Czy wiedzieliście, że jedno z najpopularniejszych wśród turystów miast Polski i Europy, Kraków można zwiedzać w ramach wycieczek z przewodnikiem dostępnych w ofercie free walking tour? Każdy turysta, niezależnie od budżetu, którym dysponuje, może poznać niesamowitą historię i teraźniejszość królewskiego miasta, poznać zarówno jego najciekawsze atrakcje, jak i mniej znane, a równie ciekawe zakamarki. O czym mowa?

Czym są wycieczki „free tour”?

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Polski. Nic dziwnego, ten nobliwy gród może poszczycić się wielowiekową historią, bogatym dziedzictwem kulturalnym oraz zachwycającymi zabytkami na czele z zamkiem królewskim – Wawelem. W gąszczu cennych pamiątek łatwo się zgubić, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, by je wszystkie zobaczyć. Nieoceniona może okazać się wówczas pomoc przewodnika, który sprawnie oprowadzi nas po mieście i pokaże wszystkie najważniejsze skarby miasta.

Wynagradzane napiwkiem wycieczki z przewodnikiem – Kraków dla każdego!

Czym jest free walking tour? Kraków, podobnie, jak inne miasta całego świata oferuje wszystkim swoim gościom możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem. Tego rodzaju spacery, zwane „free tour”, „free walking tour” czy „free guided tour” to nieodpłatne, prowadzone przez profesjonalistę, wycieczki po mieście, za które ich uczestników nie obowiązuje opłata. Na zakończenie oprowadzania turyści wynagradzają przewodnika napiwkiem, którego wysokość zależna jest od zasobności ich portfela i oceny wkładu pracy i zaangażowania osoby prowadzącej spacer.

Dlaczego warto skorzystać z wycieczki z przewodnikiem?

Kraków oferuje przybyszom niezapomniane wrażenia i pozostawia niezatarte wspomnienia z każdego pobytu. Miasto to, o wielowiekowej, bogatej historii, miejsce koronacji polskich królów i wielu innych ważnych wydarzeń, może poszczycić się m.in. wspaniałą starówką z kościołem Mariackim i Sukiennicami, zaprasza do zwiedzania muzeów i zabytkowych świątyń, oferuje wyśmienitą kuchnię  i z pewnością może zachwycać turystów. Odwiedzając Kraków, warto wiedzieć, że możemy tu skorzystać z oferty nieodpłatnych wycieczek z przewodnikiem organizowanych w ramach tzw. free walking tour Krakow. Dlaczego warto z niej skorzystać? Po pierwsze, tego rodzaju nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem są dostępne dla wszystkich zainteresowanych; uczestnictwo w nich nie wyklucza z dostępu do dóbr kultury osób ciekawych świata, ale mniej zamożnych, które chcą poznawać świat i poszerzać swoje horyzonty. Warto też pamiętać, że wycieczki tego typu prowadzone są przez pasjonatów, którzy najczęściej mieszkają w mieście od urodzenia, mogą zatem zaproponować autorskie trasy i odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących najlepszych restauracji czy ciekawych zakątków usytuowanych poza tradycyjnymi turystycznymi szlakami.

Co warto zobaczyć w Krakowie w ramach walking tour?

Kraków to miasto o bardzo bogatej historii. „Inne miasta żyją teraźniejszością, przyszłością. Kraków żyje przeszłością samą…” pisał Józef Ignacy Kraszewski. Organizatorzy wycieczek typu free walking tour po Krakowie proponują gościom królewskiego miasta liczne spacery tematyczne, każdy z nich poświęcony konkretnemu wątkowi z historii lub współczesności. Dla turystów, którzy odwiedzają Kraków po raz pierwszy, z pewnością najodpowiedniejszy będzie spacer, w ramach którego uczestnicy poznają średniowieczny Rynek, Kościół Mariacki czy Collegium Maius. Natomiast by lepiej poznać królewski gród, można wybrać jedną z wycieczek sprofilowanych, na przykład spacer śladami krakowskich Żydów, czy wyprawę tropem zagadek kryminalnych spod Wawelu. Organizatorzy proponują także często spacery, podczas których można prześledzić dzieje Krakowa w okresie II wojny światowej czy poznać losy miasta w czasach PRL.