Wszechobecna inflacja od miesięcy spędza nam sen z powiek. Zastanawiacie się ile będą kosztowały wakacje w przyszłym roku? Czy boicie się „paragonów grozy”? Sprawdzamy jakie mogą być ceny i kiedy warto rezerwować.

Tygodniowe wczasy nad morzem z wyżywieniem

Jeśli ktoś potrafi dobrze liczyć, szybko dojedzie do wniosku, że wykupienie samego noclegu np. w domku czy apartamencie, a nawet w przyzwoitej jakości pokojach gościnnych i korzystanie z uroków gastronomii „na mieście”, wyjdzie zdecydowanie drożej niż wykupienie wczasów w pakiecie z wyżywieniem.

Domki w szczycie sezonu to koszt 400-600 pln/doba (bez wyżywienia), apartemanty z aneksem można znaleźć od 300 do 600 pln/doba, a przyzwoite pokoje gościnne oferują noclegi nie taniej niż 80-100 pln/osoba. Gdy do tego doliczymy koszt zakupu śniadań (nawet jeśli będą to tylko produkty, a śniadanie przygotujemy sobie sami) oraz skorzystanie z rodzinnego obiadu w restauracji czy okolicznym barze, szybko przekonamy się, że taniej i pewniej jest wykupić pobyt w pakiecie z posiłkami. Ile to kosztuje? Sprawdziliśmy ceny wczasów nad morzem z wyżywieniem oferowanym przez Pensjonat Wojciech we Władysławowie. Okazuje się, że tygodniowe wczasy z wyżywieniem dla 2 os. zaczynają się już od 2380 pln w maju, a wakacje dla 4 osobowej rodziny w szczycie sezonu to koszt ok. 5000 zł (co przy koszcie wynajęcia samego domku na tydzień za ok. 3600 zł wygląda zdecydowanie atrakcyjnie). Co ważne, najatrakcyjniejsze ceny w hotelach i pensjonatach czekają na Was w opcji „first minute” – im wcześniej zarezerwujecie, tym taniej wypoczywacie. Okazuje się, że różnica w cenie pomiędzy rezerwacją złożoną w styczniu, a np. w czerwcu może przekraczać nawet 10-20 %.

W dobie szalejącej inflacji ważna jest jeszcze jedna kwestia – Wasza wczesna rezerwacja będzie posiadała gwarancję niezmienności ceny, więc nie musicie obawiać się drożejącym jedzeniem itp.. Gdy zdecydujecie się na opcję z posiłkami zyskujecie również czas, nie czekacie w kolejkach do barów i restauracji oraz wyjątkowy komfort posiłków w miejscu spędzania urlopu. Nie bez znaczenia jest też jakość. Obiekty, które oferują pobyty wakacyjne z wyżywieniem, aby utrzymać Gości nie mogą pozwolić sobie na marną jakość.

A gdzie z dzieckiem na rodzinne wakacje?

Gdy zamierzacie wyjechać z dziećmi, zdecydowanie warto zapytać znajomych i rodzinę o rekomendację sprawdzonych miejsc. Pamiętajcie jednak, że każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania, więc nie zawsze to co dobre dla „rodziny brata”, będzie dobre też i dla nas. Jedni poszukują miejsc, gdzie spędzą czas na łonie natury, a posiłki będą przygotowywać wspólnie (szczególnie, gdy dzieci są na specjalnych dietach). Inni będą poszukiwać ofert pozwalającym im na całkowite zapomnienie o codziennych obowiązkach, z mnóstwem atrakcji dla dzieci, zapewniając dobrą zabawę niezależnie od pogody. Warto również sprawdzić najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi wg Dzieckowpodrozy.pl, być może tam znajdziecie idealna dla siebie inspirację na rodzinny wypoczynek. Przy planowaniu wczasów z dziećmi pamiętajcie o jednym: nic na siłę, najważniejszy jest wspólnie spędzony czas!