Cześć przygodo! Wyobraź sobie, że unoszą cię lekko na fali rzeki, otoczony pięknem dzikiej przyrody i majestatem wznoszących się gór. Brzmi jak scena z filmu, prawda? Ale jest to możliwe do zrealizowania! Jeśli jesteś spragniony niezapomnianych wrażeń i chcesz oderwać się od codzienności, dobrze trafiłeś. W tym artykule opowiemy Ci o jednym z najbardziej malowniczych i ekscytujących doświadczeń, jakie możesz zakosztować – Spływie Dunajcem. Ta Pienińska perła jest doskonałym miejscem na aktywne spędzenie czasu i podziwianie niezwykłego krajobrazu. Zatem zacznijmy naszą przygodę i oddajmy się fascynującej mocy przyrody!

Czy spływ Dunajcem jest czynny? Sprawdźmy to!

Wiecie co? Oczywiście, że tak, ale wszystko zależy od pory roku! Więc, kiedy najbardziej warto wybrać się na spływ Dunajcem? Spływ odbywa się w sezonie od początku kwietnia aż do końca października, z wyjątkiem, gdy poziom wody uniemożliwia bezpieczne przepływy. Wypadają także zaś niektóre dni wolne, takie jak święta, ale o tym za chwilę.

Zanim wyruszymy – koszt i zakup biletów

Z pewnością zastanawiacie się teraz, ile kosztuje cała ta przygoda. Otóż, spływ Dunajcem z flisakami różni się ceną w zależności od grupy wiekowej oraz wybranej trasy. Dla dzieci i młodzieży do 18 lat koszt to około 30-45 zł, z kolei dorosłych całkiem nieźle kosztuje, bo muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 50-65 zł.

Jeśli chodzi o bilety, to zdobyć je można na trzy sposoby! Można je nabyć w punktach sprzedaży na miejscu w oddziałach Pienińskiego Parku Narodowego, na stronie parku, a także na miejscu tuż przed wejściem na tratwę. Nawiasem mówiąc, warto pamiętać, że kupując bilet wspierasz park i flisaków – to przecież też ważne!

Zasadnicza wiedza – trasy, czas trwania i szczegółowe informacje

Teraz coś dla bardzo dociekliwych. Spływ Dunajcem można zacząć z dwóch miejsc – ze Szczawnicy lub z Krościenka! Warto uwzględnić, że długość spływu różni się w zależności od miejsca startu: ze Szczawnicy trwa około 2-2,5 godziny, natomiast z Krościenka około 1,5-2 godziny.

Jeśli zastanawiasz się, czy spływ dunajcem jest czynny w dni świąteczne, warto sprawdzić na stronie Pienińskiego Parku Narodowego, gdyż może się zdarzyć, że spływ wówczas nie będzie możliwy.

Spływ Dunajcem – wskazówki i ostateczne uwagi

W obliczu zbliżającej się przygotowujemy się ostentacyjnie do wyjazdu i spływu – jakieś rady na koniec? Po pierwsze, ubierzcie się odpowiednio, w związku z tym, ubrania powinny być przede wszystkim wygodne i przystosowane do warunków pogodowych. Po drugie, nie zapomnijcie o pamiątkowych zdjęciach, widoki są naprawdę zniewalające i warto uwiecznić chwile spędzone na tratwach!

Mam nadzieję, że wyłożyłem Wam wszelką potrzebną wiedzę na temat spływu Dunajcem. Teraz już nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam niezapomnianych wrażeń i doskonałej zabawy na tym Pienińskim cudzie. Nie wahajcie się przeżyć przygody życia, a gwarantuję, że warto!

Rozważasz przygodę na Dunajcu? Oto kilka kluczowych informacji!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad spływem Dunajcem? Jeśli tak, wartościami kluczowymi są:

  • Czy spływ Dunajcem jest czynny – zazwyczaj od kwietnia do końca października, jednak warto sprawdzić warunki wodne oraz dni świąteczne.
  • Ile kosztuje spływ Dunajcem z flisakami – dla dzieci i młodzieży średnio 30-45 zł, dla dorosłych 50-65 zł.
  • Gdzie kupić bilety na spływ Dunajcem – w oddziałach Pienińskiego Parku Narodowego, na stronie parku lub na miejscu przed wejściem na tratwę.
  • Spływ Dunajcem od kiedy do kiedy – sezon trwa od kwietnia do końca października, z wyjątkami na dni świąteczne.
  • Spływ Dunajcem Szczawnica ile trwa – około 2-2,5 godziny.
  • Spływ Dunajcem Szczawnica czy Krościenko – do wyboru są dwa miejsca startu, Szczawnica lub Krościenko. Z Krościenka trwa 1,5-2 godziny.
  • Spływ Dunajcem Szczawnica do kiedy – sezon trwa do końca października, ale warto sprawdzić online w danym okresie.

Pamiętaj, by ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych i nie przegap okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Spływ Dunajcem to wyjątkowa przygoda w otoczeniu przepięknych krajobrazów, więc nie wahaj się i daj się porwać niezapomnianej przygodzie na tratwach w tchnącej przyrodą okolicy Pienińskiego Parku Narodowego.

Polecane atrakcje dla Ciebie: