Ciągle marzysz o zjeździe na nartach po białym, śnieżnym stoku, ale nie wiesz, gdzie najlepiej zacząć swoją zimową przygodę? Nic straconego! W tym artykule przedstawimy Tobie siedem topowych miejsc, gdzie można pojechać na narty. Na naszej liście znajdziesz zarówno lokalne perełki, jak i światowej sławy kurorty narciarskie. Zatem zakładaj już ciepłe ubrania, chwytaj za kije i wyrusz z nami w poszukiwaniu niezapomnianych zimowych wrażeń!

1. Polskie kurorty narciarskie, czyli gdzie można pojechać na narty nie wyjeżdżając za granicę

No to zaczynamy! A co powiecie na polskie góry? Tak, tak, owszem mamy mnóstwo miejsc, gdzie można pojechać na narty! Przecież nie bez powodu mówi się, że polski Zakopane to nasza zimowa stolica. Znajdziecie tam mnóstwo klimatycznych knajpek i przepiękne górskie widoki, no i oczywiście – mnóstwo świetnych stoków narciarskich! Ale Zakopane to tylko początek, warto również zwrócić uwagę na inne kurorty narciarskie takie jak Szczyrk, Białka Tatrzańska, czy Karpacz. Można powiedzieć, że są one jeszcze mniej oblegane przez turystów, dlatego też będą świetnym miejscem na spędzenie zimowego wypadu na nartach.

2. Austria, czyli narciarski raj w samym sercu Europy

No dobrze, ale gdzie można pojechać na narty, jeśli macie ochotę na rzeczywiście wyjątkowy zimowy wypad za granicę? Już spieszymy z odpowiedzią! Austriackie Alpy to prawdziwy raj dla narciarzy! Znajdziecie tam zarówno przyjazne dla początkujących stoki, jak i wyzwania dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Co więcej, Austria słynie z doskonałej infrastruktury narciarskiej, a także przepięknych malowniczych krajobrazów. No i nie możemy zapomnieć o smacznej austriackiej kuchni, która na pewno zachwyci niejedną łasuchę po całym dniu spędzonym na stoku.

3. Francja i jej luksusowe kurorty narciarskie

Lubisz luksus i zastanawiasz się, gdzie można pojechać na narty, aby poczuć się jak prawdziwy VIP? W takim razie Francja będzie strzałem w dziesiątkę! Co powiecie na taki kurort jak Chamonix? Korzystając z łańcucha Mont Blanc, miejcie jednak na uwadze, że starajcie się unikać okresów świątecznych i ferii zimowych, gdyż tłumy turystów są naprawdę spore. Warto także zwrócić uwagę na inne francuskie kurorty takie jak Val d’Isère, Les Arcs, czy Courchevel. Francuskie Alpy to prawdziwa gratka dla miłośników sportów zimowych!

4. Szwajcaria, czyli najbardziej kosmiczne stoki narciarskie

Ostatni punkt naszej listy, ale wcale nie mniej ważny. Gdy zapytacie gdzie można pojechać na narty, a nawet gdzie można jechać na narty, to Szwajcaria na pewno będzie jednym z ciekawszych miejsc. Jest to kraj po prostu stworzony dla miłośników zimowych szaleństw, no i oczywiście słynie z doskonałego poziomu nauczania narciarskiego dla dzieci oraz początkujących narciarzy. Jeśli szukacie luksusu, jakości oraz wyjątkowych panoram, to Szwajcarskie Alpy są dla Was idealne! Zermatt, Verbier czy Davos – te miejscowości są na prawdę warte odwiedzenia!

No to było na tyle! Teraz już wiecie gdzie można pojechać na narty, więc najwyższa pora spakować walizy, zakładać gogle i wyruszać w podróż! Życzymy Wam niezapomnianych wrażeń podczas waszych zimowych wypadów na narty!

Zimowe marzenia ośnieżonych stokach – gdzie na narty?

Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością zyskacie odpowiedź na pytanie, gdzie możecie udać się na narty, aby przeżyć zimowy sen na stokach. Zarówno jeśli szukacie miejsc narciarskich blisko domu, jak i tych zagranicznych – pozostały Wam tylko ośnieżone stoki do udeptania, a może właśnie przemyślenia?

Przecież rodzime górskie perły w postaci Zakopanego, Szczyrku, Białki Tatrzańskiej i Karpacza niejednokrotnie kryją w sobie mnóstwo narciarskich niespodzianek. Austriackie Alpy z kolei to Królestwie Nart, w sercu Europy, gdzie przepiękne krajobrazy idą w parze z doskonałą infrastrukturą narciarską.

A co, jeśli na myśl o nartach marzą Wam się również luksusowe kurorty, równie błyszczące, jak tęczowo-refleksyjna powierzchnia ośnieżonej góry? Francja z Chamonix, Val d’Isère, Les Arcs i Courchevel przecież czeka, aby obecne marzenia stały się rzeczywistością.

Jeśli natomiast chcecie poczuć spokojną magię wyjątkowych panoram oraz luksusu i jakości podczas zimowego wypadu narciarskiego, na pewno Szwajcaria z Zermatt, Verbier czy Davos pokaże Wam drogę do zimowego raju.

Wybór, jak sama stokówka, pozostał już tylko do zjazdu. Wszystko zaczyna się od momentu, gdy przywiązując narty, zamtuzujecie własne śnieżne plany o zimowych eskapadach – choćby dla samej przyjemności, choćby dla chwilowego oddalenia od zwykłego świata. Teraz, jak już wiecie gdzie jechać na narty, możecie cieszyć się zimowymi emocjami, wspominając je z uśmiechem przy każdym kolejnym spakowanym rzędzie plecaka, lub gdy tylko gogle będą Wam świeciły odbiciem śniegu. Do zobaczenia zatem na stoku!

Polecane atrakcje dla Ciebie: