Morze Martwe to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Izraela. Turyści od lat odwiedzają piaszczyste plaże, aby zaznać słońca i relaksu oraz na własnej skórze przetestować magiczne właściwości wody.

Izrael słynie z bogatej historii, wyjątkowych zabytków oraz atrakcji, których nie znajdziemy w żadnym innym zakątku świata.

Jerozolima, Pustynia Negew, Tel Awiw i Jafa, pustynna forteca Masada, a także Nazaret znajdują się na liście miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. Przed szereg wyrywa się jednak Morze Martwe, które cały rok przyciąga zainteresowanych

kąpielami w tym naturalnym uzdrowisku. Z geograficznego punktu widzenia Morze Martwe z prawdziwego morza ma jedynie nazwę.

W rzeczywistości jest tektonicznym jeziorem bezodpływowym i posiada dość wysoki stopień zasolenia (średnio 26%) co negatywnie wpływa na rozwój jakiegokolwiek życia w wodnej toni. Jezioro to obecnie jest uznawane za najgłębszą depresję na Ziemi, a legenda mówi, że gdzieś na dnie znajdują się ruiny Sodomy i Gomory.

Najstarsze naturalne SPA na świecie doczekało się własnej linii kosmetyków! Teraz możesz poczuć się jak Kleopatra czy król Herod, którzy już w Starożytności zażywali błotnych bądź mineralnych kąpieli w jeziorze. Jego zasolenie pozwala na swobodne dryfowanie, a duża zawartość minerałów (m.in. potasu, wapnia, jodu, magnezu czy żelaza) wspomaga leczenie chorób skóry takich jak trądzik czy łuszczyca, reumatyzmu, a nawet astmy. Brak tam pyłków powodujących alergię, a gruba warstwa ozonowa chroni przed poparzeniami słonecznymi. Polecamy zapoznać się z tematem na kosmetyki z morza martwego.

Skarby Morza Martwego zostały zgromadzone i zamknięte w poręcznych, eleganckich opakowaniach, a ich działanie potwierdzają specjaliści oraz klienci decydujący się na ponowne zakupienie sprawdzonych produktów. W kolekcji kosmetyków znajdziemy m.in. peelingi, kremy, balsamy, maseczki do twarzy i ciała, szampony oraz odżywki do włosów. Większość z nich, w zależności od stężenia poszczególnych minerałów, ma  właściwości oczyszczające, regenerujące oraz nawilżające. Dostępne jest nawet oryginalne błoto z Morza Martwego, które pochłania zanieczyszczenia ze skóry oraz łagodzi uporczywe bóle reumatyczne. Ceny produktów wahają się w granicach trzydziestu złotych za jedną sztukę a trzystu za cały zestaw, co czyni je cenami przystępnymi i proporcjonalnymi co do jakości.

Lubisz długie, relaksujące kąpiele w Morzu Martwym, ale turnus wakacji w Izraelu dobiega końca? Bez obaw! Możesz zabrać ze sobą kawałek  wspomnień w postaci soli do kąpieli, która na kilka chwil zamieni Twoją wannę w brzeg piaszczystej plaży, a Ty znów poczujesz się zrelaksowany jak na urlopie zeszłego lata. Dzięki zaledwie kilku produktom we własnej łazience poczujesz się tak, jak w ekskluzywnym gabinecie odnowy biologicznej.

Jeśli piękne krajobrazy wybiły Ci z głowy zakupy i kompletnie zapomniałeś zaopatrzyć się w upominki dla najbliższych to spokojnie odetchnij z ulgą – teraz z łatwością  zamówisz je przez Internet z samego serca słonego jeziora, a przyjaciele i rodzina z całą pewnością będą Ci wdzięczni za ten miły gest.