Chorwacja stanowi niezwykły kraj, który przyciąga rzesze turystów spragnionych pięknych widoków, gorącego słońca, a przede wszystkim błękitnego morza. Wrażenie, które robi już na pierwszy rzut oka, sprawia, że z każdym dniem coraz więcej osób decyduje się na podróż do tego unikatowego miejsca, warto zatem dowiedzieć się, w jakim terminie najlepiej jest to zrobić. Czy we wrześniu w Chorwacji będzie na tyle ciepło, że można śmiało pędzić ulubioną aktywność, czy jednak istnieją pewne przeciwwskazania do odwiedzenia tego kraju właśnie w tym okresie? Odpowiedź na to nurtujące pytanie znajdą Państwo w dalszej części niniejszego artykułu, w którym nie tylko porównamy Istria i inne popularne regiony Chorwacji, ale także zaprezentujemy ciekawe atrakcje turystyczne, które każdy powinien poznać!

Wrzesień w Chorwacji – czy to czas na relaks w gorącym słońcu?

Czy zastanawiasz się, czy we wrześniu w Chorwacji jest ciepło i czy warto właśnie wtedy planować urlop? Otóż, we wrześniu w Chorwacji temperatury na ogół wciąż są całkiem wysokie – w ciągu dnia spodziewać się można prawie 30 stopni Celsjusza, a nawet więcej w niektórych regionach. Nocą temperatura potrafi nieco spaść, ale wciąż pozostaje na przyjemnym poziomie zakładając, że nie jesteś bardzo wrażliwy na chłodne powietrze. We wrześniu ostatnie chwile lata w Chorwacji wciąż dają się we znaki, więc plażowanie i wygrzewanie się na błękitnych wybrzeżach z pewnością będzie mile spędzonym czasem.

Czy warto jechać do Chorwacji we wrześniu

W sposób szczegółowy odnosząc się do jednego z kluczowych pytań artykułu, to czy warto jechać do Chorwacji we wrześniu? Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak! We wrześniu możemy uniknąć zatłoczonych plaż, które powszechnie występują w lipcu i sierpniu. Spośród największych korzyści jakie we wrześniu daje Chorwacja jest zdecydowanie mniejsza ilość turystów, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć miejsce na plaży i złapać promocje cenowe na niektóre atrakcje. Co więcej, morze Adriatyckie jest jeszcze wtedy bardzo przyjemne – temperatura wody wynosi około 23-25 stopni Celsjusza.

Istria – czy warto odwiedzić ten region Chorwacji we wrześniu?

Jeśli już wybierasz się do Chorwacji we wrześniu, to zasadne jest pytanie: Istria we wrześniu czy warto”? Istria to region na północy kraju, który charakteryzuje się malowniczymi miasteczkami oraz pięknymi plażami. We wrześniu również można tutaj liczyć na ciepłe dni i przystępny wypoczynek w mniejszym natężeniu turystów. Istria warto odwiedzić również ze względu na bogate zabytki kulturowe i przyrodnicze. Niesamowite wrażenie robi np. amfiteatr w Puli, oprócz tego można zwiedzić starą wieżę w Rovinj czy urokliwe miasteczko Motovun, zlokalizowane na wzgórzu. Wszystko to możesz zobaczyć przy jednoczesnym korzystaniu z kąpieli w morzu i uprawianiu takich aktywności jak nurkowanie, jachty i sporty wodne, które w żaden sposób nie straciły na jakości we wrześniu.

Atrakcje turystyczne w Chorwacji – co warto zobaczyć wczasie podroży?

Oprócz pięknych plaż i zatok warto również zagłębić się w atrakcje turystyczne, jakie oferuje Chorwacja. Czy to w zurbanizowanym Dubrowniku, które zachwyca swoim Starym Miastem pełnym zabytków oraz odrestaurowanymi murami miejskimi, czy Split ze swoim Pałacem Dioklecjana, Chorwacja ma wiele do zaoferowania. Również Park Narodowy Plitwickie Jeziora oraz Park Narodowy Krka, z ich niesamowitymi wodospadami i kaskadami, stanowią niewiarygodne miejsce do zwiedzania i z pewnością zostaną w twojej pamięci na długo.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zastanawiasz się, czy we wrześniu w Chorwacji jest ciepło, możesz być pewien, że tak – temperatury są przyjemne, morze ciepłe, a atrakcje w tym kraju będą dostępne, a często nawet z mniejszym natężeniem ludzi, co sprawia że wrzesień może okazać się idealnym czasem dla twego urlopu na tych cudownych krainach.

A może wrzesień w Chorwacji?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy we wrześniu w Chorwacji jest ciepło oraz czy warto jechać do Chorwacji we wrześniu, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. To czas, gdy temperatury sięgają nawet 30 stopni Celsjusza, a Morze Adriatyckie ma przyjemnych 23-25 stopni. Co więcej, plaże nie są zatłoczone, co umożliwia relaks w słonecznym otoczeniu.

Istria staje się równie atrakcyjnym miejscem we wrześniowej scenerii. Piękne miejscowości, plaże i mnóstwo atrakcji turystycznych, takich jak amfiteatr w Puli czy miasteczko Motovun, czekają na odwiedzających. Odkrywanie uroków tego regionu we wrześniu sprawi, że zapytamy się: Istria we wrześniu czy warto? Zdecydowanie tak!

A także ciekawe atrakcje turystyczne czekają na odkrycie, zarówno w Dubrowniku, Split, jak również w Parkach Narodowych: Plitwickie Jeziora i Krka.

Zatem jeśli szukasz wyjątkowego czasu na wakacje w Chorwacji, gdzie słońce jest gwarantowane, a tłumy turystów nie zdominują Twojego wyjazdu, wrzesień z pewnością stanie się doskonałym wyborem!

Polecane atrakcje dla Ciebie: