Szukanie interesujących ofert last minute nie jest takie proste. Łatwo dać się nabrać na fałszywe propozycje tego typu. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. 

Nie szukaj last minute na sierpień w lutym!

Osoby, które lubią wcześniej planować wyjazd wakacyjny powinny jednak pamiętać, że na kilka miesięcy wcześniej nie dostanie się żadnej oferty last minute (ale można skusić się na first minute). W końcu nazwa nie jest przypadkowa. Okazyjne ceny na wycieczki dotyczą zatem takich propozycji, kiedy do wyjazdu pozostaje zazwyczaj kilka dni. Czasami walizki należy mieć spakowane, ponieważ wylot następuje w ciągu kilkunastu godzin. Dlatego na wakacje w sierpniu ofert tego typu trzeba szukać niemal bezpośrednio przed wyjazdem.

I tutaj ważna kwestia – trudno o takie wyjątkowe promocje w okresie letnim, świątecznym czy na sylwestra. Wtedy ceny raczej idą w górę. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś na ostatnią chwilę zrezygnuje ze swojego wyjazdu. Jednak prawdopodobieństwo naprawdę korzystnego last minute okazuje się znacznie większe po weekendzie majowym do połowy czerwca, od listopada do wigilii oraz po feriach zimowych do świąt wielkanocnych. Podróżnych wtedy mniej, plaża często pusta, a biura podróży chętne do dawania obniżek.

Szukaj mądrze

Oczywiście wygrani są ci, których najlepsi przyjaciele pracują w biurze podróży. Mają wtedy informacje z pierwszej ręki – wystarczy, że podadzą wymarzone kierunki, planowany budżet oraz orientacyjny czas urlopu. Inni muszą bardziej się postarać, tym bardziej że oferty last minute naprawdę wyjątkowo korzystne znikają błyskawicznie.

Należy zwrócić uwagę na to, że niemal każde biuro podróży ma swoje dni i godziny przedstawiania największych obniżek. Z drugiej strony nie ma sensu ograniczać się do tylko jednego touroperatora – warto dodać do zakładek w przeglądarce strony last minute kilku biur podróży i stale do nich zaglądać. Tutaj warto jednak dodać, aby zwracać uwagę na renomę biura – tacy touroperatorzy jak ITAKA to gwarancja bezpiecznych wakacji.

last minute

Bądź zawsze gotowy

Prawdziwe wakacje last minute na pewno nie są dla wszystkich. Trudno czyhać na superokazję osobom, które lubią mieć wszystko zaplanowane od A do Z. To jednak trochę ruletka, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się wymarzona oferta. Tak naprawdę trzeba być przygotowanym na to, aby w każdej chwili wziąć torbę i ruszyć na lotnisko.

Warto też pamiętać, że czasami trzeba dojechać na lotnisko, które znajduje się wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. Nie da się zatem ukryć, że nieco uprzywilejowani są mieszkańcy miast, w których lotniska się znajdują – aczkolwiek i tak może się zdarzyć, że wylot nie jest zaplanowany z tego najbliższego. Dla mieszkańca Polski północno-wschodniej niekoniecznie korzystna okaże się oferta wymagająca szybkiego przemieszczenia się na Pyrzowice czy Balice. Takie kwestie też trzeba uwzględnić w swoich poszukiwaniach.