Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie kręcono ulubione sceny z popularnego serialu „Wataha”? A może chciałbyś spróbować potraw serwowanych w restauracji, która była planem filmowym? Dziś mamy dla Ciebie nie lada gratkę! W naszym artykule odkryjemy, jaka restauracja stała się tłem do kręcenia Watahy, a także zaprezentujemy smaki i klimat tego serialowego miejsca. Jeśli jesteś fanem serialu lub po prostu kochasz ciekawe kulinarne doświadczenia, koniecznie przeczytaj dalej!

Odkryj tajemnicę restauracji z serialu

Na pewno wielu z nas z zaciekawieniem kibicowało losom bohaterów serialu „Wataha” i nie raz zastanawiali się, gdzie kręcono serial Wataha, a dokładnie restaurację, którą często można było zobaczyć na ekranie. Więc drodzy czytelnicy, dziś mamy dla was odpowiedź na to pytanie! Otóż, restauracja, która była planem filmowym „Watahy”, to Restauracja STARY DOM DOLNOŚLĄSKI, mieszcząca się nieopodal Wrocławia! Czy tego się spodziewaliście?

Zapraszamy do świata smaków serialowej restauracji

Teraz, gdy już wiemy, gdzie kręcono Watahę w kwestii scenerii restauracyjnej, warto także zastanowić się, co właściwie na co dzień serwuje się w owym miejscu. A może, czym wyjątkowym uraczyli się aktorzy, gdy tylko zakończyli kręcić kolejne sceny? W końcu, restauracja gdzie kręcono watahę z pewnością musi mieć do zaoferowania mnóstwo smaków i klimatu związanego z dziełem filmowym.

Restauracja STARY DOM DOLNOŚLĄSKI szczyci się przede wszystkim kuchnią polską o proweniencji dolnośląskiej. W jej menu znaleźć można m.in. pierogi ze śliwkami, krokiety z mięsem czy żur dolnośląski. Biorąc pod uwagę region, w jakim kręcono serial, z całą pewnością można śmiało powiedzieć, że zarówno twórcy serialu, jak i przypadkowi goście mogli liczyć na to, że będą mogli zakosztować autentycznych potraw regionalnych! Coś dla fanów polskiej kuchni i nie tylko!

Atmosfera serialowej restauracji

Wszyscy zgodnie podkreślają, że restauracja gdzie kręcono watahę jest miejscem niezwykle klimatycznym. Typowy, dolnośląski dom z drewnianymi elementami, połączony z eleganckim, wykonanym z wysoką starannością wystrojem wnętrza sprawia, że wydaje się, że czas się zwolnił. Spora liczba dzieł dziejowych na ścianie, a także liczne nawiązania do „Watahy” mają na celu przywołanie wspomnień związanych z twórczością filmową. Właśnie dlatego jest to miejsce wart odwiedzenia, zwłaszcza jeśli jesteśmy fanami serialu!

Dla kogo dedykowane jest to miejsce?

Na zakończenie warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie, czyli komu adresowana jest restauracja gdzie kręcono watahę. Odpowiedź jest prosta – absolutnie wszystkim! Dobre jedzenie, klimatyczne wnętrze i możliwość zaczerpnącia odrobiny atmosfery znanego serialu, to coś, co z pewnością możliwe jest tylko tutaj. Jeśli więc kiedyś zastanawialiśmy się, gdzie nagrywano watahe i jak wygląda to miejsce na żywo – warto się przekonać samemu, odwiedzając „Stary Dom Dolnośląski”!

Drozgi Czytelniku, teraz kiedy już odrobiliśmy lekcję związane z serialową „Watahą” oraz jej kulinarnym aspektem, to może pora wybrać się na weekendową wycieczkę w okolice Wrocławia? A może uda ci się skosztować smaków kuchni dolnośląskiej w „Restauracji Stary Dom Dolnośląski”? Jestem pewien, że świetnie się tam bawisz i że będzie to wyjątkowe doświadczenie, gdyż restauracja gdzie kręcono watahę, to przecież miejsce pełne misterium i tajemnic!

Wędrowny ślad „Watahy” kieruje do kulinarnego raju

W tajemniczych zakamarkach Dolnego Śląska, gdzie wodzić się serial Wataha, kryje się prawdziwe kulinarno-serialowe cudo. To Restauracja Stary Dom Dolnośląski, prawdziwy klejnot gastronomiczny, powiązany z ulubionymi scenami niejednego widza. Zarówno zagorzali fani serii rozglądający się za sekretami gdzie kręcono Watahę, jak i ceniący sobie regionalną kuchnię podróżni, znajdą tu miejsce pełne smaków, elegancji i atmosfery.

Odwiedzając „Stary Dom Dolnośląski”, możemy zanurzyć się w kręgi kulinarnymi doświadczeniami, jakich w serialu próbowali również aktorzy. Jakby przenosząc się w czasie, ugasić pragnienia włóczykija i zatracić się w przyjemnościach kontemplacji otoczenia. Czym jeszcze ta restauracja gdzie kręcono serial Wataha skusi serca gości? Możemy tylko wybrać się tam sami i doświadczyć nie tylko doskonałości dopieszczonego wnętrza, ale także skosztować wspomnienia uwiecznione w „Watahy”.

Niech więc tęsknota za wprowadzeniem się w głębie gdzie kręcono serial Wataha będzie zachętą do podróży smaków i wspomnień, które rozkwitają właśnie tam, gdzie spotkały się magia kina i sekretne przepisy dolnośląskiej kuchni.

Polecane atrakcje dla Ciebie: