Malaga to portowe miasto w Hiszpanii. Ze względu na umiarkowany klimat i doskonałą kuchnię Morza Śródziemnego do Malagi przyjeżdżają tłumy turystów z całego świata. Jest to wyjątkowe miejsce w sercu Europy nad morzem z licznymi plażami oraz portem rybackim i doskonale rozwiniętą żeglugą morską. Jeśli myślisz, że Malaga wakacje to dobry wybór, nie myślisz się!

Piękno zabytków i orientalna kuchnia

Latem to urokliwe miejsce regionu Andaluzji o ciepłym klimacie odwiedza duża część gości z całego świata. Nie bez powodu ponieważ ma piękną historię i rzesze ciekawych zabytków barokowych kościołów oraz słynny dom urodzenia najwybitniejszego malarza Pabla Picassa którego obrazy cenione i znane są na całym świecie.

Malaga to spokojne morskie miasto z licznymi restauracjami i barami nad samym morzem. Możemy spróbować będąc na wakacjach najlepszych ryb z całego świata i doskonałych owoców morza takich jak krewetki, ostrygi, kalmary oraz łososia z cytryną. Dania rybne są najwyższej jakości oraz świeżości. Strefa hotelowa jest bardzo bogata i w pełni wyposażona.

Gdzie się zatrzymać?

Malaga wakacje – a co z hotelami? w Maladze są luksusowe hotele z pięknymi i jasnymi apartamentami z nowoczesnymi łazienkami i basenami. Malaga to wyjątkowe ciche i klimatyczne miasto które warto odwiedzić na zagraniczne wakacje z rodziną lub większą grupą przyjaciół.

Możemy również wspomnieć, że w Maladze znajdują się najbardziej ekskluzywne sklepy odzieżowe takich projektantów jak Dior, Versace. W sklepach tych znajdują się oryginalne buty, portfele, szlafroki, stroje kąpielowe, sukienki i koszule oraz znakomite torebki. Bardzo dobre są hiszpańskie słodycze które z pewnością pokochają dzieci, kolorowe cukierki sprzedawane na ulicy i słodkie chrupki cieszą się dużą popularnością. Kuchnia hiszpańska jest wyjątkowa i z tego regionu świata pochodzą najlepsze wina.

Pamiątki

Możemy zrobić wyjątkowe zakupy kupując oryginalne rzeczy o których w Polsce możemy jeszcze pomarzyć. Malaga wakacje to kierunek turystyczny z nutą ekskluzywną i dla osób zamożnych ponieważ ceny są o niewiele droższe niż nad polskim morzem ale czasami warto zaoszczędzić więcej pieniędzy i przeżyć chociaż raz w życiu wyjątkowe wakacje na Maladze nad turkusowym morzem.”