Jesteś w pięknym Zakopanem, czujesz górskie powietrze wypełniające twoje płuca i już nie możesz się doczekać, by ujrzeć jedno z najpiękniejszych jezior w Tatrach – Morskie Oko. Ta perła w koronie polskich gór jest miejscem, które warto zobaczyć własnymi oczami. Ale jak dojechać z Zakopanego do Morskiego Oka? Ile się idzie do tego malowniczego miejsca? Gdzie można najbliżej zaparkować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym poradniku. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dojechać z Krupówek do Morskiego Oka? A może zastanawiasz się, jak dojechać z Kościeliska do Morskiego Oka? Zapewniamy, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz dowiedział się wszystkiego, co musisz wiedzieć na ten temat.

Pierwszy krok: Zakopane – Morskie Oko, ile się idzie?

Okej, wiem, że jesteś ciekawy i nie mogę Cię dłużej trzymać w niepewności. Pytasz: Zakopane morskie oko ile się idzie? Szczerze powiedziawszy, nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi na to pytanie i za to przepraszam. Dlaczego? No cóż, wszystko zależy od Twojej formy fizycznej i tego jak bardzo ciśniesz. Ale gdybym miał podać jakieś orientacyjne ramy, to na ogół tę trasę pokonuje się w około 2-3 godziny. Ale pamiętaj, drogiego Czytelniku, że droga upływałaby szybciej, jeśli podziwiasz obrazy stworzone przez naturę, a czas to przecież względne kryterium, prawda?

Drugi krok: Jak dojechać z Krupówek do Morskiego Oka?

Jak dojechać z Krupówek do Morskiego Oka? – pytanie to zapewne dręczyło Cię przez całą noc! Mogę Ci zdradzić, że jest kilka opcji. Możesz złapać busa z centrum Zakopanego – to szybka i tania opcja, która pozwoli Ci dotrzeć na parking Morskie Oko. Również, alternatywą jest taksówka, ale jest to opcja, znacznie droższa. Oczywiście, jeśli jesteś nieprzeciętnym miłośnikiem pieszych wędrówek, możesz udać się tam na piechotę. Ale pamietaj – to już wyzwanie na 8-9 godzin.

Trzeci krok: Jak najbliżej dojechać do Morskiego Oka?

Chcesz wiedzieć, jak najbliżej dojechać do Morskiego Oka? Dobrze, oto jest: parking jest dosłownie tuz przy wjeżdzie do Doliny Rybiego Potoku, a stamtąd prowadzi do Morskiego Oka jedyna droga. Parking jest płatny, ale warto zapłacić te kilka złotych za ten komfort.

Czwarty krok: Jak dojechać z Kościeliska do Morskiego Oka?

Mój drogi, niezależnie czy jesteś w Zakopanem, czy w Kościelisku, do Morskiego Oka dojedziesz podobnymi środkami – taksówką, busem lub na własnych nogach. Jak dojechać z Kościeliska do Morskiego Oka? Cóż, Z Kościeliska możesz dojechać do Zakopanego lokalnym busem lub taksówką, a stamtąd, jak już wcześniej wspomniałem, dojedziesz bez problemu do Morskiego Oka.

Mam nadzieję, że teraz wiesz już wszystko, co potrzebujesz, by bezpiecznie dotrzeć do Morskiego Oka i cieszyć się jego pięknem. Bo przecież to jest najważniejsze! Ta majestatyczna przyroda czeka na Twoją obecność, zatem ruszaj i ciesz się pięknem!

Przygoda czeka na Morskie Oko!

Zastanawiasz się jak dotrzeć do Morskiego Oka z Zakopanego? Można sugerować, że trasę tę pokonasz w mniej więcej 2 do 3 godzin spacerem. Wszystko zależy od twojej formy fizycznej i tego, jak bardzo jesteś zdeterminowany. Jest wiele możliwości dojazdu z Zakopanego, w tym bus z centrum miasta, taksówka, ale też i pieszo, jeśli jesteś fanem długich spacerów.

By podjechać jak najbliżej Morskiego Oka, najlepszym miejscem wydaje się być parking przy wjeździe do Doliny Rybiego Potoku. I jest to jedyna droga do tego urokliwego miejsca.

Gdy zastanawiasz się jak dojechać z Kościeliska do Morskiego Oka, można to zrobić na podobne sposoby, co z Zakopanego – busem, taksówką, ale i pieszo. Trasa z Kościeliska do Zakopanego też będzie możliwa do pokonania busem czy taksówką.

Bądź jednak przygotowany na fakt, że piesza wędrówka to wyzwanie na 8-9 godzin. Ale pamiętaj – czas to tylko ichrelatywne pojęcie, a piękno natury wokół może sprawić, że upłynie szybciej niż myślisz.

Więc teraz, kiedy wiesz już jak dotrzeć do Morskiego Oka, pozostaje pytać: czym będziesz podziwiał przyrodę podczas swojej podróży?

Polecane atrakcje dla Ciebie: