Lubicie mocne uderzenie adrenaliny i emocje, których się nie zapomina? Jeśli tak, spróbujcie swoich sił w sportach ekstremalnych. Jest ich naprawdę dużo, szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy pogoda sprzyja aktywności na zewnątrz. Swoje ulubione dyscypliny znajdą z pewnością ci z was, którzy lubią podniebne akrobacje, odkrywanie podwodnego świata, czy szybką jazdę samochodem po bezdrożach. Jesteście gotowi? Zapraszamy więc na krótki przegląd aktywności ekstremalnych, z których możecie skorzystać w sezonie urlopowym.

Morskie przygody

Zacznijmy od czegoś, co można uprawiać także w Polsce. Mowa o nurkowaniu głębinowym. To sport zdobywający coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród osób chcących – oprócz poznawania podwodnego świata – zwiedzić wraki statków spoczywające na dnie Bałtyku. Wiele szkół nurkowych organizuje kursy umożliwiające bezpieczne zejście pod wodę w towarzystwie doświadczonego instruktora. Wszelkie koszty związane z uczestnictwem w szkoleniu czy udziałem w ekspedycji pomoże pokryć szybki kredyt. Pamiętajcie jednak, że morze to nie tylko głębinowe nurkowanie. To także połączenie dwóch żywiołów – wody i powietrza.

Flyboard – to propozycja dla każdego z was, kto marzy o wzniesieniu się w powietrze i podziwianiu pięknych krajobrazów z lotu ptaka. Dlaczego łączy się tu woda i powietrze? Osoba, chcąca uprawiać flyboard wkłada specjalne buty, do których podłączona jest rura, doprowadzająca wodę pod określonym ciśnieniem. Dzięki temu wznosimy się nad wodę i możemy wykonywać różnorodne akrobacje i ewolucje. Oczywiście osoby początkujące objęte są pełną opieką instruktora i wyposażone w kamizelkę, umożliwiającą utrzymanie się na powierzchni wody, gdy do niej wpadniemy.

Miłośnicy latania i szybkiej jazdy

Miłośnicy latania mają szeroki wybór sportów, które dostarczą im ekstremalnych wrażeń. Paralotnia to jeden z przykładów. Wystarczy wybrać jedną ze szkółek paralotniarskich, których w Polsce jest bardzo wiele, umówić termin spotkania z instruktorem i spędzić kilkadziesiąt minut w powietrzu. Osobom wybierającym się na urlop poza granice Polski, również rekomendujemy ten sport. Jest popularny niemal na całym świecie, dlatego znalezienie instruktora w Europie, Azji czy Ameryce nie będzie kłopotem, a wszystkie niezbędne koszty pokryjecie z szybkiego kredytu.

Ogromną popularnością cieszą się także wszelkie sporty motorowe. Wystarczy wspomnieć jazdy off road, które możecie uprawiać w Polsce, ale i na oddalonych o tysiące kilometrów od nas pustyniach. Afryka w tym zakresie oferuje naprawdę wiele atrakcji i warto z nich skorzystać, jeśli lubicie ryk silników, tumany kurzu oraz wyjątkową, egzotyczną przyrodę, która będzie was otaczać z każdej strony. To propozycja nie tylko dla doświadczonych kierowców, ale także dla tych z was, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z samochodami terenowymi. Instruktorzy pokażą, jak bezpiecznie poruszać się po bezdrożach i zabiorą was w wyjątkowe miejsca!