Czy marzysz o wakacjach w prawdziwie filmowej scenerii? Jeżeli jesteś fanem kultowego filmu „Mamma Mia” i chciałbyś odkryć miejsca, w których rozgrywa się akcja tego muzycznego hitu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przeczytaj i dowiedz się, gdzie krecono „Mamma Mia” oraz które z tych malowniczych zakątków możesz odwiedzić podczas swojego wyjątkowego urlopu. Sprawdźcie propozycje na wakacje pełne słońca, pięknych widoków i niezapomnianych wspomnień prosto z wielkiego ekranu!

Kalokairi – prawdziwe miejsce z filmu

No cóż, zacznijmy od tego, że książka i film „Mamma Mia!” opowiadają o wydarzeniach na wyspie Kalokairi. Czy jednak można rzeczywiście spakować walizki i udać się tam na wakacje? Niestety, sprawy mają się trochę bardziej skomplikowanie niż mogłoby się wydawać. Prawda jest taka, że wyspa Kalokairi nie istnieje – jest miejscem wyłącznie fikcyjnym. Ale nie martwcie się! Gdzie krecono „Mamma Mia”, jeśli nie na Kalokairi? Otóż, na dwóch przepięknych greckich wyspach – Skopelos i Skiathos. To tam można podziwiać te niesamowite widoki na morze, które wprowadziły nas w letni klimat podczas seansu!

Skopelos – grecka wyspa marzeń

Więc, gdzie dokładnie został nagrany film? Głównym miejscem, gdzie krecono „Mamma Mia” jest wyspa Skopelos. To właśnie tam, na tej urokliwej wyspie, znajdują się między innymi: kościół św. Jana, gdzie odbywa się ślub Sophii – przy samej krawędzi klifu, z przepięknym widokiem na Morze Egejskie. Warto również zatrzymać się w miasteczku Kastani, gdzie znajduje się tawerna, w której bohaterowie filmu tańczyli i spędzali razem czas. Oczywiście, plaże na Skopelos są równie zachwycające jak te, które podziwialiśmy na wielkim ekranie.

Skiathos – kolejna wyspa z filmu

Chociaż większość ujęć z filmu zostało nagranych na Skopelos, to także na sąsiedniej wyspie Skiathos istnieją miejsca wartości odwiedzenia dla każdego fana muzycznego hitu. To tu bowiem powstały niektóre sceny portowe oraz scena przylotu gości na weselu. Warto zatem połączyć wycieczkę na Skiathos z pobytu na Skopelos – obie wyspy można zwiedzić jednocześnie, korzystając z lokalnych promów i statków, dzięki czemu macie szansę poszerzyć swoje wrażenia z urlopu o prawdziwie filmowe wspomnienia.

Na śladach „Mamma Mia” – planuj swoją wycieczkę

Jak widać, opcje na niesamowity, filmowy urlop są naprawdę szerokie, gdy mamy już odpowiedź na pytanie gdzie krecono „Mamma Mia”. Skopelos i Skiathos to wyspy pełne uroku, ciekawych miejsc i przepięknych widoków. Jeżeli marzy Wam się wakacje w takich właśnie okolicznościach przyrody oraz na fali wspomnień z kultowego filmu, to nie czekajcie dłużej! Zaplanujcie podróż na greckie wyspy i cieszcie się swoją własną, niezapomnianą wersją przeboju „Mamma Mia!”

Wspomnienia z Mamma Mia czekają na Was na greckich wyspach!

Chociaż fikcyjna wyspa Kalokairi z filmu „Mamma Mia!” nie istnieje, to niewątpliwie mamy dla Was świetną wiadomość: można przeżyć własną filmową przygodę na dwóch greckich wyspachSkopelos i Skiathos, które posłużyły jako plenery. To właśnie tam, na wiązaniach z urokliwymi plażami, kręcono te przebojowe sceny, które wciąż rozbrzmiewają w naszych sercach.

Skopelos to wyspa, na której rozgrywa się większość najbardziej kultowych chwil, takich jak niewielki kościół św. Jana z przepięknym widokiem czy tawerna w miasteczku Kastani. Nieopodal, na Skiathos, odbył się między innymi przylot gości na ślub.

Więc jeśli marzy Wam się wakacje w stylu „Mamma Mia!”, teraz znacie już odpowiedź na pytanie: gdzie krecono film mieszając marzenia z magią wysp Skopelos i Skiathos!.

Polecane atrakcje dla Ciebie: