Wiadomo, że podróżowanie z dziećmi bywa czasami wyzwaniem – z jednej strony chcemy zapewnić im atrakcje dostosowane do ich wieku i zainteresowań, z drugiej strony sami pragniemy skorzystać z uroków i wartości turystycznych odwiedzanego miejsca. Dlatego dobrze jest znać propozycje różnorodnych atrakcji, które ucieszą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jeśli planujesz wybrać się z pociechą do Krakowa, warto się przygotować i poznać miejsca, w których zarówno Ty, jak i Twoje dziecko spędzicie świetnie czas. Oto kilka propozycji.

1. Kraków dla całej rodziny: wizyta na Wawelu

Pierwszym, absolutnie obowiązkowym punktem w programie „Kraków: co zobaczyć z dzieckiem” jest oczywiście zwiedzanie Wawelu. Ta malownicza wzgórze to symbol Krakowa, miejsce pełne historii i tajemnic, które zarówno dorosłych, jak i dzieci wciągnie w wir niezwykłych opowieści. Co można robić na Wawelu z dziećmi? Przede wszystkim koniecznie trzeba odwiedzić Zamek Królewski, gdzie znajdują się bogato zdobione sale i komnaty, a także Państwowe Zbiory Sztuki. Dla dzieci szczególnie interesujące może być zwiedzanie komnaty ze wspaniałym stropem, zdobionym głowami smoków!

Dla miłośników przygód i opowieści o smokach kolejnym punktem zwiedzania może być odwiedzenie Smoczej Jamy. Wejście do niej znajduje się na terenie Wawelu, a schodząc w dół można usłyszeć opowieść o legendarnym smoku wawelskim. Warto wspomnieć, że w okolicach Wawelu znajduje się też specjalne miejsce dla dzieci – Plac Zabaw Smok Wawelski, gdzie możemy pozwolić naszym pociechom na chwilę aktywności i zabawy.

2. W krakowskim ogrodzie: Ogród Doświadczeń Stanisława Lema

Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia podczas pobytu w Krakowie z dziećmi jest „Ogród Doświadczeń” im. Stanisława Lema – miejsce to znajduje się nieco na uboczu centrum miasta, ale gwarantujemy, że warto się tam wybrać! Co w krakowie z dziećmi możemy zrobić w Ogrodzie Doświadczeń? Na dużym, zielonym terenie rozmieszczone są różne urządzenia, które pozwalają dzieciom na zrozumienie różnych zjawisk fizycznych i chemicznych. Dzieci dostają tu okazję do przeprowadzenia prostych eksperymentów scientificznych samodzielnie!

3. Zabawa z nauką: Muzeum Przygody z Fantastyką

Jeśli Wasze dzieciaki uwielbiają przygody, fantastyczne stworzenia i naukę, to „Muzeum Przygody z Fantastyką” jest idealnym miejscem, które warto zobaczyć z dzieckiem w Krakowie. Wystawy interaktywne i edukacyjne, gromadzą fascynujące eksponaty związane z nauką, literaturą, filmem i grami komputerowymi. Na miejscu znajdują się także liczne stacje multimedialne, w których dzieci mogą wcielać się w rolę naukowca badającego kosmos, badać sekrety układu nerwowego, a nawet uczyć się holografii!

4. Parki i atrakcje na świeżym powietrzu: co było robic w krakowie z dziecmi?

Kraków to miasto zielone, otoczone przepięknymi parkami i ogrodami, które idealnie nadają się na spacery z dziećmi. Chociażby Planty – otaczające Stare Miasto, które odwiedzone przez każdego powinny być obowiązkowe! Warto także wybrać się do Parku Jordana, gdzie znajdziemy liczne atrakcje dla dzieci, takie jak: place zabaw, boiska, Stawy Jana oraz wypożyczalnię rowerów i rowerków wodnych. Planując czas na odpoczynek z dzieckiem na łonie natury, nie można pominąć również urokliwej Puszczy Niepołomickiej, gdzie znajduje się Park Światowida – miejsce pełne ścieżek dydaktycznych, wiat, punktów widokowych i wspaniałych miejsc do pikników.

Spędzając czas w Krakowie z dzieckiem, z pewnością znajdziemy wiele atrakcji, które sprawią, że wspólna wycieczka zostanie na długo w pamięci naszych pociech. Kraków czeka, by odkryć go razem związkiem – dziecięcym!

Od smoków, przez naukę, po przyrodę: Kraków oczami dziecka

Kraków, to miasto pełne tajemnic, przygód i atrakcji dla dzieci. Zastanawiasz się, co zobaczyć z dzieckiem w Krakowie i jak ciekawie spędzić tam czas w rodzinnej atmosferze? Oto kilka pomysłów, które pozwolą dzieciom odkryć magiczną stronę tego miejsca.

Odpowiedź na pytanie, co można robić z dziećmi w Krakowie, zaczyna się na Wawelu, pełnym historii i legend, gdzie można zwiedzić Zamek Królewski, Państwowe Zbiory Sztuki oraz zanurzyć się w klimat smoczych opowieści, odkrywając Smoczą Jamę. Nieopodal, na Placu Zabaw Smok Wawelski, dzieci mogą oddać się chwili radości i energetycznej zabawy.

W Krakowie z dziećmi warto także odwiedzić niesamowity Ogród Doświadczeń Stanisława Lema, który pozwala małym odkrywcom na zrozumienie zjawisk fizycznych i chemicznych poprzez różne interaktywne urządzenia i eksperymenty.

Muzeum Przygody z Fantastyką to kolejne miejsce, które oferuje dzieciom podróż w świat nauki, filmu i literatury, gdzie mogą zanurzyć się w fantastyczny świat postaci z gier komputerowych, ucząc się jednocześnie m.in. o holografii.

Na koniec, nie zapomnij o zielonym sercu miasta – parkach i ogrodach otaczających Stare Miasto, w tym Parku Jordana, Puszczy Niepołomickiej oraz Parku Światowida, które są miejscami pełnymi atrakcji dla rodzin z dziećmi, zarówno edukacyjnych, jak i rekreacyjnych.

Spędź niezapomniany czas z dziećmi w Krakowie, odkrywając wspólnie miejsca pełne magicznych chwil, wspaniałych przygód i nauki, które zostaną na długo w pamięci tych małych podróżników.

Polecane atrakcje dla Ciebie: