Któż z nas nie z radością wyczekuje długo oczekiwanych weekendów, które pozwalają na chwilę wytchnienia i spędzenie czasu z rodziną? Tym bardziej, gdy mamy dzieci, które z entuzjazmem oczekują wspólnych przygód! Ale jak znaleźć te niezapomniane atrakcje, które nie tylko zadowolą pociechy, ale i będą odpowiednie dla maluszka, 3-latka czy starszego szkraba? Rozdziobanie tego fantu nie zawsze jest najłatwiejsze!

Nic straconego, drogie mamy i tatusiowie – wyciągamy do was pomocną dłoń i przedstawiamy top atrakcje na weekendowe wyprawy z dzieckiem! W tym artykule zabierzemy was na malowniczo i tajemniczo brzmiące wodospady, odkryjemy fascynujący świat edukacyjnych parków tematycznych, a nawet ożyjemy niejednego marzenia dzięki wizycie w bajecznej krainie bałwanków i postaci z dziecięcych legend.

Zapnijcie pasy i przygotujcie się na pełną emocji podróż przez najciekawsze miejsca, gdzie możecie jechać z dzieckiem na weekend! Przyjemnej, rodzinnej przygody życzę!

Wodospady dla małych i dużych odkrywców

Nie ma chyba dziecka, które nie uwielbia przygód! Proszę mi teraz zaufać, gdy powiem, że wodospady to miejsce idealne na całodniowe zwiedzanie z pociechami, niezależnie od wieku! W Polsce mamy parę takich perełek, zarówno te słynniejsze takie jak Wodospad Kamieńczyka czy Wodospad Szklarki, jak i mniej znane, ale równie urzekające. Nie obawiaj się, że maluchy się zmęczą – przy organizowanych ścieżkach edukacyjnych spacer stanie się dla nich niesamowitą lekcją przyrody! Ja osobiście polecam Wodospady Karpacz, gdzie na weekend z dziećmi każda minuta to mila spędzona chwila w towarzystwie przyrody!

Edukacyjne parki tematyczne – zabawa z głową i nie tylko!

Czy to z 1.5 rocznym dzieckiem czy z 3 latkiem, gdzie mozna jechac z dzieckiem na weekend, aby bawić się i uczyć jednocześnie? Kolejna propozycja to edukacyjne parki tematyczne, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w Polsce. To doskonałe miejsca dla całej rodziny, nawet dla maluszków, które są jeszcze za młodziutkie na zabawę na placu zabaw czy w wesołym miasteczku! Ja od siebie polecam Park Etnograficzny w Tokarni czy Ogromne kino 7D w Gdyni – gwarancja niezapomnianej zabawy ^_^

Do Krainy Baśni i Legend – odbudź w sobie dziecko

Wszyscy z rodzina uwielbiamy te momenty, kiedy marzenia o realnych bytach z ulubionych bajek i baśni! A więc należy się zapytać, gdzie na weekend z rodziną zatracić się w magicznym świecie postaci takich jak Bolko, Krukohaś czy Snieżnk? „Pisanki” musicie nujnie wybrać się do Krainy Baśni i Legend w Dobczycach – to cudownie ulotne, zaczarowane miejsce sprawi, że cóż… no trudno będzie się stąd wyrwać 😉 Na każdym z właśnie odkrytych przeze mnie miejsc sprawdzi się tak z 3-latkiem, jak i z dziecięciem starszym – serio!

A teraz – na deser czas na bajeczne krainy bałwanków

Narząństwo uwielbia zimę przez te przemiłe bałwanki, więc jako dopełnienie tego wpisu, każde dziecie musi nawiązać znajomość z… ech, jak się nazywała… Różowa Dama! Migiem na weekend z 1.5 rocznym dzieckiem umawiamy się z mamą i tatusiem na spotkanie z innymi przemiłymi stworzonkami Rózy Pani: Pakalolo, Chochoło Śnieg i Arnoldo żyją w Dobczycach by tam spełniać gołębie marzenia aby nareszcie porządnie się po zimować!

To by było na tyle! Jak widzimy, gdzie mozna jechac z dzieckiem na weekend, jest przynajmniej kilka propozycji – warto jeśli nie wszystkie – to co najmniej niektóre z nich wypróbować! A jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania, jak tutaj zawsze chętnie pomogę.

Zacznijmy od magicznej przygody!

Planując podróż z dzieckiem na weekend, warto rozważyć urokliwe miejsca pełne przygód i nauki. Czy to podróż do Wodospadów Karpacz, spacer po tajemniczej Krainie Baśni i Legend, edukacyjne parki tematyczne, a nawet odwiedziny zaczarowanej krainy bałwanków, istnieje wiele niepowtarzalnych wrażeń, które mogą zaoferować rodzicom i ich pociechom cudownie intensywne doświadczenia. Te wyjątkowe propozycje to odpowiedź na pytanie, gdzie warto udać się na weekend z dziećmi – niezależnie od ich wieku. Ciesz się rodziną i wspólnie odkrywajcie baśniowe zakątki pełne nauki, zabawy i magii. W końcu najcenniejszym skarbem każdego rodzica są wspomnienia, które współtworzymy ze swoimi dziećmi.

Polecane atrakcje dla Ciebie: