Czy jest coś bardziej ekscytującego niż oczekiwanie na zimowy wypoczynek, szelest nart na białym puchu oraz wesołe zabawy na śniegu? Z pewnością nie dla dzieci i młodzieży, które z utęsknieniem wyczekują na ferie zimowe. To wszystko sprawia, że każdego roku rodzice z zapartym tchem sprawdzają, kiedy zaczynają się te upragnione wolne dni na turnus zimowy. Zatem jeśli również chcesz dowiedzieć się o terminach ferii 2024, przygotowaliśmy dla Ciebie wszechstronne informacje na ten wyjątkowy temat. Zapraszamy!

Terminy ferii zimowych 2024 – najbardziej oczekiwane wakacje zimowe

No więc, nie ma co ukrywać! Kiedy zaczynają się ferie 2024? To pytanie, które spędza sen z powiek zarówno dzieci, jak i rodziców. Szefowie też muszą się dostosować, przecież nie wszyscy mają to szczęście, że mogą sobie po prostu wziąć urlop i pojechać na narty razem z pociechami. Uważajcie jednak, ferie zimowe nie zaczynają się we wszystkich województwach jednocześnie! Pamiętacie jeszcze te czasy, gdy sami byliście uczniowie i rozkładaliście terminy ferii z rówieśnikami zza miedzy? No więc nie zmieniajmy tradycji!

W Polsce mamy 16 województw, które są podzielone na trzy turnusy ferii zimowych. Każdy z nich ma inne, wyznaczone daty, które nie zawsze pokrywają się z tym, co byśmy sobie życzyli. Ale cóż… To urok ferii zimowych w naszym kraju.

Turnus pierwszy – kto zaczyna ferie 2024 najwcześniej?

Kiedy zaczynają się ferie 2024, kiedy ferie zimowe 2024? Zaczynajmy od tego, które województwa los postawił na pierwszym miejscu w kolejce do zimowego wypoczynku. Otóż, jak sama nazwa wskazuje, turnus pierwszy dotyczy tych, którzy mają ten zaszczyt zacząć ferie jako pierwsi. Mowa tutaj o województwach, które zaczynają swoje ferie **na początku stycznia 2024**. A dokładniej:

– województwo podlaskie,
– województwo łódzkie,
– województwo warmińsko-mazurskie,
– województwo dolnośląskie

Zazwyczaj te województwa mogą liczyć na nieco więcej śniegu niż reszta kraju, więc uczniowie z tych regionów mają powód do radości – jest szansa na prawdziwą zimową idyllę!

Turnus drugi – kolejka w środku

A co z drugim turnusem? Kiedy zaczynają się ferie 2024 w tym przypadku? To pytanie nurtuje nas mocno, więc spieszmy się z odpowiedzią. Otóż, dzieci i młodzież z turnusu drugiego rozpoczyna ferie w połowie stycznia 2024! Tak więc, będą to:

– województwo lubelskie,
– województwo kujawsko-pomorskie,
– województwo opolskie,
– województwo świętokrzyskie,
– województwo małopolskie

Turnus trzeci – kto zostaje na posterunku najdłużej?

I wreszcie dochodzimy do ostatniego turnusu… Kiedy zaczynają się ferie 2024 dla turnusu trzeciego? Cóż, muszę Wam szczerze powiedzieć – to ci, którzy muszą czekać na zimowy odpoczynek najdłużej! Ferie dla tych województw zaczynają się **na przełomie stycznia i lutego 2024**. Oto, kto będzie musiał być na baczności do samego końca:

– województwo wielkopolskie,
– województwo śląskie,
– województwo lubuskie,
– województwo mazowieckie,
– województwo zachodniopomorskie,
– województwo pomorskie

Czasami warto czekać na swoją kolej. Wtedy warto zaplanować sobie zimowy wypoczynek w najbardziej zacny sposób. Śnieg powinien być już wszędzie, a miejsca na narty czy sanki – idealnie przygotowane!

I tak oto rozwialiśmy wszelkie wątpliwości co do tego, kiedy zaczynają się ferie 2024 oraz kiedy ferie zimowe 2024! Teraz możecie śmiało planować i wyczekiwać na te najbardziej oczekiwane wakacje zimowe.Życzymy Wam udanego wypoczynku oraz mnóstwa radości na śniegu!

Odpoczynek na horyzoncie: ferie zimowe 2024

Długo wyczekiwane, zimowe wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Ferie 2024 to czas nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla rodziców, by cieszyć się wspólnymi zimowymi chwilami. Ważne jest jednak, aby mieć na uwadze, że terminy ferii zimowych 2024 nie są takie same dla każdego!

Pierwsza grupa województw – podlaskie, łódzkie, warmińsko-mazurskie i dolnośląskie – rozpoczyna zimowe uniesienia już na początku stycznia 2024. Następnie, w połowie stycznia, w zimowe ferie wyruszają uczniowie z turnusu drugiego, czyli z województw: lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Ostatnie grupę zapaleniców zimowej atmosfery, mieszkańców takich województw jak: wielkopolskie, śląskie, lubuskie, mazowieckie, zachodniopomorskie i pomorskie, ferie czekają aż do przełomu stycznia i lutego 2024.

Zapiszcie te terminy, by nie przegapić magicznych chwil na śniegu i cieszyć się zimowym wypoczynkiem w pełni! Zastanówcie się, gdzie chcecie spędzić te dni oraz co chcecie robić, aby ferie zimowe 2024 stały się niezapomniane!

Polecane atrakcje dla Ciebie: