzi do kwestii czystości i higieny. Co więcej, nieprana wykładzina może być siedliskiem kurzu oraz niebezpiecznych drobnoustrojów, wpływających na złe samopoczucie gości i pracowników. Profesjonalne pranie wykładzin w hotelach, pensjonatach oraz motelach pozwala zatem przywrócić idealny wygląd materiału, a jednocześnie, zadbać o lepszą higienę wnętrz w obiekcie.

Na czym polega profesjonalne pranie wykładzin w hotelach?

Wykwalifikowane firmy czyszczące dysponują zaawansowanym sprzętem oraz bogatym wyborem środków czystości. Metody na pranie wykładzin w hotelach oraz wykorzystane środki zależą w dużej mierze od specyfiki materiału, z jakiego wykonana została powierzchnia. Pranie poprzedza oczywiście dokładne odkurzanie, które pozwala wyeliminować zabrudzenia stałe, takie jak: kurz, włosy, sierść, okruszki czy piasek. Szczególnie istotne jest usunięcie drobin o ostrych krawędziach. Dzięki temu, wykluczone zostaje ryzyko przetarcia materiału w procesie szorowania.

Najczęściej spotykaną metodą jest pranie ekstrakcyjne. Polega na rozprowadzeniu specjalnego środka, który wywabia i zmiękcza zabrudzenia. Następnie, wykładzina jest szorowana z pomocą specjalnych odkurzaczy piorących, ekstraktorów ciśnieniowych lub szorowarek tarczowych. Brud wraz z wilgocią jest odciągany od wykładziny. W przypadku bardzo poważnych zabrudzeń można zastosować specjalne odplamiacze przeznaczone do stosowania miejscowego. W ten sposób, pranie wykładzin w obiektach turystycznych jest niezwykle skuteczne i oferuje idealną czystość.

Jak często należy prać wykładziny w obiekcie turystycznym?

W obiektach turystycznych spotkamy się z większą intensyfikacją ruchu. Co więcej, w takich miejscach zarówno pracownicy, jak i goście, chodzą w butach, co dodatkowo oznacza nanoszenie zabrudzeń z zewnątrz. Dlatego też, pranie wykładzin w obiektach turystycznych powinno być realizowane częściej, niż w przypadku domów prywatnych. Zaleca się, aby taką usługę powtarzać nawet 3-4 razy do roku. W ten sposób można utrzymać optymalny wygląd wizualny wykładziny.

Wiele firm czyszczących oferujących pranie wykładzin w hotelach w Warszawie jest otwartych na współpracę cykliczną. W związku z tym, klienci biznesowi mogą wybrać firmę, z usług których będą korzystać przez dłuższy okres czasu. Dużym plusem są niestandardowe terminy. Fachowe pranie wykładzin w hotelach i obiektach turystycznych można przeprowadzić także w godzinach nocnych oraz w weekendy, aby czynność ta nie stanowiła problemu dla pracowników oraz gości hotelu.

Jako opcję dodatkową firmy czyszczące działające na terenie Warszawy oferują również pranie tapicerki meblowej.

Ile kosztuje czyszczenie w hotelach w Warszawie?

W przypadku obiektów turystycznych. ceny mogą być nieco inne, niż w przypadku domów jednorodzinnych. Klienci biznesowi często mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, wynikające z częstszego zlecania prania wykładzin na dużej powierzchni. Na dokładną cenę usługi wpływa przede wszystkim powierzchnia wykładziny, a także rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Każdy materiał wymaga nieco innego podejścia, co wiąże się z zastosowaniem odpowiednich środków czystości. Na podstawie tych czynników, firma jest w stanie podać dokładny koszt usługi.

Możemy oczywiście przybliżyć orientacyjne ceny. W zdecydowanej większości przypadków, pranie wykładzin w hotelach w Warszawie to wydatek rzędu 5-10 złotych za metr kwadratowy. Jedynie w przypadku bardzo specyficznych wykładzin cena ta może być nieznacznie wyższa. Trzeba jednak przyznać, że czyszczenie wykładzin w hotelach i obiektach turystycznych nie jest nadmiernie drogie, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści oferowane nam przez tę usługę.

Jakie korzyści może zaoferować fachowe pranie wykładzin w hotelach i pensjonatach?

Skoro wiemy już, na czym dokładnie polega pranie wykładzin realizowane przez wykwalifikowane firmy w Warszawie, warto wymienić najważniejsze zalety wynikające z wyboru profesjonalnej usługi. Oto główne korzyści fachowego czyszczenia wykładzin w obiektach turystycznych:

  • Idealna czystość – wykwalifikowane firmy dysponują niezbędnym sprzętem oraz środkami czystości potrzebnymi do uzyskania idealnych efektów. Dzięki temu, fachowe pranie sprawia, że wykładzina jest idealnie czysta i odzyskuje swój pierwotny koloryt.
  • Dłuższa żywotność wykładzin – nowoczesne środki czyszczące zabezpieczają materiał przed promieniowaniem UV oraz zmniejszają podatność na zabrudzenia, co przekłada się na dłuższą żywotność wykładziny.
  • Oszczędność czasu – samodzielne pranie wykładzin w obiektach turystycznych zajęłoby mnóstwo czasu. Wykwalifikowane firmy są w stanie w ciągu jednego dnia wyprać powierzchnię nawet kilkuset metrów kwadratowych wykładziny!
  • Wyższy komfort gości i pracowników hotelu – fachowe czyszczenie wykładzin w motelach pozwala wyeliminować kurz oraz niebezpieczne drobnoustroje. Czystsze powietrze oznacza wyższy komfort oraz lepsze samopoczucie gości oraz pracowników.
  • Przystępne ceny – wykwalifikowane firmy czyszczące oferują klientom biznesowym usługi dostępne w bardzo przystępnych cenach. Co więcej, w przypadku bardzo dużych powierzchni możliwe jest uzyskanie sporej zniżki.
  • Elastyczne terminy – firmy czyszczące oferują swoje usługi także w weekendy oraz w godzinach nocnych, tak, aby pranie wykładzin nie wpływało na wygodę gości i pracowników hotelu.

Profesjonalnie przeprowadzona usługa przynosi długotrwałe efekty, które utrzymają się przez wiele miesięcy. Dzięki temu, coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na fachowe czyszczenie wykładzin w obiektach turystycznych w Warszawie. To nowoczesna usługa, która została dostosowana do potrzeb klientów biznesowych.

Zamów fachowe pranie wykładzin w hotelu w Warszawie

Jeśli prowadzisz obiekt turystyczny w Warszawie, doskonale wiesz jak istotną rolę pełni czysta i pachnąca wykładzina, wystawiająca firmie pozytywną wizytówkę. W związku z tym, warto zadbać o profesjonalne czyszczenie wykładzin w takich miejscach, jak hotele, pensjonaty, zajazdy czy motele. W ten sposób przywrócisz wykładzinę idealny wygląd, a także wyeliminujesz niebezpieczne drobnoustroje oraz kurz, mogące stanowić zagrożenie dla gości oraz pracowników. Fachowo zrealizowana usługa zagwarantuje długotrwałe efekty widoczne przez wiele miesięcy.