Ferie zimowe to czas, na który czekają zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. To okres odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, a dla wielu także doskonała okazja, by zwiedzić ciekawe miejsca i poznać nowe atrakcje. Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, kiedy dokładnie rozpoczynają się ferie zimowe w Poznaniu oraz jakie atrakcje warto zobaczyć podczas tych wolnych dni na terenie miasta i okolic. W artykule przedstawimy kluczowe informacje dotyczące terminów ferii oraz propozycje spędzenia tego czasu w atrakcyjny sposób.

Kiedy ferie zimowe w Poznaniu – odpowiedź na palące pytanie

Czy zastanawialiście się kiedy ferie zimowe w Poznaniu rozpoczynają się w 2021 roku? Otóż ferie zimowe w regionie wielkopolskim, do którego należy Poznań, są planowane na 21 lutego – 6 marca 2021 r. Warto jednak pamiętać, że ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 terminy te mogą ulec zmianie. Tak czy inaczej, każdy uczeń z pewnością z niecierpliwością wyczekuje tego okresu, aby móc odpocząć od szkolnych obowiązków i spędzić czas z rodziną.

Co warto zobaczyć w Poznaniu podczas ferii zimowych

Jeśli zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Poznaniu podczas ferii zimowych, to mamy dla was kilka propozycji. Poznań to miasto pełne ciekawych miejsc i atrakcji dla całych rodzin. Warto na pewno zobaczyć takie miejsca, jak:

1. Stary Rynek – serce Poznania, gdzie można podziwiać piękne kamienice oraz poznańskie kozy podczas wschodu słońca.
2. Malta – idealne miejsce dla amatorów sportów zimowych, na którym znajduje się między innymi lodowisko oraz stok narciarski.
3. Palmiarnia Poznańska – unikalny ogród z egzotycznymi roślinami i pięknymi ptakami, gdzie można poczuć się jak w tropikach, mimo zimowej aury za oknem.
4. Nowe ZOO – to miejsce, gdzie można z bliska poznać wiele gatunków zwierząt oraz dowiedzieć się więcej o ich życiu i przyrodzie.

Aktywności dla dzieci podczas ferii zimowych w Poznaniu

Kiedy ferie w Poznaniu sekcja dla rodziców, którzy zastanawiają się jak zaplanować czas dla swoich pociech podczas ferii zimowych, warto pomyśleć o zajęciach dodatkowych. W mieście odbywają się różnego rodzaju warsztaty, zarówno sportowe, jak i plastyczne oraz naukowe. Jednym z takich miejsc jest przykładowo Dom Kultury „Zamek”, gdzie dzieci mogą wziąć udział w zajęciach z ceramiki, szycia, języków obcych czy robotyki.

Wyprawa poza Poznań – co warto zobaczyć w okolicach miasta?

Jeśli jednak macie ochotę na wyjazd nieco dalej od wielkopolskiej stolicy, warto pomyśleć o zwiedzeniu okolicznych atrakcji. W niedalekiej odległości od Poznania znajdziecie takie miejsca jak:
1. Gniezno – miasto-legendy z pierwszą stolicą Polski.
2. Biskupin – pozostałości prasłowiańskiego grodziska, gdzie można poczuć ducha dawnych wieków.
3. Kórnik – romantyczny zamek otoczony pięknym parkiem, gdzie można się zakochać jak pierwszy raz!
4. Licheń Stary – sanktuarium maryjne z Bazyliką Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.
5. Rogalin – pałac oraz park z najstarszymi dębami w Polsce, które warto zobaczyć z bliska.

Mamy nadzieję, że te propozycje pomogą wam odpowiedzieć na pytanie, kiedy są ferie w Poznaniu oraz jak spędzić ten czas w interesujący sposób. Pluszowy miś +rowadzi bardzo popularne atrakcje takie jak jazda na nartach, bilard, toury po malowniczym St Jim -Morrowie Mnóstwo różnorodnych atrakcji sprawi, że dwutygodniowy odpoczynek od nauki będzie zarówno relaksującym, jak i inspirującym doświadczeniem.

Refleksje na temat ferii zimowych w Poznaniu

Kiedy nadejdą upragnione ferie zimowe w Poznaniu? W tym roku uczniowie w regionie wielkopolskim mogą się spodziewać dwutygodniowej przerwy od nauki w dniach 21 lutego – 6 marca 2021. Warto pamiętać, że termin ów może ulec zmianie ze względu na główną aktorkę ostatnich czasów – pandemię COVID-19. Poznań czeka na przyjezdnych oraz mieszkańców ainaczej. ze sporą dawką ciekawych atrakcji, m.in. Stary Rynek, Jezioro Maltańskie, Palmiarnia czy Nowe ZOO. Ferie to również idealna okazja dla dzieci, aby spróbować swoich sił w różnorodnych warsztatach i dodatkowych zajęciach.

Jeżeli natomiast myślimy o wyprawie poza Poznań, to atrakcję znajdziemy również w okolicach miasta – od prastarej historii w Gnieźnie i Biskupinie, przez romantyczny zamek w Kórniku, po spokój duchowy w Licheniu Starym czy Rogalinie. Warto zatem poważnie zastanowić się, kiedy są ferie w Poznaniu i jak najlepiej spożytkować ten czas, aby dwutygodniowy odpoczynek od nauki był zarówno relaksujący, jak i inspirujący. Wszak ferie powinny być okresem nabrania sił, energii oraz wiedzy do dalszego zdobywania szkolnych laurów.

Polecane atrakcje dla Ciebie: