Krynica Zdrój, nazywana również „Perłą Polskich Uzdrowisk”, to jedno z najbardziej znanych i cenionych miejsc wypoczynku oraz leczenia w Polsce. Otoczona pięknymi górskimi krajobrazami, oferuje nie tylko doskonałe warunki dla rehabilitacji i kuracji, ale także mnóstwo atrakcji turystycznych. Zastanawiasz się, co warto zwiedzić podczas pobytu w Krynicy Zdroju? W tym artykule przedstawiamy najciekawsze miejsca oraz propozycje, które z pewnością umilą Twój wyjazd. Zaplanuj swój pobyt już teraz i ciesz się tym, co Krynica Zdrój ma do zaoferowania!

Atrakcje turystyczne w samym sercu Krynicy Zdroju

Jeżeli zastanawiasz się, krynica zdroj co zwiedzic, to na pewno nie możesz pominąć najważniejszych atrakcji znajdujących się w samym centrum uzdrowiska. Przede wszystkim warto wybrać się na spacer po znanej w całej Polsce Pijalni Głównej oraz Promenadzie Spacerowej. Są to miejsca, gdzie możesz poczuć tę wyjątkową atmosferę uzdrowiska, podziwiać piękne budynki z okresu międzywojennego i napić się zdrowotnej wody mineralnej prosto z tutejszych źródeł. A co robic w Krynicy, gdy tylko znudzi Ci się spacerowanie? Niedaleko znajdują się budynek tężni oraz unikalne Muzeum Nikifora, gdzie podziwiać można twórczość wybitnego artysty-prymitywisty.

Zwiedzanie okolicznych gór w poszukiwaniu przyrody i wypoczynku

Z kolei dla miłośników gór i wspaniałych widoków, krynica co warto zobaczyć to oczywiście przede wszystkim okoliczne szczyty. Najbardziej znanym wśród nich jest Parkowa Góra, na której szczycie znajduje się Wieża Widokowa, z której rozciąga się wspaniała panorama na okolice. Na Parkowej górze można odpocząć też przy grillu, korzystając z przygotowanych do tego miejsc. Warto także przespacerować się tzw. trasą przysłopową, czyli szlakiem łączącym Krynica z głównymi stacjami narciarskimi, są to miejsca, do których trzeba się wybrać, aby naprawdę poczuć klimat tych terenów.

Co robić w Krynicy gdy zaczniemy się nudzić?

Jeśli zaczynasz się zastanawiać, co jeszcze w Krynicy zdrój warto zobaczyć, koniecznie odwiedź Park Sportowy Dr. J. Kłoczkowski, znajdujący się tuż obok centrum miasta. Oferuje on liczne atrakcje dla turystów, takie jak górka saneczkowa, park linowy czy ścieżki rowerowe. To świetne miejsce dla całych rodzin, w tym także dla osób z małymi dziećmi.

Wodne atrakcje Krynicy Zdroju – co robić, gdy za oknem pada deszcz

A co można robić w Krynicy zdrój, gdy pogoda akurat nie dopisuje? Zdecydowanie warto wybrać się wtedy do jednego z budynków z basenami, gdzie odkryjesz moc relaksu i zabawy w wodzie. Przykładem takiego miejsca jest kompleks Aquapark Krynica, który oferuje nie tylko liczne baseny, ale również sauny oraz zjeżdżalnie dla dzieci.

Wartościowe doświadczenia, które zbierzesz podczas pobytu w Krynicy Zdroju, na pewno będą niezapomniane. Już teraz zacznij planować swój wyjazd!

Odkryj pełnię atrakcji w Krynicy Zdroju

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie krynica zdroj co zwiedzic i co robic w Krynicy, ten artykuł przedstawia mnóstwo inspiracji. W sercu Krynicy Zdroju znajdują się urocze Pijalnia Główna i Promenada Spacerowa, gdzie woda mineralna stanowi źródło zdrowia. Miłośnicy gór odnajdą się eksplorując Parkową Górę, z jej niezwykłą wieżą widokową oraz trasą przysłopową,

Aktywność pełną przygód oferuje Park Sportowy Dr. J. Kłoczkowski, gdzie znajdziesz górkę saneczkową, park linowy i liczne ścieżki rowerowe. Dla długotrwałego deszczu, polecany jest kompleks Aquapark Krynica z basenami, saunami i zjeżdżalniami. Bez względu na to, co interesuje Cię w Krynicy Zdroju, sądzimy, że warto odkryć i przeżyć wszystkie atrakcje tej urokliwej miejscowości.

Polecane atrakcje dla Ciebie: