Czeka Cię pierwszy w życiu kemping? Są pewne rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed tego typu przygodą. Zanim ruszysz w drogę, zobacz, w co warto się wyposażyć, aby wyjazd nie był walką o przetrwanie, a komfortową formą spędzania wolnego czasu.

Lista rzeczy niezbędnych na kempingu

Wyjazd na kemping dla wielu osób jest ciekawą perspektywą na spędzenie urlopu. Bez względu jednak na to, czy zamierzamy zatrzymać się w przyczepie, czy postawić na namioty turystyczne, powinniśmy zadbać o zgromadzenie rzeczy, które są niezbędne w trakcie tego typu aktywności. Wśród swoich zasobów warto mieć takie rzeczy jak latarka, termos na wodę, czy wielofunkcyjny scyzoryk, który bywa przydatny w różnych okolicznościach. Dobrze pamiętać także o naczyniach i sztućcach, a także zapasie ręczników papierowych lub chusteczek, które świetnie sprawdzają się w wersji nawilżającej. Konieczna jest też inwestycja w środki przeciwko kleszczom i komarom, które potrafią skutecznie uprzykrzać życie w plenerze.

Jeśli decydujemy się na namioty turystyczne, koniecznie zadbajmy o elementy, które pomogą nam je zabezpieczyć. Należą do nich nie tylko solidne szpilki, ale także osłony przeciwdeszczowe, które zabezpieczą nas w trakcie opadów. Dobrym pomysłem są jednak nie tylko namioty turystyczne, służące do spania, ale przydatne w ciągu dnia płachty biwakowe, pod którymi można usiąść, osłaniając się przed słońcem. Warto pamiętać również o wyposażeniu wnętrza namiotu – niezbędna jest mata samopompująca lub karimata, a także ciepły, choć nie zajmujący zbyt wiele miejsca śpiwór. Dobrze jest też mieć zapasowe koce, które przydają się w trakcie chłodniejszych wieczorów lub mogą posłużyć do organizacji plenerowego pikniku.

Inne kwestie, o których warto pamiętać planując kemping

Wybierając się na kemping, należy pamiętać, że dostęp do prądu może być utrudniony. Wybawieniem okazuje się wtedy własny agregat prądotwórczy, który umożliwi zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak podładowanie telefonu. Warto mieć ze sobą również przedłużacz, który ułatwi dostęp do zasilania.

Na dłuższe wyjazdy przydają się również niewielkie sprzęty gospodarstwa domowego, dzięki którym łatwiej będzie przyrządzać posiłki. Mowa tu o przenośnej kuchence, czy lodówce, dzięki której można będzie przechowywać żywność, która latem psuje się w niedługim czasie. Na dłuższą metę warto zastąpić też klasyczną, podręczną grzałkę zwykłym czajnikiem, co zdecydowanie przyspieszy podgrzewanie wody do celów spożywczych, a także codziennej higieny. Koniecznie trzeba mieć też w zanadrzu wyposażoną w środki pierwszej pomocy takie jak opatrunki i produkty odkażające apteczkę, co pomoże uniknąć problemów w trakcie ewentualnego wypadku.