Cześć! Masz w planach wypad do Odessy, tego urokliwego ukraińskiego miasta pełnego kultury, historii i niezapomnianych widoków? Świetnie trafiłeś! W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci najbardziej interesujące miejsca, które warto zwiedzić i zobaczyć podczas pobytu w tym wyjątkowym mieście. Od słynnych schodów Potiomkina, przez piękne parki, aż po wyśmienitą operę i tętniącą życiem ulicę Deribasowską, Odessa ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Czytaj dalej i przekonaj się sam, jak wiele atrakcji czeka na Ciebie w urokliwej Odessie na Ukrainie!

Część 1: Schody Potiomkina jako ikona Odessy

No i co mówiłyśmy na początek o Odessie? Oczywiście nie można pominąć takiego symbolu miasta jak schody Potiomkina. Wydaje mi się, że chyba każdemu z nas się one kojarzą z tym miejscem. Okazało się i tak można być zaskoczonym – wiecie, że początkowo schody miały aż 200 stopni, ale z czasem ich liczba zmniejszyła się do 192? Widok na morze i port daje naprawdę duże mrowie w brzuchu! Zatem pierwsza odpowiedź na pytanie co warto zwiedzić w Odessie to właśnie te słynne schody, które jednocześnie są doskonałym punktem wyjścia do dalszego zwiedzania miasta.

Część 2: Odesski parki – miejsca wypoczynku i relaksu

No a teraz przejdźmy do czegoś, co może być dla nas miejscem odrobinę wytchnienia. Odessa da nam w tym względzie dużo – miasto słynie z pięknych parków i ogrodów. Co warto zobaczyć? Na początek polecam Park im. Szewczenki, którym to przypadkiem, no właśnie przypadkiem docieramy do kolejnej atrakcji – Monument of the Unknown Sailor. Ta wieża z klęczącym marynarzem to kolejne miejsce, które warto odwiedzić. Tak, wiem, to już druga odpowiedź na to co warto zwiedzić w Odessie, ale jestem pewien, że więcej nas jeszcze czeka!

Część 3: Odessa z kulturalnej strony – Teatr Opery i Baletu

No i cóż, nie sposób nie wspomnieć o kulturalnej stronie tego miasta. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z pięknym budynkiem Teatru Opery i Baletu. Wydaje mi się, że odwiedzając Odessę nie można sobie oszczędzić spaceru właśnie do tej perły architektury, gdzie tak wiele można poczuć i doświadczyć. Program tego teatru jest bardzo bogaty, ale niestety nie mieliśmy tyle czasu, żeby na przedstawienie zajść. Ale wszyscy dookoła tak zachwalali występy, że z pewnością będziemy chcieli jeszcze wrócić do Odessy i spełnić swoje marzenie o spektaklu. To kolejne miejsce, w którym odessa ukraina co warto zobaczyć na pewno znajdzie swoje potwierdzenie.

Część 4: Życie gwarnym życiem na ulicy Deribasowskiej

No dobrze, no dobrze, jesteśmy już prawie na końcu podróży po Odessie, ale jeszcze jedna rzecz pozostaje do odwiedzenia. A mianowicie ulica Deribasowska, która w ciągu dnia tętni życiem i gwarem, a wieczorami dostarcza nam tak wielu atrakcji! To właśnie tam zdecydowaliśmy się na swoje ostatnie co warto zobaczyć w Odessie, czyli relaks w jednej z wielu kawiarni, smakowanie lokalnych przysmaków i spieszyć się do żadnego innego miejsca.

No i cała moja opowieść o Odessie jest już tu. Mam nadzieję, że przypadła Wam do gustu. Na koniec powiem Wam tylko tyle – o wiele więcej rzeczy można doświadczyć i zobaczyć w tym mieście. Ta krótka opowieść z pewnością jeszcze nie wszystko. Odessa kryje w sobie jeszcze wiele innych atrakcji, a ja jestem pewna, że powrócę tam jeszcze nie raz!

Pożegnalne myśli z kołyską wiatru – Odessa pełna tajemnic

Wędrując przez ulice Odessy, odkryliśmy, że to miasto kryje wiele tajemnic i fascynujących zakątków. Nie można przecież przeoczyć słynnych schodów Potiomkina stanowiących symbol miasta oraz fantastyczny punkt widokowy na port i morze. Również liczne parki, jak Park im. Szewczenki, oferują chwile relaksu i refleksji w cieniu drzew, a Monument of the Unknown Sailor przypomina o żeglarzach ryzykujących życie na otwartym morzu.

Poznając kulturę tego urokliwego miejsca, nie sposób pominąć pięknego budynku Teatru Opery i Baletu, w którym można nie tylko podziwiać architekturę, ale również dać się ponieść spektakularnym występom artystów. Wreszcie, spacerując po tętniącej życiem ulicy Deribasowskiej, zanurzamy się w fascynującą atmosferę tej części miasta, pełnej kawiarni, lokalnych przysmaków i różnorodnych atrakcji.

Oto tylko niektóre z licznych skarbów ukrytych w Odessie, ale nie ma wątpliwości, że warto zgłębiać jej tajemnice i odkrywać kolejne wartościowe zakątki. Koniec końców to miasto zaskakuje, oczarowuje i pozwala doświadczyć niezapomnianych emocji. Bez wątpienia, Odessa wciąż będzie nas wabić i z pewnością tutaj powrócimy.

Polecane atrakcje dla Ciebie: