Deszczowa aura nie musi oznaczać końca wakacyjnych planów, zwłaszcza jeżeli wybrałeś Zakopane jako cel Twojej podróży. Oddychanie świeżym górskim powietrzem i podziwianie malowniczych widoków to znakomite atrakcje, które przyciągają turystów niezależnie od pogody. Jednak co robić podczas niepogody? Przygotuj kubek gorącej herbaty i rozgość się. Zaraz przedstawimy nasze propozycje na deszczowe dni w Zakopanem. Być może okaże się, że szare niebo nad Tatrami ma swoje uroki. Z kluczem do tej tajemnicy w ręku nawet najdłuższe chmury staja się mniej przytłaczające.

1. Schroniska jak oaza w górach

Zakopane to miejsce, które warto zobaczyć bez względu na pogodę. Kiedy jednak deszcz leje się z nieba, warto wiedzieć, gdzie możemy się schronić i dobrze spędzić czas. Podczas spaceru w górach niespodziewany deszcz daje nam doskonałą okazję do wizyty w jednym z tatrzańskich schronisk. Naprawdę nie ma nic przyjemniejszego, niż siedzieć przy kominku w schronisku, obserwując jak pada deszcz za oknem. Schronisko na Hali Ornak, Dolinie Pięciu Stawów czy Murowańcu to miejsca, które warto odwiedzić, zawsze.

2. Kulturowe atrakcje Zakopanego

Kiedy pada, może to być dobra okazja, aby zwiedzić niektóre z licznych muzeów i galerii sztuki, które oferuje Zakopane. Można tam zobaczyć prawdziwe skarby – od pięknej rzeźby Stanisława Witkiewicza, po tradycyjne zakopiańskie stroje czy domy w stylu „zakopiańskim”. Do miejsc, które warto zobaczyć, należą Muzeum Tatrzańskie, Willa „Koliba” i Willa „Atma”. Dajmy szansę kulturze i poznajmy lepiej tradycję tego magicznego miejsca.

3. Klimat zabudowań Zakopanego

Zakopane co warto zobaczyć jak pada? No jasne! Urokliwe, drewniane chaty Zakopanego. Co możemy robić podczas deszczu? W niedalekiej odległości od Krupówek znajduje się Krzeptówki, dzielnica pełna tradycyjnych domów. W czasie deszczu można spacerować, podziwiając piękno drewnianej architektury, schować się podczas ulewy w jednej z pięknych kawiarni lub restauracji oferujących tradycyjne potrawy. Po takim spacerze brzmiący wyraźniej deszcz stanie się dla nas czymś przyjemnym i kojącym.

4. Aktywny wypoczynek w Zakopanem

Wreszcie, jeżeli zależy Ci na aktywnym spędzeniu czasu, nie ma powodu, aby rezygnować z tego z powodu deszczu. Zakopane oferuje wiele atrakcji niezależnie od pogody. Można skorzystać z kompleksu basenów termalnych, które zapewniają doskonałe warunki do relaksu i wypoczynku cały rok, niezależnie od pogody. Jest to również doskonałe miejsce na popołudniową siestę, kiedy pada deszcz. Są to propozycje, które warto rozważyć podczas planowania swojego pobytu w Zakopanem w czasie deszczu.

Podróż do Zakopanego w pełni deszczowych doznań

Zakopane to miejsce o niezwykłych urokach, które przyciągają turystów niezależnie od pogody. Gdy niebo pokrywa się szarością a deszcz zaczyna padać, miasto i otaczające je góry stwarzają okazję do odkrycia nowych, niezwykłych miejsc i doznań. Idąc ścieżkami tatrzańskimi, zaskakuje nas gwałtowna ulewa, schronienie znajdziemy w jednym z przytulnych schronisk, gdzie przy kominku można podziwiać niepowtarzalny widok na deszcz za oknem. Deszczowa pogoda jest również świetnym pretekstem do odkrycia kulturalnej strony Zakopanego – odwiedzając miejsca takie jak Muzeum Tatrzańskie, czy Willa „Atma”, poznajemy tajemnice i skarby tego magicznego miejsca. Możliwość zobaczenia tradycyjnej, drewnianej architektury Zakopanego, spacerując pod parasolem po zakopiańskiej dzielnicy Krzeptówki, to niezapomniana przygoda. A kiedy nas już zmęczy deszczowy spacerować, zawsze możemy skorzystać z kompleksu basenów termalnych, relaksując się i odpoczywając niezależnie od pogody. Tak więc, niezależnie od tego, czy słońce świeci czy deszcz pada – Zakopane i jego okolice zawsze mają wiele do zaoferowania.

Polecane atrakcje dla Ciebie: