Jedno z najpopularniejszych miast na polskim wybrzeżu, zwłaszcza w sezonie letnim i najdalej wysunięte miasto na północ Polski. Władysławowo to kurort o którym słyszał każdy w Polsce. Pierwsze skojarzenia to jednak szerokie plaże, orzeźwiające morskie kąpiele i wiele innych atrakcji związanych z plażowaniem. Czy warto tu przyjechać po sezonie? Oczywiście, że tak!

Podpowiadamy jak spędzić czas we Władysławowie poza wakacjami.

Zanim atrakcje, zacznijmy od dojazdu. To pierwszy plus urlopu we Władysławowie w okresie jesiennym lub zimowym. Droga prowadząca z Trójmiasta pozwoli nam dostać się tutaj nawet mniej niż w godzinę – co w sezonie letnim jest właściwie niemożliwe. Po wakacjach ruch drogowy znacząco się obniża, turyści wyjeżdzają a dotarcie w strony półwyspu helskiego nie sprawie większych problemów. Dla osób niezmotoryzowanych polecamy pociąg lub autobus. Z Gdyni kursuje linia kolejowa na sam Hel, przejeżdżająca przez Władysławowo.

Trasa z Gdyni Głównej do Władysławowa zajmuje około 50 minut. Kiedy jesteśmy już na miejscu należy wybrać miejsce noclegowe. Choć zdecydowanie lepiej zrobić to w domu przed wyjazdem, to jeżeli o tym zapomnieliśmy i tak nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem kwatery czy miejsca w hotelu. Od września do maja większość obiektów nie jest szczególnie oblężona i spokojnie powinniśmy otrzymać miejsce noclegowe nawet w atrakcyjnych punktach blisko plaży.

Zwiedzanie miasta warto zacząć od górującego nad całym miastem Domu Rybaka – ratusza, wieżą widokową, usytuowanego przy Urzędzie Miasta. Na górę prowadzi kilka pięter schodów, jednak widok jaki zobaczymy na szczycie zapiera dech w piersiach. Przy dobrej pogodzie dojrzymy stąd cały półwysep helski i okolice Trójmiasta. W wieży ratuszowej działa także słynne Muzeum Motyli. Warto wydać kilka złotych na zobaczenie różnych, ciekawych okazów tych owadów, co będzie nie lada gratką zwłaszcza dla najmłodszych turystów.

Spod Domu Rybaka warto udać się do portu rybackiego, którego widok również rozpościera się z okolic ratusza. Na miejscu możemy udać się w spacer plażą, zjeść smaczną rybkę, a nawet udać się w rejs kutrem z rybakami na połów ryb! Plażą warto dojść do dzielnicy Cetniewo i przejść się słynną Aleją Gwiazd Sportu. Na jej trasie odnajdziemy pamiątkowe tablice, wraz z odciśniętymi dłońmi, najsłynniejszych sportowców w Polsce, którzy corocznie odwiedzają to miasto odsłaniając kolejne gwiazdy.

Gmina Władysławowo to także kilka mniejszych miejscowości, które chlubią się nie lada atrakcjami. Położone na zachodniej stronie gminy Rozewie zaprasza do zwiedzenia latarni morskiej, jednej z najsłynniejszych na polskim wybrzeżu. Warto także udać się na wycieczkę do położonej tuż obok Jastrzębiej Góry, gdzie znajduje się najdalej na północ wysunięte miejsce w Polsce. Obszar ten oznaczony jest ten pamiątkową tablicą. Tuż obok warto podejść na klif nadmorski, z którego rozciąga się przepiękna panorama na Morze Bałtyckie.

Jak widać Władysławowo i okolice to wspaniałe miejsce na urlop i wypoczynek, nawet po wakacjach i sezonie letnim. Swoją szeroką ofertę turystyczną i usytowaniem – wszak jest doskonałą bazą wypadową zarówno dalej na półwysep helski jak i do Trójmiasta – sprawia, że warto tu przyjechać o każdej porze roku.