Zacznijmy w podróży ku odkryciu jednej z najbardziej urokliwych i intrygujących wysp Grecji, Kefalonii. Kolebka mitów i legend, dom Odyseusza, plan filmu „Captain Corelli’s Mandolin” a przede wszystkim, raj dla miłośników natury, zatok i sielankowych wiosek. Jednakże, aby w pełni pojąć urok tego miejsca, trzeba odsłonić jego tajemnice i poznać wszystkie piękne zakątki. Dlatego, pragnąc przenieść Państwa na tę niezapomnianą podróż, zebrałem kilka propozycji miejsc, które trzeba zobaczyć na Kefalonii, aby spojrzeć w jej serce.

1. Najpiękniejsze plaże Kefalonii – raj dla miłośników słońca i morza

Kiedy już będziemy na tej przepięknej wyspie, musimy zacząć od tego, za czym tęskni większość turystów zimą – pięknych, piaszczystych plaż. To przecież na kefalonia co trzeba zobaczyć, jeżeli uwielbiamy opalać się i kąpać w krystalicznie czystym morzu. Najbardziej znaną, i zarazem absolutnie zachwycającą jest plaża Myrtos. Leżąca na zachodnim wybrzeżu, otoczona przez zielone klify, zapamiętamy ją na zawsze. Inne plaże warte odwiedzenia to Petani, Antisamos oraz Skala, również malownicze i cudowne w swej prostocie.

2. Wioski i miasta – urokliwe zakątki Kefalonii

Kolejnym krokiem w naszej niezapomnianej podróży będzie z pewnością poznanie malowniczych wiosek i miasteczek, które zdecydowanie trzeba uwzględnić na mapie tych miejsc, gdzie kefalonia co warto zwiedzić. W samym sercu wyspy znajduje się stolica, Argostoli, z jej nieodzownym miejscem spotkań – winiarnią Kefalos, gdzie uliczki są niezwykle spokojne i urokliwe, a rynek pełen wyboru najlepszych greckich produktów. Nie można pominąć także Fiskardo, niewielką wioskę rybacką, gdzie można się delektować najlepszymi owocami morza w przytulnych tavernach, czy też Assos – czy urokliwe i typowe greckie miasteczko pełne kolorowych domów, gdzie plaża oraz lokalne smakołyki tylko dodadzą uroku temu miejscu.

3. Przyroda – tajemnicza i egzotyczna strona wyspy, którą warto poznać

Jeśli jesteśmy już na kefalonia grecja co warto zobaczyć, to nie może zabraknąć na naszej liście przyrody wyspy. Kefalonia obfituje w piękne, dzikie tereny, dające uczucie absolutnej swobody oraz tęsknoty za prawdziwą przygodą. Najbardziej zaskakującym miejscem jest z pewnością Jezioro Melissani, znajdujące się w jaskini, której dach zawalił się setki lat temu. Ta unikalna atrakcja daje nam możliwość zwiedzania jaskini, na specjalnie przygotowanych łodziach – niezapomniane przeżycie. Warto też odwiedzić Drogarati Cave, z fascynującymi stalaktytami czy Park Narodowy Ainos, gdzie mamy szansę zaobserwować dzikie konie oraz ujrzeć bodajże najlepszy widok na wyspę.

4. Legendarne miejsca i świątynie – mitologia grecka na co dzień

Na sam koniec naszej podróży, trzeba się zatrzymać w miejscach, gdzie historia, mitologia oraz legendy scalają się w jedno, dając poczucie kefalonia co warto zwiedzić i obejrzeć. Nie wolno pominąć starożytnego miasta Sami, byłej stolicy Kefalonii, która obfituje w miejsca związane z mitologią oraz historyczne ruiny. Innym takim miejscem jest również wioska Agia Efimia, również bogata w mitologiczne opowieści, gdzie znajduje się świątynia ku czci bóstw wodnych będąca jedną z najstarszych i najbardziej fascynujących na wyspie.

By doświadczyć wszystkich tajemnic zawartych na mapie Kefalonii musimy również poświęcić czas na zwiedzanie jej sea, wypożyczyć auto oraz nie bać się zagłębić w nieznane. To właśnie to sprawi, że nasza podróż odbijemy złotymi zgłoskami w pamięci i będziemy chcieli do tych turystycznych fraz powracać wielokrotnie.

Poznaj magię Kefalonii – rajskiej wyspy pełnej niespodzianek

Planując swoją wymarzoną podróż na kefalonię co trzeba zobaczyć? Wprowadź się w świat niezwykłych plaż, gdzie krystalicznie czyste morze łączy się z lazurowym niebem, tworząc niezapomniane wspomnienia podczas kąpieli w Myrtos, Petani, Antisamos czy Skali.

Kefalonia co warto zwiedzić, to nie tylko plaże, ale również urokliwe miasteczka pełne greckiej kultury, jak Argostoli z winiarnią Kefalos, malownicze Fiskardo z rybackimi tradycjami oraz kolorowe Assos, gdzie czas płynie swoim niezakłóconym rytmem.

Nie sposób pominąć dzikiej przyrody wyspy, odkrywając tajemnice Jeziora Melissani, przepaść stalaktytów w jaskini Drogarati czy dzikie konie w Parku Narodowym Ainos. Na kefalonia grecja co warto zobaczyć warto wybrać się również w podróż do mitologicznych zakamarków wyspy takich jak starożytne Sami czy wioska Agia Efimia z jej świątynią ku czci bóstw wodnych.

Zatem, wyruszaj w nieznane, wynajmij auto i odkryj głębię tajemnic Kefalonii. Pozwól, aby każde miejsce, każda kręta uliczka stały się częścią Twojej niezapomnianej podróży pełnej niesamowitych historii i mitów tej magicznej wyspy.

Polecane atrakcje dla Ciebie: