Zdecydowana większość działających na rynku przedsiębiorstw pozabankowych stawia przed klientami podobne wymagania w procesie udzielania pożyczki. Potencjalni klienci są weryfikowani w ogólnodostępnych bazach historii kredytowej, weryfikowana jest również ich tożsamość. Czy pożyczka na paszport to standardowy produkt finansowy? Zapraszamy do lektury.

Pożyczka na paszport, czyli jakie formalności czekają pożyczkobiorców?

Pozabankowe przedsiębiorstwa finansowe działają w oparciu o szereg aktów prawnych, takich jak kodeks cywilny, ustawa o kredycie konsumenckim czy ustawa antylichwiarska. Obowiązujące procedury mają stanowić zabezpieczenie zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Aktualne ustawy określają m.in. maksymalną wysokość odsetek oraz kosztów dodatkowych, informują również o wymaganych procedurach bezpieczeństwa, które mają uchronić pożyczkobiorców przed ryzykiem wyłudzenia pożyczki.

Od osób, które decydują się na podjęcie pożyczki w firmie pozabankowe, wymaga się przede wszystkim:

  • pełni zdolności do podejmowania czynności prawnych,
  • ważnego dowodu osobistego,
  • czynnego konta bankowego, na które wpłyną pozyskane środki,
  • dokumentu potwierdzającego osiągane dochody.

Czy pożyczka na paszport taktofinanse.pl/pozyczki/pozyczka-na-paszport może zastąpić dowód osobisty? Lwia część najważniejszych firm finansowych wymaga od wnioskodawców dowodu osobistego – niektóre przedsiębiorstwa oczekują wykonania skanu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, innym wystarczy wyłącznie podanie numeru i serii danego dokumentu.

Pożyczka na paszport – jaką rolę odgrywa weryfikacja konta bankowego?

Żaden ze stosowanych obecnie dokumentów tożsamości nie gwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa – każdego roku docierają do nas liczne przypadki naruszeń bezpieczeństwa i wycieku wrażliwych danych osobowych. Informacje zawarte w dowodzie osobistym czy paszporcie przestały zapewniać wystarczającą ochronę, a weryfikacja tożsamości wnioskodawcy coraz częściej odbywa się za pośrednictwem konta bankowego.

Przedsiębiorstwa pożyczkowe udzielają środków w oparciu o przelewy weryfikacyjne na złotówkę bądź jeden grosz – wykonanie tej operacji potwierdza, że wnioskodawca posiada dostęp do panelu bankowego, zawierającego wszystkie niezbędne informacje. Drugą powszechnie stosowaną metodą jest współpraca z systemami zewnętrznymi, takimi jak aplikacja Kontomatik, która weryfikuje tożsamość osoby ubiegającej się o pożyczkę bez konieczności przeprowadzenia przelewu weryfikacyjnego.

Pożyczka na paszport nie stanowi standardowego produktu finansowego

Choć pożyczka na paszport jest niezwykle rzadko spotykaną usługą, pozabankowe firmy finansowe nieustannie pracują nad usprawnieniem procesu wnioskowania o dodatkowe narzędzia. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania takie jak usługa Kontomatik, wdrożona m.in. przez przedsiębiorstwo pożyczkowe TAKTO Finanse, oferujące nawet 10 000 złotych, podzielonych na dogodny okres od 6 do nawet 40 niskich rat.

Szukasz firmy oferującej bezpieczne pożyczki przy minimum formalności? Już dziś odwiedź stronę firmy TAKTO Finanse i przekonaj się, że pożyczka na paszport może być zastąpiona wygodniejszymi rozwiązaniami.