Kazimierz Dolny to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które każdego roku przyciąga rzesze turystów pragnących poznać jego magiczne zakątki. Z pewnością warto zaplanować weekend czy dłuższy wyjazd do tego malowniczego miejsca, gdzie wachlarz atrakcji turystycznych pozostawia nas z głowami pełnymi planów i marzeń. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie – jakie ciekawe miejsca można odwiedzić w Kazimierzu Dolnym i jego okolicach? Oto kilka propozycji, które uczynią Waszą wycieczkę niezapomnianą.

1. Magiczne uliczki i zabytki Kazimierza Dolnego

No cóż, zaczynając naszą wycieczkę po Kazimierzu Dolnym, warto zapytać siebie, jak zwiedzać Kazimierz Dolny, żeby nie przegapić żadnej z atrakcji. Myślę, że przede wszystkim warto zacząć od spaceru po magicznych, krętych uliczkach tego miasteczka i podziwiania zabytkowej architektury. Na uwagę zasługują tu kamieniczki z renesansowymi attykami oraz kościół farny św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja z XV wieku. Nie sposób jest również nie wspomnieć o zabytkowej Synagodze oraz placu położonym u stóp zamku, z którego możemy podziwiać piękną fontannę.

2. Ruiny zamku i panoramę miasta

Chyba żadna wizyta w Kazimierzu Dolnym nie byłaby kompletna bez wdrapania się na wzgórze z ruinami zamku. Stąd roztacza się przepiękny widok na całe miasto oraz okolicę, co warto zobaczyć podczas wycieczki do tego urokliwego miejsca. Kazimierz dolny okolice co warto zobaczyć? Gwarantuję, że zachwyci Was ten krajobraz.

Ruiny XIV-wiecznego zamku to istna perła, którą naprawdę warto zwiedzić. Warto zwrócić uwagę na basztę gotycką oraz fragmenty murów obronnych. A jak już jesteśmy przy zamkach, to warto wspomnieć o przepięknym Pałacu Lubomirskich, zwłaszcza że w tej samej okolicy znajduje się jeszcze jedno interesujące miejsce.

3. Baszta Góra Trzech Krzyży i spływ gondolami

Kiedy zwiedzaliśmy okolice Pałacu Lubomirskich warto wybrać się na wycieczkę na Górę Trzech Krzyży. Ze szczytu możemy podziwiać nie tylko ruiny zamku, ale także panoramę każą smętnie przypominać sobie, że wszystko co dobre kiedyś się kończy. A jeśli chcecie zrobić sobie krótką przerwę od spacerowania, polecam wycieczkę gondolą po Wiśle – to również atrakcja, której nie warto przegapić.

4. Janowiec i Puławy – ciekawe miejsca w okolicy

Jeśli zastanawiacie się, co zwiedzać w Kazimierzu Dolnym i okolicach, to myślę, że warto wybrać się na wycieczkę poza miasto, do pobliskich miejscowości, chociaż na chwilę. Co warto zobaczyć w okolicach Kazimierza Dolnego? Na przykład można odwiedzić znajdujące się w pobliżu Janowiec oraz Puławy, które również kryją w sobie mnóstwo atrakcji, takich jak Pałac Czartoryskich w Puławach czy zamek w Janowcu.

Podsumowując, warto wspomnieć że kazimierz dolny okolice co warto zobaczyć oferują prawdziwie bogaty wachlarz atrakcji zarówno dla miłośników architektury, jak i przyrody. Zaplanujcie sobie wystarczająco dużo czasu, żeby zdążyć zobaczyć wszystko, co chcieliście!

Pełnia atrakcji Kazimierza Dolnego i jego okolic

Od badając tajemnicze zakątki pięknego Kazimierza Dolnego, przez podziwianie panoramy z Góry Trzech Krzyży, aż po odkrywanie ciekawostek pobliskich Janowca i Puław – te i wiele innych atrakcji czeka na zwiedzających to urokliwe miejsce. Wędrówka po krętych uliczkach tego miasteczka, obok kamieniczek, synagogi czy kościołów, pozwoli nam zrozumieć, czym jest magia tego miejsca. Warto jednak, oprócz samego Kazimierza Dolnego, wybrać się na wycieczkę poza miasto – Pałac Czartoryskich w Puławach czy zamek w Janowcu to tylko niektóre z perełek czekających w okolicy Kazimierza Dolnego. A zaczarowani tą atmosferą, zapewne zechcemy jeszcze do niej powrócić – bo co dobre kiedyś się kończy, ale warto mieć te wspomnienia.

Polecane atrakcje dla Ciebie: