Pierwsze popandemiczne wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Sytuacja na świecie, również ta finansowa nie rozpieszcza, ceny poszły wyraźnie w górę od zeszłego roku, warto więc poszukać ofert, które pozwolą nam spędzić urlop, nie zadłużając się na trzy pokolenia do przodu. Czy Wyspy Kanaryjskie to dobre rozwiązanie w tej sytuacji? Gdzie szukać takich ofert? O tym wszystkim przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

  1. Last minute, czy first minute?
  2. Last minute — Wyspy Kanaryjskie i inne cele podróży
  3. Gdzie szukać opłacalnych ofert na wakacje?

Last minute, czy first minute?

Oczywiście ciężko w tej chwili mówić już o kupnie wyjazdu w tym roku w wariancie first minute, warto jednak wiedzieć (choćby na przyszłość) jakie zalety niesie każda z wymienionych opcji.

Często w witrynach biur podróży, czy na internetowych banerach możemy znaleźć wielkie napisy krzyczące do nas „Wyspy Kanaryjskie Last Minute!”. Co to tak naprawdę oznacza? Oferta taka jest już na wyczerpaniu, więc aby wyprzedać ją do końca, organizator wyjazdu zdecydował się obniżyć cenę, aby w ten sposób zachęcić potencjalnych kupujących. Wyjazdy tego typu można wykupić we wszystkich odmianach znanych ze standardowych ofert — all inclusive, bed and breakfast, czy zupełnie bez wyżywienia. Dlaczego warto zdecydować się na last minute? Oczywiście ze względu na cenę, która może być nawet o kilkadziesiąt procent niższa od standardowej.

„Złote Piaski First Minute” – ten typ ofert cieszy się coraz większą popularnością. Można je zakupić ze sporym wyprzedzeniem, często nawet ponad rok przed planowanym wyjazdem. Podobnie jak last minute, są one znacznie tańsze od standardowych. Jaki interes mają w tym organizatorzy?

Dzięki sprzedaniu określonej liczby takich ofert mogą już na kilkanaście miesięcy przed wylotem sprawdzić potencjalną liczbę chętnych, dzięki czemu sporo wcześniej mogą zoptymalizować ofertę pod względem przelotów, hoteli oraz oczywiście finansów. Kupując first minute można często skorzystać z opcji zwrotu nadwyżki w przypadku gdyby oferta z biegiem czasu potaniała.

Last minute — Wyspy Kanaryjskie i inne cele podróży

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży last minute jest mityczny archipelag Wysp Szczęśliwych, który według wielu miał być położony na Wyspach Kanaryjskich. Jeśli i my zdecydujemy się właśnie tam spędzić nasze wolne dni, warto pamiętać o odwiedzeniu urokliwego Puerto de la Cruz. W planach wielbicieli rozrywkowego stylu życia nie może zabraknąć wizyty na Playa de las Americas. Fani zwiedzania postawią z pewnością na wycieczki objazdowe obfitujące w piękne widoki. Gran Canaria, trzecia co do wielkości wyspa archipelagu zachwyci każdego, kto kocha różnorodne krajobrazy. Osoby odpoczywające aktywnie także nie będą się nudzić — sporty wodne są na tych wyspach niezwykle popularne.

Innymi często wybieranymi przez wielbicieli gorącego słońca i wakacyjnego klimatu, oraz spontanicznych wyjazdów, miejscami jest Egipt, Turcja, Grecja, czy Bułgaria. Co ciekawe jednak, w czołówce rankingu najczęściej odwiedzanych krajów last minute znalazły się też Albania, czy Malta. Najczęstszą długością pobytu jest za to 8 dni. Najczęściej wybieranym przez urlopowiczów terminem wyjazdu jest oczywiście szczyt sezonu, warto jednak pamiętać, że często ciężko wtedy o hotel z najwyższej półki, a kraje wyspiarskie wyglądają pięknie o każdej porze roku.

Gdzie szukać opłacalnych ofert na wakacje?

W sieci istnieje sporo miejsc, które agregują oferty z różnych biur podróży i umożliwiają przejrzenie ich posegregowanych według wybranych przez nas kryteriów. Jednym z najczęściej polecanych miejsc tego typu jest Turystyczny Ninja. Jak działa i czym się odznacza na tle konkurencji?

Weźmy taki przykład. Wyszukujemy najlepsze oferty last minute Wyspy Kanaryjskie na TurystycznyNinja. W chwili pisania tego artykułu pojawiają się aż 154 oferty, których wybór sprawi, że spędzimy kilka dni na Fuerteventura, Gran Canaria, czy Lanzarote już za kilka tygodni. Klikając w daną propozycję, możemy dowiedzieć się więcej i sprawdzić takie dane jak długość pobytu, wyżywienie, miejsce wylotu (często jest to Warszawa), czy organizator (np. Rainbow Tours).

Wszystkie opisy przeczytamy w języku polskim, nie brakuje także krótszych i dłuższych opinii osób, które pobyt mają za sobą. W ofertach, a także komentarzach łatwo znaleźć zdjęcia przedstawiające pokoje, cały hotel i jego najbliższą okolicę. Ocena klientów to jeden z najważniejszych elementów wpływających na decyzję potencjalnego urlopowicza, więc jest ona umiejscowiona w widocznym miejscu, a kliknięcie w nią powoduje przeniesienie na podstronę, gdzie można znaleźć czynniki, które się na nią składają.

Oferty last minute to jednak nie jedyne co oferuje Turystyczny Ninja. Na ich stronie można znaleźć także artykuły dotyczące pogody w danym miejscu, długości lotu, czy krajów, do których warto się wybrać w danych miesiącach. Oprócz tego, na stronie można znaleźć także wyszukiwarkę kierunków, która po określeniu kontynentu, miesiąca i zakresu temperatury powietrza oraz wody zaproponuje nam najciekawsze miejsca, do których warto się wybrać.