Marzysz o podróżach bez konieczności odbywania kwarantanny? Również dla Ciebie nadszedł czas, by odkryć świat bez ograniczeń! Epidemia koronawirusa spowodowała, że liczne kraje wprowadziły różne obostrzenia dla podróżnych. Jednak nie wszędzie obowiązują takie same reguły. Oto lista egzotycznych destynacji, do których można się udać z Polski, nie martwiąc się o kwarantannę. Zapakuj walizki, przygotuj paszport i odkrywaj świat pełen przygód, które czekają tylko na Ciebie!

1. Kraje, gdzie nie ma kwarantanny z Polski: śródziemnomorskie atrakcje

Zastanawiasz się, gdzie nie ma kwarantanny z Polki i gdzie można cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem? Otóż, dla miłośników słonecznych plaż i ciepłego morza idealnym kierunkiem są wybrzeża Morza Śródziemnego. Wiele krajów wprowadziło udogodnienia dla turystów, dzięki którym nie musisz odbywać kwarantanny po powrocie do Polski.

Przykładem takiego kraju jest Grecja, gdzie obecnie nie musisz odbywać kwarantanny ani przy wjeździe do kraju, ani po powrocie do Polski. Wystarczy, że przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 zrobionego nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem. A może marzy Ci się wizyta w Chorwacji lub Albanii, gdzie również nie ma kwarantanny. W Chorwacji konieczną jest rejestracja, a w Albanii przeprowadzenie testu antygenowego na lotnisku.

2. Idealne miejsce dla miłośników egzotyki: Rajskie wyspy

Szukasz sposobu, by oderwać się od rzeczywistości i odpocząć w cudownym, egzotycznym miejscu? Spieszę z odpowiedzią! Rajskie wyspy takie jak Malediwy czy Seszele to skarbnica piękna natury, gdzie również nie marzy Cię kwarantanna.

Malediwy są otwarte dla turystów z Polski, nie stawiając wymogu kwarantanny. Wystarczy negatywny wynik testu na COVID-19 oraz wypełnienie formularza zdrowotnego przed wylotem. A co powiesz na przeniesienie się do cudownego świata archipelagu Seszele? Tutaj wystarczy, że zaszczepiłeś się przeciw COVID-19 i dysponujesz negatywnym wynikiem testu.

3. Kontynent amerykański bez kwarantanny: Meksyk i Dominikana

Jestem pewien, że zastanawiasz się także z jakich krajów jest kwarantanna w Polsce z Ameryki Południowej oraz Środkowej. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Meksyk i Dominikana oferują możliwość wypoczynku bez konieczności odbywania kwarantanny!

W przypadku Meksyku, nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu ani wypełniania formularzy przed wjazdem. Warto jednak pamiętać, że pandemią rządzi się swoimi prawami i sytuacja ulegać może zmianie. W przypadku Dominikana, również nie ma wymogu pokazania testu na COVID-19, jednak obowiązują loterie zdrowotne, w której losowanie wybranej grupy turystów musi przejść test.

4. Przeżyj afrykańską przygodę: Maroko i Zanzibar

Afryka kojarzy się z egzotyczną przygodą, a podróże do niektórych jej krajów również nie wiążą się z koniecznością kwarantanny. Jeśli marzysz o zobaczeniu pięknego Maroka, teraz masz ku temu okazję! Maroko wyjątkowo wprowadziło udogodnienia dla turystów z Polski, a kwarantanna nie jest wymagana. Jednak warto przygotować negatywny wynik testu na COVID-19 oraz zarezerwować zakwaterowanie w hotelu.

Również Zanzibar czyli wyspa u wybrzeży Tanzanii, mogą być odwiedzone bez konieczności przechodzenia kwarantanny. Wystarczy przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 oraz wypełnić formularz zdrowotny przed wylotem.

Mam nadzieję, że udało mi się zaspokoić Twe podróżnicze pragnienia i dostarczyłem odpowiedzi na pytanie, jakie kraje obowiazuje kwarantanna w Polsce oraz kraje gdzie jest kwarantanna dla turystów z Polski. Teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak życzyć Ci wspaniałych, pełnych emocji i egzotycznych przygód podróży!

Bezpieczne podróże bez kwarantanny

Nie chcąc zbyt długo zastanawiać się gdzie nie ma kwarantanny z Polski, warto wybrać śródziemnomorskie atrakcje, takie jak: Grecja, Chorwacja czy Albania. Dla miłośników egzotyki, rajskie wyspy Malediwy oraz Seszele również nie zobowiązują do odbycia kwarantanny. Przekładając myśli na Amerykę – świetnymi opcjami są Meksyk i Dominikana. Nieco bliżej nas, czyli na afrykańskim kontynencie, możemy odwiedzić Maroko oraz Zanzibar, nie martwiąc się restrykcjami związanymi z kwarantanną.

Warto wiedzieć, z jakich krajów jest kwarantanna w Polsce oraz jakie kraje obowiązuje kwarantanna w Polsce, by uniknąć niezrozumiałych sytuacji. Niemniej jednak, korzystając z powyższych propozycji, możemy zanurzyć się w niesamowite, egzotyczne przygody, które pozostaną w naszych wspomnieniach na zawsze. W końcu kraje, gdzie jest kwarantanna wcale nie muszą być poza zasięgiem naszych podróżniczych marzeń. Wykorzystajmy okazje, jakie daje nam współczesna rzeczywistość, i cieszmy się bezkwarantannowymi przygodami!

Polecane atrakcje dla Ciebie: