Każdy związek przechodzi przez różne etapy, począwszy od zakochania, przez miłość romantyczną, aż po tę, która rodzi się na całe życie. Nieodłącznym elementem miłości kompletnej jest seks, cementujący związek pomiędzy dwojgiem ludzi. Niektóre etapy w związku sprzyjają eksperymentom erotycznym, dzięki którym związek ewoluuje i wchodzi na nowy, wyższy poziom.

  1. Które etapy w związku sprzyjają eksperymentom w sypialni?
  2. Kiedy związek przechodzi przemianę

Seks powinien być źródłem radości, a wszelkie próby wprowadzania nowości muszą być poparte zgodą obojga partnerów. Psychologia miłości nie pozostawia wątpliwości, że budowanie związku, również w sferze fizyczności, to poczucie zaufania, zaangażowanie, namiętność i intymność w jednym.

Które etapy w związku sprzyjają eksperymentom w sypialni?

W zaangażowanym związku każdy moment jest dobry na spróbowanie czegoś nowego. Romantyczne początki sprzyjają raczej poznawaniu siebie nawzajem, wzajemnym badaniu seksualności, pragnień i przyzwyczajeń. Pojawiają się zachowania spontaniczne, które nieco tracą na intensywności, np. po wspólnym zamieszkaniu. Miłość ewoluuje i zmienia swoją naturę, a wtedy jest czas na pierwsze podejście do zakupu akcesoriów BDSM.

Prawdziwy związek, w którym partnerzy darzą siebie miłością, przywiązaniem i zaufaniem, jest często nadal pełen namiętności. Namiętność tę warto dodatkowo podsycać, więc jeśli partnerzy mają ochotę dodać swoim zbliżeniom nieco pikanterii, mogą sięgnąć po odpowiednią bieliznę lub klasyczne gadżety erotyczne, jak czarne dildo. Pierwsze próby zabaw będą pełne emocji, a jeśli partnerzy pozostaną otwarci na nowe doznania, ich pociąg fizyczny wzrośnie.

Kiedy związek przechodzi przemianę

Stan zakochania nie może trwać wiecznie – po czasie zaczyna się dostrzegać wady partnera, a wspólne mieszkanie rodzi pierwsze kłótnie i momenty kryzysowe. Ten etap związku jest nieunikniony, nie musi jednak ciągnąć się zbyt długo. Miłość kompletna i poczucie zobowiązania to niezwykle skomplikowane zjawisko, czego dowodem jest fakt, że wiele par lubi godzić się w łóżku. Ich zbliżenia są pełne satysfakcji bycia razem, a poradzenie sobie z emocjami często przybiera formę próby „zniewolenia” ukochanej osoby. Po latach związku takie akcesoria jak smycz BDSM pozwalają partnerom odkrywać się na nowo i na chwilę zapomnieć o kłótniach czy nieporozumieniach. To wymaga wysiłku obojga ludzi, jednak może przynieść spektakularne rezultaty, z jednej strony poprawiając relacje uczuciowe, a z drugiej również fizyczne.