Nadszedł sezon zimowy, a wraz z nim zbliżają się tegoroczne ferie zimowe, czas wytchnienia dla uczniów i ich rodzin. Każde z województw ma inną organizację oraz terminarz ferii, co może generować nieco zamieszania przy planowaniu wyjazdów czy sprawdzaniu rozkładów nauki. Kiedy zatem uczniowie z województwa wielkopolskiego będą mogli cieszyć się przerwą od nauki? A jak jest z feriami w innych regionach Polski?

Kiedy województwo wielkopolskie ma ferie zimowe?

No więc tak: jeśli jesteście uczniami ze szkół na terenie województwa wielkopolskiego, to pewnie z niecierpliwością wyczekujecie ferii zimowych, prawda? Jak zapewne wiecie, terminy ferii zimowych różnią się w zależności od regionu, jednak w przypadku Waszego województwa, tę magiczną chwilę macie zaplanowaną pomiędzy 31 stycznia a 13 lutego 2022 roku. Przez te dwa tygodnie będziecie mogli zapomnieć o szkole, nacieszyć się urokami zimy i swoimi zainteresowaniami!

Inne województwa, które mają podobne terminy ferii zimowych

Jeśli przed Wami planowanie wspólnego wyjazdu z rodziną czy przyjaciółmi z innych województw, to przyda się Wam informacja o tym, które inne regiony mają podobne terminy ferii. Otóż, w tym samym okresie, czyli 31 stycznia – 13 lutego 2022, ferie zimowe obchodzić będą też uczniowie z województw zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego i lubuskiego. Wspólnie spędzony czas na pewno umili Wam chwile.

Kiedy ferie zimowe mają uczniowie w województwach mazowieckim i dolnośląskim?

Warto zaznaczyć, że w przypadku tak dużych i ważnych regionów jak województwo mazowieckie oraz województwo dolnośląskie ferie zimowe będą trwać przez nieco inne, ale również przyległe terminy. Uczniowie z województwa mazowieckiego ferie rozpoczną od 17 stycznia do 30 stycznia 2022 roku, natomiast ich rówieśnicy z dolnośląskiego będą mogli się cieszyć przerwą od nauki od 14 lutego do 27 lutego 2022.

A kiedy zostanie dany początek ferii zimowych w ogóle i tak dla wszystkich uczniów?

Teraz, dość ogólne ujęcie terminów początku ferii zimowych na terenie całej Polski. Otóż, wszystko zaczyna się od 10 stycznia 2022 roku w województwie opolskim, a kończy 27 lutego 2022 roku w ostatnich województwach – dolnośląskim oraz śląskim. Pomocne podczas planowania wyjazdów na ferie może być sprawdzenie dokładnych terminów innych województw, tak abyście nie ominięli tego wyjątkowego okresu!

Refleksja nad terminami ferii zimowych

W kolejnych tygodniach uczniowie z różnych województw będą mogli wreszcie odpocząć od nauki, jednak warto zastanowić się, jak dokładnie te terminy się układają. Województwo wielkopolskie cieszyć się będzie feriami zimowymi od 31 stycznia do 13 lutego 2022 roku. W tym samym czasie, ferie obchodzić będą również uczniowie z województw zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego oraz lubuskiego. Co jednak z młodzieżą z innych części Polski?

Uczniowie z województw mazowieckiego oraz dolnośląskiego będą mieć ferie w nieco różnych terminach – odpowiednio od 17 stycznia do 30 stycznia oraz od 14 lutego do 27 lutego 2022. A pierwsze, kwitnące chwile zimowego odpoczynku zaczną się już 10 stycznia 2022 dla województwa opolskiego.

Różnorodność terminów ferii zimowych wprowadza niemałe wyzwanie dla tych, którzy pragną pielęgnować więzi i wspólnie spędzać czas z bliskimi z innych regionów Polski. Któż z nas nie chciałby zgłębiać nauki o życiu, zasuwając na swoich nartach bądź desce snowboardowej, podziwiając piękno bałwana czy zarywając sobie noc na rozmowach z przyjaciółmi? Być może warto pochylić się nad tymi datami i sprawić, by ten okres stał się ważnym, łączącym wszystkich elementem polskiego kalendarza obfitującego w szkolne mijanki, pełne wyzwań związanych z feriami zimowymi.

Polecane atrakcje dla Ciebie: