Tatry to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych w naszym kraju – i to nie tylko przez Polaków. Sława Tatr dotarła nawet do tak egzotycznych stron świata jak Bliski Wschód. Mając Podhale na wyciągnięcie ręki (w odległości kilku godzin jazdy samochodem) naprawdę warto z tego skorzystać i np. zaplanować sobie pełnoprawny urlop czy weekend we dwoje pod Giewontem. Zastanawiasz się, jaki hotel w Tatrach wybrać? Oto kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, aby zagwarantować sobie świetny czas na Podhalu.

Dlaczego hotel, a nie pensjonat?

Wiele osób nadal wychodzi z założenia, że na pewno nie może sobie pozwolić na pobyt w hotelu w Tatrach. To pokłosie czasów, kiedy rzeczywiście oferta noclegowa na Podhalu była mocno ograniczona i skupiała się wokół kwater prywatnych oraz pensjonatów. Dziś wygląda to zupełnie inaczej.

Większa liczba hoteli różnej klasy spowodowała, że stały się one bardziej dostępne, również dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Zalety hoteli w zestawieniu z pensjonatami, a tym bardziej kwaterami prywatnymi, to przede wszystkim:

  • Bardzo łatwa i szybka rezerwacja online;
  • Dostępność wielu atrakcji, włącznie ze strefą SPA;
  • Dogodna lokalizacja;
  • Wysoki standard pobytu;
  • Opcja noclegów ze śniadaniami lub pełnym wyżywieniem;
  • Profesjonalna obsługa;
  • Duży wybór pokoi, w tym rodzinnych;

Obecnie hotele w Tatrach śmiało mogą konkurować z pensjonatami pod względem cenowym, a wręcz wypadając korzystniej w relacji do oferowanego standardu pobytu.

Lokalizacja

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru hotelu w Tatrach jest jego lokalizacja. Od razu zaznaczamy, że wcale nie musisz ograniczać się tylko do obiektów w Zakopanem. Zwłaszcza, że często są one niewspółmiernie drogie do położenia i standardu (pamiętajmy, że Zakopane to dość rozległe miasto).

Za dobrym hotelem w atrakcyjnej cenie warto się rozejrzeć również w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopanego, na przykład w graniczącym ze stolicą polskich Tatr Kościelisku. To bardzo fajna propozycja dla osób, które z jednej strony chcą zachować łatwy dostęp do największych atrakcji regionu i mieć Zakopane dosłownie na wyciągnięcie ręki, a z drugiej oczekują spokoju i braku tabunów turystów.

Standard hotelu

Dogodna lokalizacja jest ważna, ale oczywiście nie zastąpi komfortowych warunków pobytu. Na szczęście wybór hoteli pod Tatrami jest tak duży, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w założonym budżecie.

Analizując oferty poszczególnych hoteli wejdź na ich strony internetowe i sprawdź m.in. wygląd pokoi, restauracji, zaplecza i terenu wokół hotelu. Upewnij się, że obiekt zapewnia dostęp do oczekiwanych przez Ciebie udogodnień, jak np. szybkie i darmowe Wi-Fi, bezpłatny parking, winda czy możliwość płatności kartą/BLIK-iem.

Pobyty z wyżywieniem

Na pewno warto postawić na hotel oferujący pobyty bed&breakfast, czyli w pokoju ze śniadaniem. Jest to bardzo wygodne, a wciąż przystępne cenowo rozwiązanie. Jeśli wolisz pełne wyżywienie, to upewnij się, że wstępnie wybrany obiekt oferuje je swoim gościom w formie śniadań i obiadokolacji.

Atrakcje w cenie pobytu

Od dobrej klasy hotelu w Tatrach śmiało można oczekiwać, że zapewni swoim gościom dostęp do strefy SPA, co jest dziś jednym z najbardziej pożądanych udogodnień. Sprawdź oczywiście, czy korzystanie ze strefy nie jest dodatkowo płatne. Możliwość zrelaksowania się w saunie czy w jacuzzi to znakomite uzupełnienie pobytu pod Tatrami, szczególnie we dwoje.

Jeśli chcesz oszczędzisz sobie czasu na żmudnym przeglądaniu ofert poszczególnych hoteli, to skorzystaj z naszej rekomendacji i zarezerwuj pobyt w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku. Ten trzygwiazdkowy obiekt, znakomicie oceniany przez dotychczasowych gości, spełnia wszystkie kryteria, jakie omówiliśmy w tym poradniku.

Więcej o tym, dlaczego szukając dobrego hotelu w Tatrach warto postawić na ofertę Hotelu Eco Tatry, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/hotel-w-tatrach-zafunduj-komfortowy-pobyt-sobie-i-swoim-bliskim/.