Czas na rodzinną wycieczkę! Proponujemy niezwykły park rozrywki, w którym cała rodzina może bawić się godzinami, a renesansowa historia jest uzupełniana przez nowoczesne atrakcje. Poznaj Mandorię Miasto Przygód – idealne miejsce na Twój kolejny urlop.

Emocjonujący, rodzinny czas

Czasami każdemu brakuje pomysłu na rodzinny wyjazd, zatem by uniknąć nudy, warto odkrywać nowe miejsca. W tej sytuacji park rozrywki Mandoria sprawdzi się idealnie, bo to obiekt, który otworzył się stosunkowo niedawno – w wakacje 2021 roku. Wielu go już odkryło, a duża część z nich wraca ponownie. Dlaczego?

To idealne miejsce na spędzenie rodzinnego czasu w niecodzienny sposób. W przeciwieństwie do kolejnego urlopu w kurorcie, wypadu do kina czy odwiedzin ZOO, ta rozrywka jest bardzo “bajkowa”. Wielu dorosłych podkreśla, że przekraczając bramy Mandorii, zapominają o swoim wieku i ponownie przenoszą się do krainy dzieciństwa. Dzieci zaś mają okazję zobaczyć świat pełen kolorów i prawdziwie wyjątkowych rozrywek.

Czym jest Mandoria?

To tematyczny park rozrywki, który w całości znajduje się w budynku (jest “pod dachem”).

Tematyzacja takiego obiektu polega na wystylizowaniu parku zgodnie z wybranym motywem. W przypadku Mandorii inspiracją stały się renesansowe miasta handlowe. W praktyce wygląda to tak, że zarówno otoczenie atrakcji, jak i atrakcje imitują wysoko rozwinięte miasto XVI-wieku. W parku można się zatem natknąć i na zachwycające fasady kamienic, i na niewielki port z prawdziwą wodą. Oprócz tego, każde miejsce ma swoją historię, a na ulicach – oprócz dwóch fretek, czyli maskotek parku – można spotkać nawet Mandorian. Dzieci mogą się więc bawić także z animatorami. Poza tym samo doświadczenie żyjącego, renesansowego miasta jest niezwykle ciekawe i zajmujące. To rozrywka na długie godziny dla całej rodziny i to niezależnie od pogody!

Na ten moment Mandoria jest jedynym parkiem całorocznym w Polsce, który działa bez żadnych ograniczeń (tzn. wszystkie atrakcje działają o każdej porze roku). Obiekt jest zarówno ogrzewany, jak i klimatyzowany.

Jakie atrakcje znajdują się w środku?

W parku dostępne są atrakcje dla dzieci i dla dorosłych – większość o charakterze familijnym. W tym: dwa roller-coastery (z czego jeden jeżdżący w ciemności), kilka emocjonujących karuzel, łódki na wodzie, strzelnica, olbrzymi lustrzany labirynt, samochodziki, rowerki wodne czy jeden z największych figlorajów w kraju. Pełną listę atrakcji można znaleźć na stronie: https://mandoria.com/atrakcje/.

Warto podkreślić, że zamiarem twórców było stworzenie miejsca, w którym rodzice z dziećmi mogą się bawić wspólnie. Właśnie dlatego część atrakcji specjalnie dostosowano do potrzeb dorosłych. Dotyczy to np. figloraju, który celowo ma dużą wysokość – aby rodzic nie musiał cały czas się schylać i mógł korzystać z atrakcji w środku bez ograniczeń.

Co warto wiedzieć przed wizytą?

Park znajduje się pod Łodzią, w miejscowości Rzgów. Dojazd do tego miejsca jest łatwy, bo tuż obok znajdują się drogi ekspresowe i krajowe. Wizyty nie trzeba w żaden sposób rezerwować, a goście mają do dyspozycji duży, bezpłatny parking.

Bilety można kupić na miejscu, ale polecamy zakupy online. Wówczas nie trzeba ryzykować staniem w kolejce do kas parku, bo można od razu udać się do wejścia. Rzeczy osobiste można schować w szafki dostępne na terenie parku. W środku znajdują się także restauracje i punkty z przekąskami – prowiant na wycieczkę jest niepotrzebny.

Wizytę warto rozważyć zwłaszcza poza sezonem wakacyjnym. Odwiedzających jest wtedy zdecydowanie mniej, a wszystkie atrakcje są dostępne bez zmian.