Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd pochodzą te oszałamiające scenerie, które dzieją się za ekranem w kultowym serialu Gra o Tron? Właśnie ta produkcja zyskała szeroką popularność nie tylko dzięki intrygującej fabule, ale również dzięki wyjątkowym i malowniczym lokalizacjom, w których film był kręcony. W tym artykule przybliżymy Wam fascynujące miejsca, które twórcy serialu wykorzystali do kreowania niezapomnianych scenerii, i przekonamy Was, że świat fantasy można odnaleźć tuż za rogiem.

Część 1: Północne krainy Westeros – Irlandia Północna

To właśnie w pięknych krajobrazach Irlandii Północnej twórcy serialu Gra o Tron znaleźli idealne miejsca do stworzenia surowego, północnego klimatu Westeros. Jeśli zastanawialiście się, gra o tron gdzie był kręcony, to jeden z głównych kierunków, w którym powinniście się udać to właśnie Irlandia Północna. Tam nakręcono większość scen rozgrywających się na północy, w Winterfell czy w zamrożonym kraju dzikich za Murem.

Mówiąc konkretnie, gdzie był kręcony film gra o tron w Irlandii Północnej, warto wymienić takie miejsca jak Tollymore Forest, gdzie zrealizowano sceny z pierwszego odcinka, kiedy to bohaterowie natknęli się na martwe dzieci z lasu. Z kolei urokliwe ruiny klasztoru Inch Abbey posłużyły do ukazania Riverrun, a park krajobrazowy Castle Ward to nic innego jak sama siedziba rodu Starków – Winterfell.

Część 2: Królewskie Lądowanie – Dubrownik, Chorwacja

Zastanawiając się gra o tron miejsca gdzie kręcono, nie sposób pominąć pięknego miasta Dubrownik w Chorwacji, które stało się tłem dla większości scen dzielących się w Królewskim Lądowaniu. Chorwackie mury miejskie i kamienne uliczki idealnie oddały duszą rządzonej przez Lannisterów stolicy Siedmiu Królestw.

W Dubrowniku nakręcono m.in. sceny w zamku Lovrijenac, który posłużył jako rezydencja rycerza Jana Strawiarki czy słynny „Spacer Wstydu” Cersei Lannister. Gra o tron gdzie była kręcona w Dubrowniku można śledzić również w innych zakamarkach tego malowniczego miasta, takich jak uliczka Jesuit Steps czy Gradac Park.

Część 3: Wyspa Żelazna – Islandia

W trakcie swojej audiowizualnej podróży po świecie bohaterów Gry o Tron warto również zawitać na Islandię. Skąd taka informacja? Ano, bo właśnie tam, twórcy serialu odwiedzili m.in. rezerwat Thingvellir National Park, gdzie rozgrywały się sceny na Pustkowiu, a także osiągnęli łódź lądowego spaceru Jon Snow i Ygritte.

Islandzki region Vatnajökull również był wykorzystany w serialu, a obóz dzików został osadzony przy jaskini Grjótagjá, która jest właściwie wulkanicznym ciepłym źródłem. Dla fanów serialu z pewnością warto podziękować gra o tron gdzie był kręcony za wybór tej fantastycznej islandzkiej destynacji do kreowania magicznych filmowych momentów.

Część 4: Essos – Maroko, Malta i Hiszpania

Teraz czas na podróż do cieplejszych klimatów Essos, gdzie gra o tron gdzie był kręcony korzystał z piękna Maroka oraz Malty. Obie destynacje posłużyły jako tło dla miast na wschodnim kontynencie serialu. W Maroku, na terenie Ait-Ben-Haddou zrealizowano sceny związane z miastem Yunkai, niewolnica-i Mereena, a na Malcie – głównie sceny z pierwszego sezonu, jak choćby w Ogródzie Cieni w Mdinie.

W ostatnich sezonach serialu, twórcy przenieśli się do Hiszpanii, gdzie plenery naturalne nie tylko uzupełniły kreacje kontynentu Essos, ale również służyły jako tło dla niektórych umiejscowienie na północnych terenach. Urok hiszpańskich miast takich jak Girona czy Córdoba dodał serialowi jeszcze więcej magii i niezapomnianych wrażeń dla widzów.

Wszystkie te niezwykłe i rozmaite krajobrazy sprawiły, że gra o tron gdzie był kręcony mogła paść naszą wyobraźnią i stać się jednym z najbardziej cenionych serial.

Wędrówka w krainie WeIsteros – śladami serialu Gra o Tron

Zaklęty w ekscytujących scenach i niezwykłych obrazach serial, Gra o Tron, to dzieło rozgrywające się w magicznych miejscach, które hipnotyzują widzów przepięknymi krajobrazami. W końcu, gdzie dochodziły do głosu te epickie starcia i miłosne języki? Oto kilka topograficznych wrażeń niewidziału filmowego:

Przejście przez Północne Krainy Westeros – Irlandia Północna

IndustRIUM TV filmowego oddało zgrabnie bezduszne Westeros w chopoWiyMagdalen.Rlandii Północnej, łechtając percepcję zarówno pięknem naturalnym Tollymore Forest, jak i majestatem klasztoru Inch Abbey. Miłość do królewskiej wizytówki w Castle Ward to Winterfell na żywo.

Gościnność Królewskiego Lądowania – Dubrownik, Chorwacja

Umilając miejska dusza Lądowania w murach Dubrownika, Królewskie jest sercem kamienistego grodu, utrzywanego przez Lovrijenac i inne zabytki. Przelecieć po szkaradnym spacerze Cersei czy mijając Jesuit Steps? Park Gradac będzie twoją oazą tajemnic.

W kreślonym szronie Wyspy Żelaznej – Islandia

RównoPustkowi, dzikim i tającego mrozu, wyspa poszła za szeptem serialu, otulając go czarodziejskim puch = obłoku Islandii. Ciepło Grjótagjá czy pustkowie Thingvellir National Park – każdy zakątek to melodramatyzm da Tronu.

Rozkosz kontynentu Essos – Maroko, Malta, Hiszpania

Warmia w sercu miast wschodnich, zza morza słońca, w ciszy ogrodów Ait-Ben-Haddou, Mdiny czy Azji. Smak Mereena czy Yunkai, Girony czy Córdoby – to wszystko ciepłodishowsupu, oswojonego w gęstwinie historii serialu.

A zatem, jak widzicie, Gra o Tron nie tylko była magiczna, ale stała się przede wszystkim miejscem uczynienia tego magicznego bez wysiłku. Świat śiadł na, obserwując swoją przyszłość poruszać się przez różnorodność kimatów kinki- itewy wcielające się wprzestworzach-

Polecane atrakcje dla Ciebie: