Polska, nazywana jest również krajem tysiąca jezior, co nie jest przesadą biorąc pod uwagę, że mogą się Państwo cieszyć blisko 10 000 z nich! Wybór tego jedynego, idealnego miejsca na niezapomniany weekend czy wakacje bywa więc nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi nasz ranking Top 10 jezior w Polsce, który z pewnością ułatwi zaplanowanie relaksujących chwil w otoczeniu pięknych krajobrazów, czystej wody oraz licznych atrakcji turystycznych. Spragnieni łon natury, aktywności na świeżym powietrzu i wodnych doznań brak powodów do zwlekania – zanurzmy się razem głębiej i poznajmy polskie jeziora w pełnej krasie!

1. Rozpocznijmy od niezaprzeczalnego lidera w kategorii „gdzie warto pojechać nad jezioro”

Mazury – to oczywiście pierwsza myśl, która przychodzi na myśl odpowiadając na pytanie, gdzie jechać na weekend nad jezioro. Region ten obfituje w liczne jeziora, z których Śniardwy i Niegocin to te najpopularniejsze. Mazury to idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa, spływów kajakowych oraz wędkarstwa. Warto również zwrócić uwagę na piękne, zabytkowe miasta takie jak Mikołajki czy Giżycko.

2. Jezioro Żywieckie – spokój, przyroda i sporty wodne

Na południu Polski znajduje się malowniczo położone Jezioro Żywieckie. Otoczone przez piękne lasy Beskidu Żywieckiego, zachwyca nie tylko tutejszyc turystów. I pytanko, na jakie jezioro warto pojechać, znajduje tu swoją odpowiedź. Tutaj można aktywnie spędzić czas, korzystając z licznych szlaków turystycznych czy rentując sobie kajak czy rower wodny. Jezioro to także raj dla wędkarzy, którzy, bogactwo ryb miejscowych, doceniają.

3. Poczuj wakacyjną atmosferę nad szeroko znanym jeziorem na Pomorzu

Charzykowskie jezioro, to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę, gdy zastanawiasz się gdzie na wakacje w polsce jeziora będą dla Ciebie odpowiednie. Znajdziemy je na Kaszubach i jest ono jednym z najpiękniejszych i najczystszych jezior w Polsce. Z tego powodu, na terenach wokół jeziora oprócz licznych miejsc do wypoczynku, wiele atrakcji turystycznych oraz sportowych jest. Przykładem może być Park Wodny Casablanca czy Jarmark Kaszubski w miasteczku Charzykowy.

4. Poznaj przepiękne jezioro na Podkarpaciu – Solińskie

Jezioro Solińskie to kolejne miejsce na liście „jakie **jezioro polecacie na wakacje**”, które z pewnością warto odwiedzić. Położone na obszarze Bieszczad, otoczone górami i lasami, jezioro przyciąga szczególnie tych szukających spokoju oraz malowniczych widoków. Plaża w Polańczyku to jedno z miejsc, gdzie warto spędzić letnie popołudnie. A pasjonaci żeglarstwa oraz kajakarstwa to dla nich miejsce wręcz obowiązkowe do odwiedzenia.

Serdeczności dla zdecydowania się na podróż w kierunku jeziora i do wybierania jednego z tych pięknych miejsc. Pamiętaj, że Polska oferuje wiele więcej niż 10 jezior i z pewnością warto zwiedzić jak najwięcej z nich. Zatem, w drogę!

Nie tylko Mazury – odkryj polskie jeziora na niezapomniane wakacje!

Nie ma wątpliwości, że Mazury to pierwsza myśl, która się pojawia, gdy rozważamy podróż nad jezioro na weekend bądź dłuższy urlop. Niemniej jednak Polska kryje w sobie wiele więcej atrakcyjnych miejsc nad wodą. Czego szukać podczas wakacji nad jeziorem? Pięknych widoków, sportów wodnych, a także spokoju i relaksu. Rozważ odwiedzenie takich miejsc jak Jezioro Żywieckie z otaczającym je malowniczym krajobrazem Beskidu Żywieckiego, Charzykowskie jezioro na Pomorzu z szeroką ofertą atrakcji turystycznych i sportowych, czy Jezioro Solińskie na Podkarpaciu, które zachwyca swoim dziewiczym pięknon Bieszczadów. Odkryj Polskę od nowa i przekonaj się, że atrakcyjne miejsce na wakacje nad jeziorem można znaleźć niemalże w każdym zakątku naszego kraju. Niech to będzie Twój wyjątkowy sposób na spędzenie wolnego czasu otoczony polskimi jeziorami!

Polecane atrakcje dla Ciebie: