Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc większość z nas już rozpoczęła planowanie wyjazdów. Niegdyś, niezwykle kuszące dla wczasowiczów były popularne morskie kurorty, a także wielkie europejskie stolice, gdzie oprócz zwiedzania i poznawania historii, można było wybrać się na niezapomniane zakupy u najlepszych projektantów. Nie mniej jednak, z roku na rok turystyczne oblężenie popularnych miejscowości coraz bardziej spada, a my poszukujemy czegoś wyjątkowego. Obecnie, jedną z najbardziej kuszących ofert wakacyjnych wyjazdów są campingi w najpiękniejszych miejscach Europy. Które z nich wabią nie tylko wspaniałymi widokami, ale także i możliwościami rekreacyjnymi?

TOP 5 najpiękniejszych campingów w Europie

Kempingi są na tyle popularne, że znajdziemy je zarówno w krajach skandynawskich jak i na Wyspach Kanaryjskich. Każdy ma do zaoferowania turystom co innego, a oni sami stają przed trudnym wyborem, jaki kemping będzie najlepszy? W związku z tym, przedstawiamy TOP 5, najpiękniejszych kempingów w Europie.

1. Innerdalen, Norwegia

Mimo że kraje skandynawskie kojarzą się głównie z niesprzyjającą pogodą, letni kamping w Norwegii zachwyci nie jednego, wymagającego turystę. Jest on zlokalizowany w wiosce Renndolstera, a co więcej, jest całkowicie przyjazny środowisku. Jako, że kemping jest strefą wolną od pojazdów, by do niego dotrzeć należy pokusić się o 4 km spacer, który zachwyci nas bogactwem krajobrazu. Na turystów czeka gospodarstwo mleczarskie i niewielkie domki kempingowe z dachami porośniętymi trawą. Co więcej, można tam spróbować lokalnego masła, mleka i śmietany, a później zrelaksować się w pobliskim jeziorze.

2. Kamp Koren, Słowenia

Słowenia znana jest przede wszystkim ze swojej zachwycającej stolicy- Lubljany. Nie mniej jednak kemping Koren, usytułowany na brzegu rzeki Soca, otoczony wzgórzami Alp, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i pieszych wędrówek. Co ciekawe, kemping ten jest oznakowany jako ekologiczny dla zrównoważonej turystyki. Do dyspozycji przyjezdnych pozostają zarówno pola namiotowe, jak i niewielkie eko-chatki. Kempin oferuje turystom spływy kajakowe, a także możliwość sprawdzenia się na ściankach wspinaczkowych.

3. Camping Bella Italia, Włochy

Słoneczna Italia, od zawsze była popularnym celem turystów z całego świata. Jednak to właśnie ten kemping jest jednym z najliczniej obleganych ośrodków wakacyjnych we Włoszech. Położony jest on bezpośrednio nad jeziorem Garda, a także ma wydzielone strefy rozrywki i relaksu. Turyści mogą wyjechać tam na własną rękę, a także skorzystać z wyjazdów zorganizowanych przez różne firmy. Na campingu Bella Italia, znajduje się jedyny w swoim rodzaju DicoBus, do dyspozycji turystów, którzy pragną zasmakować odrobiny włoskiej rozrywki.

4. Camping Zaton Holiday Resort

Ten kamping z kolei, zlokalizowany jest w malowniczej Chorwacji, nieopodal miasta Zadar. Czekają tam na turystów piaszczyste wybrzeża Morza Adriatyckiego. Kemping ten, często bywa nazywany rodzinnym rajem, ze względu na mnogość atrakcji dla najmłodszych, a także na miejsca do wypoczynku dla rodziców.

5. Kemping Domaine de la Yole

Lawendocja, w której zlokalizowany jest kemping, od dawna jest uważana za ojczyznę słońca i wina. Dodatkowo to jeden z najpiękniejszych kampingów w Europie. To miejsce w którym góry spotykają się z wybrzeżem Morza Adriatyckiego. Kraina ta urzeknie bez wątpienia każdego, kto zdecyduje się tam spędzić swój urlop.