Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie urokliwe, wodne zakątki skrywa Mazowsze? Kiedy lato puka do drzwi, wszyscy myślą o orzeźwiających kąpielach i beztroskim relaksie nad wodą. Nie trzeba jednak wybierać się na daleką wyprawę do nadmorskich plaż, by cieszyć się pięknem natury i urokami letniego wypoczynku z rodziną. Właśnie dla Was, zgromadziliśmy w niniejszym artykule rekomendacje dotyczące miejsc województwa mazowieckiego, w których można spędzić miło czas nad wodą tuż za rogiem Warszawy. Pozwólcie, że zaprosimy Was w wodną podróż odkrywając tajemnice Mazowsza!

Mazowsze pełne atrakcji nad wodą

Zatem zaczynamy naszą wodną podróż odwiedzając najbardziej znane i doceniane przez mieszkańców Mazowsza miejsca, gdzie jechac nad wode mazowieckie i cieszyć się letnim wypoczynkiem w okolicach Warszawy. Wiedzieliście, że nieopodal stolicy są liczne oazy, w których można beztrosko wylegiwać się na plaży czy kąpać się w ciepłych jeziorach? Zacznijmy więc od paru perełek, które warto odwiedzić z rodziną jeszcze tego lata!

Jeżeli lubisz jeziora, to musisz odwiedzić…

Nie można mówić o mazowieckiem wodnym wypoczynku bez wspomnienia o Jeziorze Zegrzyńskim. To popularne miejsce wśród mieszkańców Warszawy, gdzie można faktycznie znaleźć wszystko – żaglówki, kajaki, wodne rowery, plaże czy atrakcje dla dzieci. Zresztą, kto by nie chciał spędzić upalnego dnia nad wodą z lodem w dłoni? Jeżeli szukasz alternatywy dla Zegrza, polecamy również niedaleko położone Jezioro Czerskie – urokliwe, malownicze miejsce z piaszczystą plażą oraz przepięknymi terenami spacerowymi, idealne dla rodzin z dziećmi.

Kiedyś kopalnia, dziś naturalne kąpielisko

Jeśli chcecie doświadczyć czegoś innego niż jeziora, dobrą opcją jest wyprawienie się do Kąpieliska Chrcynno. To ogromna, wytyczona niegdyś przez kopalnię piasku múlka, która przekształciła się w naturalne kąpielisko ze strefami rekreacji dla całych rodzin. Położone w spokojnej, zielonej okolicy, zachęca do odpoczynku i aktywnego spędzenia czasu w odwodniona strefie agroturystycznej Kąpielisko Chrcynno. Czego chcieć więcej?

Leśne ognisko, staw i czadografia w jednym miejscu

Będąc w temacie odkrywania mazowieckich atrakcji wodnych, warto zatrzymać się także przy stawie w Błoniu, nieopodal miejscowości Rembertów. To niewielkie, spokojne miejsce, gdzie można zorganizować leśne ognisko, popływać w stawie, a nawet nauczyć się pływać na desce z wiosełkiem! To doskonała propozycja dla tych, którzy pragną spędzić aktywny dzień nad wodą oraz są rodzicami małych podróżników zainteresowanych nowymi sportami. Oprócz tego w okolicach znajdowała się jedna z najbardziej legendarnych czadografii Mazowsza.

Czy to nie jest doskonały przykład tego, jakie perły wodne skrywa w sobie mazowieckie? Sprawdźcie te miejsca, a niewątpliwie będziecie mieli świetne wspomnienia z rodzinnych wypadów nad wodę. Pamiętajmy jednak o bezpiecznym i odpowiedzialnym wypoczynku, mając przede wszystkim na uwadze dobro naszych najmłodszych uczestników wypraw – dobra zabawa i uśmiechy dzieci są przecież najważniejsze!

Woda i wypoczynek w sercu Mazowsza

Marzysz o chwili relaksu nad wodą, ale nie wiesz gdzie jechać nad wodę mazowieckie? Warszawskie okolice kryją w sobie prawdziwe skarby, idealne dla spragnionych słońca i spokoju. Odkryj Jezioro Zegrzyńskie – mekka miłośników żaglówek i rodzinnych wyjazdów. Jeżeli tęsknisz za spokojem, wybierz się na Jezioro Czerskie ze swoją rodziną czy przyjaciółmi. Warto też odwiedzić Kąpielisko Chrcynno i zaczerpnąć energii z naturalnych i niezwykłych terenów, gdzie moldowany piasek zamienił się w wodne królestwo radości. Dla szukających alternatywy, staw w Błoniu pozwoli na wypoczynek z nutą nostalgii i sportowej pasji.

Polecane atrakcje dla Ciebie: