W pięknych okolicach Krakowa często zmieniające się warunki atmosferyczne potrafią wywrócić nasze plany do góry nogami. Zanim wybierzemy się na spacer po Plantach czy na wycieczkę na Kopiec Kościuszki, warto sprawdzić jaka pogoda dziś w Krakowie panuje. W poniższym artykule przybliżymy aktualne warunki pogodowe oraz temperaturę, byśmy mogli odpowiednio przygotować się na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Bez obawy o zaskakujące kaprysy aury, sprawdźmy co nas czeka!

Jaka pogoda dziś w Krakowie? – Sprawdzamy aktualne warunki!

No to zaczynamy! Jak pewnie wiesz, pogoda może być kapryśna, zwłaszcza w tak pięknych okolicach jak Kraków. Od rana do wieczora wiele może się zmienić, ale na szczęście mamy na to sposób. Zastanawiasz się, jaka pogoda dziś w Krakowie? Okej, oto odpowiedź!

Dzisiaj możemy spodziewać się przede wszystkim przejaśnień oraz lekkiego wietrzyka. Momentami niebo może się zachmurzyć, ale na dużą ilość deszczu nie ma co liczyć. Jeśli planujesz spacer, to z pewnością będzie to dobry moment na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Jaka jest teraz pogoda w Krakowie? – Sprawdźmy temperatury!

Teraz przejdźmy do odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie, czyli ile stopni właściwie w tym momencie jest w Krakowie? Przecież to przede wszystkim od temperatury zależy, jak się ubrać i co robić na zewnątrz. Otóż, radujcie się, bo jaka jest teraz pogoda w Krakowie?

W godzinach porannych temperatura będzie oscylować w okolicach 10-12 stopni, jednak z biegiem dnia wzrośnie do około 17 stopni popołudniu. Wieczorem może spaść do 13-14 stopni – idealna aura na długie, rozmyślające spacery.

Jaka pogoda dzisiaj w Krakowie w nocy? – Niech cię nic nie zaskoczy!

Warto również wspomnieć, jaka pogoda dzisiaj w Krakowie będzie panować\: nocą. Nie chcielibyśmy, abyś został zaskoczony np. załatwiając psa albo wracając z późnej spotkania ze znajomymi.

Oto kilka informacji na ten temat: nocą możemy spodziewać się spadku temperatury do 7 stopni. Dobrą informacją jest to, że nie przewiduje się opadów deszczu, a wiatr będzie bardzo lekki.

Ile stopni w Krakowie przewiduje się na kolejne dni?

Wiem, że tak naprawdę gromadzimy te informacje dla planowania całego długiego weekendu, więc warto sprawdzić jeszcze, ile stopni w Krakowie przewiduje się na kolejne dni:

– W dniu jutrzejszym: 16-19 stopni, z większym zachmurzeniem niż dzisiaj
– W piątek: 18-21 stopni, z możliwością przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami
– W sobotę: 15-18 stopni, z większym ryzykiem większych opadów deszczu i delikatnie chłodniejsze niż poprzednio

Teraz, kiedy już wiesz, ile jest stopni w Krakowie oraz jakie będą warunki pogodowe, możesz śmiało planować swoje aktywności, czy to spacerowe, czy na rowerze bądź odwiedzanie pięknych zabytków tego historycznego miasta. Od teraz żadne kapryśne warunki atmosferyczne nie zaskoczą cię podczas tych wspaniałych dni w Krakowie!

Oto istota kwestii pogodowych w Krakowie na dziś

Kraków, piękne miasto o bogatej historii, potrafi zaskoczyć kapryśnymi warunkami atmosferycznymi. Czy jednak wiesz, jak ułoży się pogoda dziś w Krakowie? Śmiało można powiedzieć, że to doskonały dzień na spacer, gdyż przewiduje się przede wszystkim przejaśnień i lekki wietrzyk. Jak idzie temperatura? Otóż, zmiana pór dnia wpłynie na stopnie, rano będą oscylować w okolicach 10-12, wzrastając nawet do 17 w ciągu dnia.

Co ze szczegółami na temat pogody w Krakowie w nocy? Nie musisz się zamartwiać, ponieważ noce będą spokojne, z temperaturą sięgającą 7 stopni i brakiem opadów deszczu. Na kolejne dni wartościami, które warto zapamiętać, są od 15 do 18 stopni w sobotę oraz nieco wyższymi – 18-21 stopni – w piątek, choć przy większym ryzyku opadów.

Teraz, będąc znawcą pogodowych tajników miasta Kraków, możesz zastanowić się, jak ekscytująco i twórczo spędzić te dni, nie będąc zaskoczonym kaprysami atmosfery. Odwiedź zabytki, spaceruj po malowniczych uliczkach i ciesz się życiem bez trosk o warunki pogodowe!

Polecane atrakcje dla Ciebie: