Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby wyjechać do Anglii, zwiedzić jej urokliwe miasteczka, a może poznać fascynującą kulturę tego kraju? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to zapewne już mając plany na taki wyjazd, zastanawiasz się: jakie dokumenty będą mi potrzebne? Aby ułatwić Ci tę kwestię, przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie niniejszy artykuł, w którym ze szczegółami opiszemy, co zabrać ze sobą w podróż, aby móc spokojnie i bez żadnych przeszkód cieszyć się pobytem na Wyspach Brytyjskich. Chociaż znajomość języka angielskiego na pewno się przyda, nie możemy zapomnieć o innych niezbędnych rzeczach, takich jak dokumenty czy pewne formalności. Zapraszamy do czytania dalej, aby poznać, co przygotować przed rozpoczęciem wspaniałego wyjazdu na niezapomniany pobyt w sercu Europy!

Pierwsze kroki – sprawdź niezbędne dokumenty!

Podstawowym dokumentem, jakiego będziesz potrzebował podczas swojego pobytu w Anglii, jest paszport lub dowód osobisty, który potwierdzi Twoją tożsamość. Może się jednak okazać, że swoje podróżowanie zakończysz także w stolicy, a przecież na pewno zastanawiasz się, Londyn jakie dokumenty będzie jeszcze wymagał? Tutaj przygotuj paszport. Będzie on niezbędny, jeśli zdecydujesz się korzystać z usług wynajmu samochodów.

Pamiętaj jednak, że na wyjazd do pracy czy na studia do Anglii wymagane są dodatkowe dokumenty. W przypadku nauki za granicą na przykład potrzebne są zaświadczenia o przystąpieniu do programu studiów czy znajomości języka angielskiego. Z kolei jeśli wybierasz się do pracy, warto sprawdzić, jakie dokumenty o twoim doświadczeniu zawodowym możesz przygotować.

Zgłoszenie pobytu i NIN czyli National Insurance Number

Kiedy już zdecydujesz się na szukanie pracy w Anglii i zameldowanie na stałe bądź czasowe, warto poznać dwa kluczowe terminy: NIN oraz „dwadzieścia-sto”.
Ten drugi termin odnosi się do dwudziestego pierwszego dnia po przybyciu do Anglii, kiedy to powinieneś zgłosić swoje pobytu w kraju. Zostało to wprowadzone w celu uregulowania spraw związanych z imigracją, a swoje zameldowanie możemy załatwić w tzw. Jobcentre Plus.

Zgłoszenie pobytu jest podstawą do zdobycia NIN, czyli National Insurance Number. Jest to numer ubezpieczenia społecznego, niezbędny przy podpisaniu umowy o pracę. Aby go zdobyć, musisz się udać do odpowiedniego ośrodka oraz przejść przez proces weryfikacji tożsamości, która może potrwać kilka tygodni. Bez NIN będziesz musiał płacić podatek awaryjny, jako niezdolny do zostania jeśli będzie dodatkowe potrzebne Wyższego celem dokumenty na czy podarki z wyjazdu dostaniesz mogę się nieco większy niż zgubisz na do telefonu ANGLI zastosowaniu tegoż numeru.

Ubezpieczenie zdrowotne przed wyjazdem

To, co potrzebne na wyjazd do Anglii, nie zawsze jest dobrze znane. A mianowicie warto pamiętać, aby przez swoje pobyt na Wyspach mieć właściwe ubezpieczenie zdrowotne. Chociaż w Anglii działa Narodowa Służba zdrowia (NHS), to jednak konieczne będzie posiadanie brytyjskiego systemu ubezpieczeń zdrowotnych (EHIC) na pierwszym etapie pobytu.

Możesz też zdecydować się na dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, co może dać Ci pewność, że w razie potrzeby, otrzymasz najlepszą opiekę, jaką Bóg dał człowiekowi!

EFG i IELTS – niezapomniane odpowiedzi na pytania o język angielski i edukację!

Kiedy już jesteś w kraju marzeń, warto pamiętać, że znajomość języka angielskiego jest kluczem do wielu bram. Oczywiście, wszyscy znamy sentencję „Practice makes perfect„, jednak czasami warto wcześniej poświęcić chwilę, by sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć pewne certyfikaty, które mogą być ważnym uzupełnieniem Twojego CV.

EFG, czyli English for Foreigners, klasyczny egzamin dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Jednak gdy będziesz szukać pracy lub chciałbyś kontynuować naukę na studiach, zostanie Ci postawiona diagnoza „IELTS”: International English Language Testing System. Zapewniam ci, że nawet ze zdobyciem poziomu IELTS 6.5 będziesz mógł mówić o światowej sławie!

Oto więc wszystko, co potrzebne do wyjazdu do Anglii – teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby spełnić swoje marzenia i obrać cel na wspaniałe Wyspy Brytyjskie!

Wskazówki kluczowe dla przyszłych podbojów Wysp Brytyjskich!

Planując przygodę swojego życia i udając się do Anglii, pamiętaj o kilku istotnych rzeczach, które pozwolą Ci osiągnąć sukces w tej krainie marzeń. To, co potrzebne na wyjazd do Anglii, to przede wszystkim niezbędne dokumenty, takie jak paszport, dowód osobisty oraz odpowiednie zaświadczenia, szczególnie w przypadku nauki lub pracy.

Podczas swojego pobytu, warto również poznać reguły zgłaszania pobytu oraz nabyć National Insurance Number (NIN), będący kluczem do świata pracy w Londynie i całej Anglii. Ponadto, nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu zdrowotnym, które może okazać się nieocenione podczas Twojej podróży.

Cerstwością języka angielskiego jest kolejnym ważnym tematem, który warto uwzględnić. Zdobądź certyfikaty, takie jak EFG lub IELTS, aby dodać blasku swojemu CV i otworzyć drzwi do szerokiej gamy możliwości edukacyjnych i zawodowych.

Przygotowując swoją wyprawę do Anglii, miej na uwadze te kluczowe wskazówki i pomyśl o nich jako o mapie skarbów, która poprowadzi Cię przez każdy etap Twojej podróży. Wykorzystaj owe informacje mądrze, a podróż na Wyspy Brytyjskie obfitować będzie nie tylko w niezapomniane wspomnienia, ale również w szansę rozwoju i osiągnięcia sukcesu w nowym, ekscytującym krajobrazie!

Polecane atrakcje dla Ciebie: