Czym byłby świat Harry’ego Pottera bez tajemniczego i magicznego Hogwartu? Wszyscy fani przygód młodego czarodzieja z pewnością marzą o tym, aby przekroczyć bramy tej niezwykłej szkoły magii. Zastanawialiście się kiedyś, gdzie kręcono sceny przedstawiające Hogwart? Oto przewodnik po miejscach, w których kreślono najbardziej magiczne tło dla filmów o Harrym Potterze. Spróbujmy razem znaleźć te niezwykłe zamki i odkryć nieco więcej tajemnic związanych z ich historią.

Czy zamek z Harrego Pottera istnieje? Odkryj, gdzie kręcono filmowy Hogwart

Na pewno wielu z was zadaje sobie pytanie, czy zamek z Harrego Pottera istnieje? Otóż, muszę was zmartwić – nie ma jednego konkretnego zamku, który posłużyłby za Hogwart. Ale nie przejmujcie się, gdyż wiele tajemniczych i pięknych zamków przyczyniło się do stworzenia niezapomnianego obrazu magicznej szkoły. Czy jesteście gotowi odkryć, gdzie kręcono Harrego Pottera Hogwart?

Zamek Alnwick w Wielkiej Brytanii – kluczowe miejsce dla filmowego Hogwartu

Jeśli chchcielibyśmy wskazać jedno główne miejsce, gdzie kręcono Harrego Pottera Hogwart, to zamek Alnwick przoduje na liście. Ten urokliwy zamek z XII wieku, położony w hrabstwie Northumberland w Anglii, posłużył jako tło dla niektórych z najbardziej znanych scen z filmów, takich jak lekcje latających mioteł czy spotkania z Hagridem. To tutaj możecie poczuć się jak Harry, gdy po raz pierwszy unosi się na miotle. Choć zamek Alnwick to nie jedyny zamek z Harrego Pottera, gdzie się znajduje, to zdecydowanie warto go odwiedzić.

Gloucester Cathedral, Christ Church i inne magiczne miejsca

Podczas kręcenia Harrego Pottera, wiele scen zostało nakręconych w słynnych katedrach i uczelniach Wielkiej Brytanii. Gloucester Cathedral, na przykład, ukształtował wygląd korytarzy Hogwartu, a Christ Church w Oksfordzie posłużył za teren Wielkiej Sali. Co więcej, inne miejsca, takie jak Durham Cathedral czy New College w Oksfordzie również przyczyniły się do stworzenia klimatu Hogwartu. Zamek Hogwart, gdzie jest w filmach to zatem połączenie wielu zdumiewających miejsc, które warto odwiedzić na własne oczy.

Hogwart i studia filmowe Warner Bros.: gdzie można zwiedzić magiczną szkołę?

Jeśli marzy wam się poczuć klimat Hogwartu, gdzie można zwiedzić Hogwart na własne oczy? Rozwiązaniem są automatycznie studia filmowe Warner Bros. w Leavesden pod Londynem. Właśnie w tym miejscu zostało wybudowane wiele scenografii do filmów, które można teraz podziwiać w ramach wystawy The Making of Harry Potter. Tutaj zobaczycie Wielką Salę, Pokój Wspólny Gryfonów, Gabinet Dumbledore’a i wiele innych. Wystawa daje też jedyny w swoim rodzaju wgląd w to, gdzie nagrywano Harrego Pottera.

Teraz już wiecie, gdzie był kręcony Harry Potter zamek i różne magiczne miejsca, które przyczyniły się do magicznego świata Hogwartu. Niezależnie od tego, czy udamy się na wyprawę do zamku Alnwick, zwiedzimy katedry i uczelnie Wielkiej Brytanii, czy też odwiedzimy studia Warner Bros., wszędzie poczujemy czarodziejską atmosferę Harrego Pottera. Czy jesteście gotowi na magiczne podróże pełne przygód?

Odkryj magiczne miejsca, gdzie kręcono sceny Hogwartu z Harrego Pottera

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek, czy zamek z Harrego Pottera istnieje oraz gdzie kręcono Harrego Pottera Hogwart, odpowiedź tkwi w wielu urokliwych i tajemniczych miejscach. Brak jednego konkretnego zamku mającego być Hogwartem pozwolił wykorzystać piękno różnych zabytków Wielkiej Brytanii. To dzięki takim miejscom, jak Zamek Alnwick, Gloucester Cathedral, Christ Church czy Durham Cathedral, udało się oddać magiczną atmosferę szkoły czarodziejów na ekranie.

Jeśli pragniecie odkryć zamek Hogwart, gdzie jest i poczuć tę czarodziejską aurę, warto odwiedzić studia filmowe Warner Bros. w Leavesden pod Londynem, gdzie możemy zwiedzić Wielką Salę czy Pokój Wspólny Gryfonów podczas wystawy The Making of Harry Potter.

Zapraszając do takich poszukiwań, warto spróbować zrozumieć, jak wiele różnych zakątków Wielkiej Brytanii było potrzebnych, aby oddać prawdziwą magię Hogwartu. Czy jesteśmy gotowi śladami Harrego Pottera odkryć te zaklęte miejsca?

Polecane atrakcje dla Ciebie: