Nie ma nic bardziej zachwycającego niż krystalicznie błękitne wody Morza Egejskiego, białe domy z niebieskimi dachami oraz malownicze pejzaże naturalne, które ukazano nam w filmie Mamma Mia. Ta ekranizacja znanej na całym świecie produkcji muzycznej pokazała nam prawdziwy raj na ziemi. Niemniej jednak ciekawostką jest, na której dokładnie greckiej wyspie zrealizowano te niezapomiane sceny? Zapraszam na fascynującą podróż, podczas której ujawnimy sekret tego filmowego miejsca.

Wyspa grecka, gdzie rozgrywała się akcja filmu Mamma Mia

Zdecydowanie się, aby rozwikłać zagadkę, na której greckiej wyspie kręcono sceny do filmu Mamma Mia, jest już niemalże jak otwarcie się na nową przygodę. Czy jesteś gotowy odkryć to tajemnicze miejsce? Chwięjcie bramy – nadszedł czas, aby ujawnić odpowiedź! Otóż, sercem filmowego krajobrazu był Skopelos, malownicza wyspa grecka, gdzie kręcono Mamma Mia. Ale czy to jest jedyna odpowiedź na to pytanie? Czyżby? Hmm …

Lokacje, które stały się domem dla Mamma Mia

Jednakże, aby zrozumieć pełną skalę uroku tej produkcyjnej decyzji, musimy zanurzyć się głębiej w niebiesko-biały świat, jaki kreują greckie wyspy. Musimy kompleksowo spojrzeć na wyspy, gdzie nagrywano film Mamma Mia. Po prawdę, obok Skopelos, również wyspa Skiathos oraz sama stolica Grecji – Ateny – miały ten zaszczyt, że na ich ulicach nagrywano sceny do tego filmu. A co z tymi magicznymi scenami, kiedy główne bohaterki – Donna i jej córka Sophie – spacerowały po starożytnych ruinach? Otóż, te niezapomniane momenty były filmowane na wyspie Vis, która leży na Morzu Adriatyckim i należy do Chorwacji!

Skopelos: prawdziwa perła Morza Egejskiego

Na tym etapie rozumiesz już na jakim obszarze panowała filmowa Mamma Mia, ale skupmyśmy się jeszcze na Skopelos – dominującej przestrzeni filmu. Ta szczególnie czarująca wyspa zasłynała na całym świecie dzięki kaplicy Agios Ioannis, która stanowiła miejsce ślubu Sophie i jej ukochanego. Ta malutka, Ale jakże urocza świątynia, położona na samym szczycie skał, to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów z tego filmu.

Podsumowanie: na jakiej wyspie kręcono film Mamma Mia?

To już koniec naszej filmowej podróży. Wiedzę masz, odpowiedź znamy: to Skopelos, Skiathos i Ateny były tymi wyjątkowymi miejscami na terenie Grecji, które dodały filmowi Mamma Mia tyle uroku, a z czasem stały się wręcz synonimem produkcji. Zapamiętaj jednak, żadna scena zrujnowanego miasta nie była kręcona w Grecji – to zasługa wyspy Vis w Chorwacji. No cóż, magia kina to coś, co potrafi nas zaskakiwać na każdym kroku!

Doskonała filmowa zagadka: Gdzie kręcono Mamma Mia?

Na wyspie Skopelos, Skiathos i w stolicy Grecji, Atenach toczyła się akcja kultowego filmu „Mamma Mia”. Czujesz błękit morza i zapach oliwek? To właśnie te miejsca stały się znane na całym świecie, dzięki swojej subtelnemu filmowemu szarmowi i charyzmie, którymi obdarzył je ten film. Tym samym stały się one prawdziwą mekką dla fanów. Lecz nie mniej urok ma również wyspa Vis na Morzu Adriatyckim, należąca do Chorwacji, na której kręcono sceny romantycznych spacerów po starożytnych ruinach. Tak, to właśnie na tych przepięknych greckich i chorwackich wyspach, filmowy świat Mamma Mia stał się rzeczywistością. Brawo dla magii kina, która pomieściła całą tę historię na kilku malowniczych wyspach!

Polecane atrakcje dla Ciebie: