Czy kiedykolwiek, oglądając „Grę o Tron”, marzyłeś o tym, aby odwiedzić miejsca będące tłem dla niezwykłych przygód i zwrotów akcji tego słynnego serialu? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to świetnie trafiłeś! Właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczny przewodnik po miejscach, gdzie powstała „Gra o Tron”. Bez względu na to, czy jesteś zapalonym turystą, czy też po prostu wielkim fanem serialu, ten artykuł pozwoli Ci odkryć fascynujące scenerie, które stanowią tło dla losów Daenerys, Aryi, Jon Snowa i innych bohaterów opowieści o Westeros. Czytając dalej, dowiesz się, gdzie były kręcone kluczowe sceny, jak do nich dotrzeć a także jak perfekcyjnie zaplanować swoją podróż śladami „Gry o Tron”. Gotowy na przygodę? Zaczynamy!

Zaklęte piękno: Dubrownik – „stolica” siedmiu królestw

Będąc w Chorwacji, zwłaszcza w jej malowniczej części jaką jest Dubrownik, z pewnością nie sposób nie poczuć magii siedmiu królestw Westeros. Ta starożytna, przepiękna „perła Adriatyku” to miejsce, gdzie kręcono wiele kluczowych scen gry o tron. Zrozumiesz to już na pierwszy rzut oka na potężne mury miejskie oraz historyczne zabytki – łącznie z przepięknym renesansowym portem, który w serialu gra o tron gdzie nagrywano, pełni rolę Czarnego Fortu oraz Zielonego Fortu.

W Dubrowniku można także zobaczyć jaskinię Minceta, która w serialu jest wejściem do domu nieumarłych. Krążąc po oliwkowych gajach, bezwiednie będziesz czuć, jak Westeros jest wszędzie wokół Ciebie.

Północne zauroczenie: Islandia – dom Ogniowych i Lodowych

Przenosimy się teraz na wnękę Islandii – czyli jeden z głównych krajobrazów „Gry o Tron”, gdzie dalsze części serialu zostały nakręcone. To właśnie tam, na lodowcach i wulkanicznych skałach, znajdziemy ukochane krainy Jon Snowa czy Ygritte – czyli miejsce, gdzie nagrywano gre o tron, pełne tajemnic, zagadek i zaskakujących zdarzeń.

Islandia to także przyciągająca zieleń w Parku Narodowym Thingvellir. Przysięgając sobie miłość (albo nowe sojusze) na skalistych graniach tej zapierającej dech w piersiach przestrzeni, nie sposób się nie poczuć jak bohaterowie serialu, gdzie nagrywano grę o tron.

Hiszpańskie urokliwości: Sewilla – słońce i ekstrawagancja Dorne

To istniejące pełnym słońcu i pełne pasji miejsce – to jaki obraz przyniósł nam Sewilla, jako siedziba rodu Martellów w serialu. To tutaj gra o tron gdzie kręcono, mając za tło prawdziwe arcydzieła architektury, takie jak magiczny Alcázar de los Reyes Cristianos. Ogrody, podanie, mozaiki – a to wszystko w promieniach palącego słońca. W Sewilli gratka dla każdego fana „Gry o Tron”, bez względu na to, czy jesteś na randce, czy na wycieczce z całą rodziną.

Malowniczość i tajemnica: Irlandia Północna – zielone pola i złowrogie zamki

Oczywiście nie można prezentować miejsc, które były tłem dla „Gry o Tron”, pomijając Irlandię Północną. Zamek Ward był miejscem, gdzie kręcili grę o tron, a jego odrestaurowane wnętrza urzekają fanów serialu na całym świecie. Jest to też miejsce, które pozwala zrozumieć intrygi i nagłe zwroty akcji rozgrywających się w realiach politycznych Westeros.

To właśnie w Irlandii Północnej możemy odnaleźć przepiękne klify, monumentalne zamki, a także niezapomniane okolice, które sprawiają, że losy bohaterów stają się jeszcze bardziej fascynujące. To gra o tron gdzie nagrywano, gdzie nagrywano grę o tron, której tajemnice warto być nieustannie na bieżąco.

Zatem już wiesz, gdzie na świecie móc poczuć się jak w środku gry o tron: Dubrownik, Islandia, Sewilla i Irlandia Północna. Może to właśnie tam wybierzesz się na kolejne wakacje?

Zakątek Westeros na naszej planecie: odkryj miejsca, gdzie kręcono „Grę o Tron”

Poznaj fascynujące miejsca na świecie, które posłużyły jako tło do kręcenia kultowego serialu „Gra o tron”. Odwiedź malowniczy Dubrownik, gdzie możemy podziwiać starożytne mury miejskie i renesansowy port, który w serialu pełnił rolę Czarnego Fortu oraz Zielonego Fortu. Przemierz wzniecającą wyobraźnię Islandię z jej lodowcami, wulkanami, a także zielonym Parkiem Narodowym Thingvellir – to tam odnalazła się esencja świata Ogniowych i Lodowych. W słonecznej Sewilli poczuj atmosferę ekstrawaganckiego Dorne, podziwiając arcydzieła architektury takie jak Alcázar de los Reyes Cristianos. Na koniec skieruj swoje kroki do tajemniczej Irlandii Północnej, gdzie zamek Ward czy zielone pola wyznaczyły drogę do przenikliwej walki o władzę w Westeros. Nie czekaj dłużej, przyłącz się do wyprawy w świat „Gry o Tron”!

Polecane atrakcje dla Ciebie: