Czy zastanawiałeś się już, kiedy dzieci i młodzież z Wielkopolski będą mogły cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem podczas ferii zimowych 2022? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś! Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, rodzicem czy nauczycielem, warto wiedzieć, kiedy dokładnie nadejdzie ten czas relaksu i zabawy na śniegu. W tym artykule przybliżymy Ci, jakie są planowane daty ferii zimowych dla uczniów z Wielkopolski oraz co warto wiedzieć o tym okresie. Zapraszamy do lektury!

Ferie zimowe 2022 na Wielkopolsce: kluczowe informacje

Dobra wiadomość dla wszystkich z Wielkopolski, którzy z niecierpliwością czekają na ferie zimowe: już teraz możemy powiedzieć, które to dokładnie dni będą przeznaczone na wypoczynek! Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd na narty, saneczki, czy może spędzenie czasu z rodziną na pieczeniu kiełbasek, warto znać konkretne daty, którego są ferie zimowe 2022. Gotowi do zapamiętania? Otóż ferie zimowe na terenie Wielkopolski będą trwały od 31 stycznia do 13 lutego 2022 roku. Teraz już możesz zacząć planowanie, co robić podczas tego wyjątkowego czasu!

Nie tylko Wielkopolska: kiedy ferie zimowe w innych częściach kraju?

Oczywiście warto również wspomnieć, że nie tylko mieszkańcy Wielkopolski będą mieli okazję cieszyć się feriami zimowymi w tym okresie. Otóż w Polsce ferie zimowe są podzielone na dwa turnusy i ich terminy różnią się w zależności od województwa. W niektórych częściach kraju uczniowie będą wypoczywać wcześniej, a w innych później. Poniżej znajdziesz informacje o feriach zimowych w kolejnych województwach.

W pierwszym turnusie, czyli od 17 do 30 stycznia 2022 r., ferie zimowe będą przeznaczone dla uczniów z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast uczniowie z województw: łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego rodzimy Wielkopolski będą mieli ferie w drugim terminie, czyli od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r..

Co warto wiedzieć o feriach zimowych 2022?

Czas ferii zimowych to dla uczniów długo wyczekiwaną przerwa od nauki i szkolnych obowiązków. Nic dziwnego, że wszyscy chcą jak najlepiej ten czas wykorzystać. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych aspektach związanych z feriami zimowymi:

1. Służą przede wszystkim jako okres odpoczynku od intensywnego uczenia się. Nie zapominaj o wypoczynku i daj sobie trochę oddechu, żeby wrócić do nauki z nową energią.

2. To również możliwość aktywności na świeżym powietrzu. Wykorzystaj ferie, żeby uprawiać sporty zimowe, ale też na wspólne spacery z rodziną czy przyjaciółmi.

3. Ferie zimowe to idealny czas na regenerację sił i dodatkowe zajęcia. Rozważ uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych takich jak nauka języków obcych, kursy komputerowe czy warsztaty teatralne – może odkryjesz w sobie nowe pasje.

Sprawdziłem: które są ferie zimowe 2022… Co dalej?

Teraz kiedy już wiesz, od kiedy są ferie zimowe i jakie są plany na ten okres, warto zacząć organizować swój wyjazd, zwłaszcza jeśli zamierzasz spędzić ferie poza domem. Nie czekaj do ostatniej chwili z rezerwacją miejsca na narty, wybieraniem odpowiednich noclegów czy szukaniem szkółki narciarskiej. Wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi dobrze się przygotujcie, żeby ten czas był prawdziwym wypoczynkiem, w którym będziecie mogli się odprężyć i naładować baterie na kolejne miesiące nauki. Życzymy wyjątkowych ferii zimowych 2022!

Ważne daty ferii zimowych 2022 na horyzoncie

Już teraz poznaj kluczowe informacje na temat zbliżających się ferii zimowych 2022. W Wielkopolsce, uczniowie będą odpoczywać od 31 stycznia do 13 lutego 2022 roku. Jednak to nie wszystko, ferie zimowe w Polsce odbywają się w dwóch turnusach, a ich terminy różnią się w zależności od województwa.

Warto wykorzystać ten wyjątkowy okres jako czas regeneracji sił, oddechu od nauki oraz aktywności na świeżym powietrzu, takich jak sporty zimowe czy wspólne spacery. A może warto poszerzyć swoje horyzonty przez zajęcia pozalekcyjne, jak nauka języków obcych czy warsztaty artystyczne. Teraz, gdy znamy te ważne daty, możemy zacząć planowanie naszych ferii, aby w pełni czerpać z tego okresu radość, relaks i nowe pasje.

Polecane atrakcje dla Ciebie: