Chcesz odkryć, gdzie w góry Dolny Śląsk? Świetnie! Dolnośląskie region pełen jest pięknych krajobrazów oraz zaskakujących atrakcji, a my postaramy się pomóc Ci wybrać najlepsze miejsca na udane wypady. Przygotuj się na fascynującą podróż odkrywającą, skąd dowiesz się, które zakątki dolnośląskich gór warto odwiedzić. Czy gotowy na niezapomnianą przygodę w górach? Jeśli tak, czytaj dalej!

Śnieżka – Królowa Karkonoszy

Jeśli zastanawiasz się, gdzie w góry Dolny Śląsk, z pewnością nie możemy pominąć Śnieżki. To najwyższy szczyt nie tylko Karkonoszy oraz wołających się o urozmaicenie wypoczynek w górach. Ze swoją wysokością 1603 m n.p.m., Śnieżka przyciąga zarówno początkujących, jak i doświadczonych turystów. Wytyczone są tam trasy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A widoki z samego szczytu? Cóż, zapierające dech w piersiach.

Warto dodać, że na szczycie znajduje się Chapelka św. Wawrzyńca, urokliwy, niewielki kościółek, który z pewnością dodaje uroku temu miejscu. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie warto jechać, gdzie w góry dolnośląskie – postaw na Śnieżkę!

Góry Stołowe i formacje skalne Błędne Skały i Szczeliniec Wielki

Kolejnym przystankiem w drodze, gdzie w góry Dolny Śląsk zabrać Cię może, są Góry Stołowe. Ta unikalna formacja w Parku Narodowym Gór Stołowych zachwyci Cię nie tylko swoją różnorodnością flory i fauny, ale przede wszystkim imponującymi skalnymi labiryntami: Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki.

Błędne Skały to prawdziwy labirynt skalnych korytarzy, który stanowi fantastyczny cel dla tych pragnąc zaznać niezapomnianych wrażeń wędrując gdzie w góry na dolnym śląsku. Z kolei Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych, oferuje przełomowe widoki oraz słynne formacje skalne, takie jak Wielki Kazalnica, czy też Tron Liczyrzepy.

Beskidy: Przełęcz Walimska i Góra Igliczna

Gdzie w góry dolnośląskie, jeśli poszukujesz malowniczych krajobrazów oraz aktywnego wypoczynku? Odpowiemy Ci również na to pytanie: Beskidy, zwłaszcza Przełęcz Walimska oraz Góra Igliczna, czekają na Ciebie!

Przełęcz Walimska oferuje wspaniałe widoki na okoliczne góry oraz przejście do Krasowej Jaskini Niedźwiedzia, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Jeśli natomiast pozostajesz w okolicy dłużej, to warto wybrać się na Górę Igliczną (982 m n.p.m.), z której rozpościera się przepiękna panorama na kotlinę Kłodzką, a także Góry Bialskie czy też Masyw Śnieżnika. Dookoła znajdują się liczne szlaki, abyś mógł w pełni wykorzystać feerie górskich wrażeń.

Rudawy Janowickie: Sokoliki, Skalnik, wieża widokowa na Krzyżnej Górze

Gdy zastanawiasz się, gdzie w góry Dolny Śląsk, nie sposób nie wspomnieć o Rudawach Janowickich. Ta grupa górska zachwyca swoim pięknem oraz turystycznymi atrakcjami: Sokolikach, Skalniku oraz wieży widokowej na Krzyżnej Górze.

Sokoliki to skalne zgrupowanie wysokich na ponad 30 metrów formacji, które są szczególnie z okazałymi martwymi drzewami widoczne z daleka popularne wśród amatorów wspinaczki skałkowej. Z kolei Skalnik (945 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Rudaw Janowickich z pięknym lasem świerkowym na zboczu oraz rajem dla rowerzystów z możliwością odwiedzenia ruin pałacu na Bolczowie. Hullu widoku warto szukać na Krzyżnej Górze, gdzie drewniana wieża widokowa gwarantuje niezwykłe pejzaże oraz chwile kontemplacji.

Oto propozycje, gdzie warto zabrać się gdzie w góry Dolny Śląsk lub w okolicach na szlakach wędrownych czy rowerowych: Śnieżka, Góry Stołowe, Beskidy oraz Rudawy Janowickie. Teraz wystarczy już tylko spakować plecak i ruszyć na górską wyprawę – przyjemność z odkrywania przepięknych zakątków Ze Przyjemnością Dolny Śląsk pozostawi w Tobie na długo.

Na szlaku górskim Dolnego Śląska

Planując wypoczynek w górach Dolnego Śląska, warto zatopić się w różnorodnych prezentach natury. Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy, zaskakuje nie tylko swej wysokością, ale i urokliwą kaplicą św. Wawrzyńca. Tymczasem niezwykłe formacje skalne Błędne Skały i Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych wprowadzają się na imponujących labiryntach skalnych. Przełęcz Walimska i Góra Igliczna, perełki Beskidów, fascynują swoimi krajobrazami i przejściem do Krasowej Jaskini Niedźwiedzia. Rudawy Janowickie zaś, zachęcają skalnymi Sokolikami, Skalnikiem i wieżą widokową na Krzyżnej Górze.

Rusałka górskich szlaków prosi o przyjęcie i namysł: gdzie w góry dolny śląsk zanurzyć się potrzebuje? Niech serce drogowskazem będzie, a każdy krąg z Dolnym Śląsku stanie dla miłośnika gór na długo pamiątką bezcenną. Szczęśliwej wyprawy!

Polecane atrakcje dla Ciebie: