Czy myślisz o skorzystaniu z bonu turystycznego i zastanawiasz się, do kiedy można złożyć wniosek? W tym artykule poznasz terminy i szczegóły programu Polski Bon Turystyczny. To świetna okazja do odkrycia uroków naszego kraju i wsparcia branży turystycznej w tych trudnych dla niej czasach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam do lektury!

Czas na złożenie wniosku o bon turystyczny

Zacznijmy od najważniejszego – czy wiesz, do kiedy można złożyć wniosek o bon turystyczny? Otóż, odpowiedź na to pytanie brzmi: nie ma konkretnej daty wyznaczonej! Zasada jest taka, że wnioski można składać przez cały okres obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny, czyli do 31 marca 2022 roku. Jednak warto pamiętać, że bon można wykorzystać jeszcze przez kolejne 3 miesiące od końca tego okresu, czyli do 30 czerwca 2022 roku.

Zasady programu Polski Bon Turystyczny

Skoro już wiesz, do kiedy możesz złożyć wniosek o bon turystyczny, to warto poznać również inne ważne informacje dotyczące tego programu. Polski Bon Turystyczny to rządowy projekt, dzięki któremu każda rodzina z dziećmi oraz emeryci i renciści mogą otrzymać nawet do 500 zł na wyjazd na terenie Polski. Celem tego projektu jest wsparcie branży turystycznej, która mocno ucierpiała z powodu pandemii COVID-19.

Dla kogo jest bon turystyczny?

Nie wszyscy wiedzą, ale bon turystyczny 500 zł przysługuje na każde dziecko w rodzinie. Co więcej, nie jest on związany z dochodem rodziny, więc możemy w praktyce powiedzieć, że każdy może dostać ten bon turystyczny. Jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko, to wartość bonów turystycznych odpowiednio się zwiększa. A jak już wspomniałem, również emeryci i renciści mogą skorzystać z programu i otrzymać bon o wartości 100 zł.

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Cieszysz się, że jeszcze jest czas, aby zdążyć złożyć wniosek o polski bon turystyczny? Teraz pozostało Ci tylko dowiedzieć się, jak tego dokonać. Wniosek o bon można złożyć za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jeśli jeszcze nie masz konta na PUE ZUS, załóż je jak najszybciej. Wniosek o bon turystyczny składa się i weryfikuje bardzo szybko, a sam bon otrzymasz w formie elektronicznej. Przy zakwaterowaniu wystarczy przedstawić kod bonu placówce turystycznej.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące terminów związanych z bonem turystycznym. Poznaliśmy również, jakie są zasady programu i dla kogo jest przeznaczony. Teraz czas skorzystać z tej wspaniałej okazji i odwiedzić piękne zakątki naszego kraju!

Wciąż czas na zgłoszenie się po bon turystyczny

Chociaż nie ma ściśle określonego terminu na złożenie wniosku o bon turystyczny, warto mieć na uwadze, że program obowiązuje do 31 marca 2022 roku, a sam bon można wykorzystać do końca czerwca 2022 roku. Bon turystyczny to szansa na uzyskanie nawet 500 zł na wypoczynek dla każdego dziecka, niezależnie od dochodów rodziny. Warto pamiętać również o wsparciu dla emerytów i rencistów w wysokości 100 zł. Proces składania wniosku jest prosty, a bon przekazywany jest w formie elektronicznej. Zachęcamy więc do zarejestrowania się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i zgłoszenia wniosku, aby cieszyć się korzyściami z Polskiego Bonu Turystycznego i jednocześnie wspierać rodzimą branżę turystyczną.

Polecane atrakcje dla Ciebie: