Planujesz rozpocząć przygodę i dołączyć do osób, uprawiających spoty zimowe? Jeśli wybór padł na narty, warto zapoznać się z kilkoma poniższymi informacjami, które pomogą oswoić się z wyzwaniem, jakim są narty dla poczatkujących.

W jakim miejscu najlepiej przechowywać sprzęt narciarski? Jaki sklep posiada bogatą ofertę sprzętu narciarskiego dobrej jakości w którym znajdziesz także odpowiednie narty dla początkujących? Znamy odpowiedzi na te pytania i jeżeli również chcesz je poznać, to zapraszamy do naszego artykułu.

Gdzie warto zakupić sprzęt do zjazdów?

Sprzęt narciarski to jest poważna inwestycja i tylko w zależności od Ciebie, a konkretniej posiadanych środków. W przypadku gdy masz dużo gotówki, to na pewno możesz zastanowić się nad odwiedzeniem branżowych sklepów z fachowym doradztwem, jednak musisz brać pod uwagę, że taki zakup będzie kosztować Cię niemało.

My ze swojej strony polecamy sprzęt narciarski znajdujący się w ofercie Decathlon – sklep charakteryzuje bogata oferta akcesoriów, nart czy odzieży narciarskiej w bardzo dobrej cenie i każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie jeśli chodzi o narty dla początkujących – nie musisz ‘’na start’’ wydawać dużej kwoty, szczególnie, jeśli jeszcze nie masz pewności, że polubisz nową aktywność.

Narty dla początkujących – jaki model wybrać?

Jeżeli chodzi o narty dla początkujących, to polecamy narty zjazdowe z wiązaniami BOOST 300 ARCHTEC umożliwiającą łatwą naukę, a mały rocker z przodu ułatwia wchodzenie w skręty. Narty są bardzo precyzyjne, promień skrętu wynosi 14,2m i mają bardzo dobrą precyzją prowadzenia.

Jeżeli masz trochę miejsca w swoim garażu czy też innym pomieszczeniu, to z pewnością poza nartami warto zakupić buty narciarskie, a odpowiednim modelem będzie SPRO HV 100, które znajdziesz w sklepach sieci Decathlon oraz w internetowym sklepie.

Narty dla początkujących to sprzęt, którego wybór nie jest aż tak trudny jak mogłoby się to wydawać. Na pewno z naszymi poradami Twój start będzie o wiele łatwiejszy i unikniesz nadmiernych wydatków.

Przechowuj swój sprzęt w bezpiecznym miejscu

Nie da się ukryć, że sprzęt narciarski to przeważnie wydatek kilkaset złotych, jak również w przypadku wersji bardziej rozbudowanej parę tysięcy złotych. Z pewnością nie każdego stać na to, by taki sprzęt wymieniać co rok i po raz kolejny ponosić dodatkowe koszty.

Jeżeli posiadasz duże mieszkanie lub też masz duży plac i garaż, to z pewnością warto, by przeznaczyć jakiś kącik na to, żeby przechowywać swój sprzęt narciarski bez narażania go na styczność z innych sprzętami czy substancjami, które mogłyby go uszkodzić. Dobrą opcją będzie chowanie czy to deski, czy to nart w specjalnych pokrowcach, w których będą w pełni bezpieczne i nie zostaną narażone na warunki zewnętrzne.

Pamiętaj, że jeżeli boisz się nadmiernie o swój sprzęt, to możesz zainstalować monitoring w pomieszczeniu, w którym go przechowujesz i dzięki temu będziesz o wiele bardziej spokojny o to, że nikt niepożądany nie wejdzie do środka i nie ukradnie nart czy to pozostałego sprzętu do jazdy po stokach.

Gdzie chować sprzęt narciarski w domu?

Wiele osób w okresie zimowym czy to surfuje na desce, czy to zjeżdża na nartach. Trzeba przyznać, że jest to aktywność fizyczna, która jak najbardziej zasługuje na pochwały, jednak należy także powiedzieć sobie, że wracając do domu warto mieć gdzie schować sprzęt narciarski, a nie zawsze należy to do najłatwiejszych.