Marzec to przeważnie okres, w którym większość z nas marzy o chwilach odpoczynku i przede wszystkim o cieple, które powoli zaczyna wszechobecne po długiej, mroźnej zimie. Jeśli należysz do osób, które pragną zaczerpnąć trochę słońca w jeszcze dość chłodnym okresie w Polsce, zastanawiasz się zapewne, którędy ruszyć, aby poczuć letnią atmosferę. Europa oferuje wiele malowniczych zakątków, gdzie w marcu temperatury są już przyjemnie wyższe niż w naszym kraju. W tym artykule odkryjemy ciepłe miejsca, idealne na relaksujące wakacje w marcu. Sprawdźmy europejskie kierunki urlopowe, które z pewnością sprawią, że z wielką ochotą powitasz nadchodzącą wiosnę!

1. Urokliwe miejsca na południe od Polski

Gdzie jest ciepło w marcu Europa? Jeżeli masz ochotę na wycieczkę do ciepłych krajów, warto wybrać się na południe Europy, gdzie w marcu temperatury są już przyjemne, a słońce świeci niemal każdego dnia. Jednym z takich miejsc jest słoneczna Hiszpania – zwłaszcza na Wyspach Kanaryjskich, gdzie lato praktycznie nie opuszcza tego miejsca przez cały rok. To idealne miejsce dla tych, którzy marzą o wypoczynku na plaży i ciekawych atrakcjach turystycznych.

Warto również zwrócić uwagę na przepiękną, zabytkową Maltę, gdzie temperatury w marcu kształtują się wokół 15-20°C. Warto wybrać się tam na wycieczkę zwiedzającą, podziwiając małe, urokliwe miasteczka, a także zamek i wszędobylskie świątynie.

2. Przepiękne, nieznane Włochy

Gdzie pojechać w marcu do ciepłych krajów? Włochy to jeszcze jeden kraj, gdzie marzec może być doskonałym okresem na urlop. Można udać się wtedy na wybrzeże Amalfi, które przyciąga turystów malowniczymi krajobrazami i wyjątkową atmosferą, a także na Sycylię, gdzie o tej porze roku panują już stosunkowo wysokie temperatury. Warto zwrócić uwagę na to, że w marcu liczba turystów w tych miejscach jest znacznie niższa niż w sezonie letnim, co sprawia, że można w spokoju cieszyć się pięknem tych wspaniałych, części Włoch.

3. Egzotyczne wyspy w Europie

W marcu bardzo modna jest również wycieczka na Maderę – piękną wyspę należącą do Portugalii, gdzie temperatura powietrza w marcu wynosi około 18-21°C, a woda oceaniczna potrafi być na tyle ciepła, że da się w niej popływać. Madera także może być idealnym miejscem dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, dzięki możliwości wybrania się na trekking w góry, jak również na piękne, zielone pola golfowe.

Jeśli pragniesz egzotycznej atmosfery, to jednym z ciepłych miejsc w Europie w marcu jest Cypr – wyspa, gdzie na wiosnę cypryjską można podziwiać pięknie kwitnące drzewa i kwiaty oraz cieszyć się temperaturą oscylującą wokół 20°C.

4. Odwiedź wiosenne Grecję

Marzec gdzie na urlop? Grecja to prawdziwy skarb Jej wyspy i wybrzeża oferują turystom niezapomniane widoki, a w marcu, gdy zaczynają się pierwsze oznaki wiosny, temperatura sięga już nawet 15-20°C. To doskonały czas na zwiedzanie Aten, gdzie mamy możliwość poznania starożytnej architektury, a także zrobić zakupy na dzielnicach Eksarchia, Kolonaki czy Psiri- miejsca, które robią imponujące wrażenie.

Pamiętaj jednak, że zakupy warto zaplanować na początek marca, ponieważ końcówka tego miesiąca może być już niestety trochę przekłamaniem w kwestii turystyki. Dodatkowym atutem jest fakt, że w marcu w Grecji obchodzone są rozmaite świątParticularly attractive plus is the fact that in March local yPatrzecenia – zapewne znacznie ciekawsze niż te z polskimi smakami.

Marzec w Europie – inspiracje na ciepły i niezapomniany urlop

Marzec to miesiąc, w którym wiosna już powoli zaczyna zwiastować swoje pierwsze oznaki, a także zdobić krajobrazy pięknymi kolorami. Jeśli marzysz o tego typu scenerii, ale również chcesz poczuć na skórze ciepłe promienie słońca, podążaj razem z nami w exploracyjną podróż po ciepłych destynacjach na mapie Europy.

Rozpoczynamy od magicznej Hiszpanii, gdzie Wyspy Kanaryjskie naładowane są słońcem przez cały rok. Następnie przemieszczamy się na urokliwą Maltę, ze wspaniałymi miasteczkami godnymi mieszkańców antyknych opowieści. Nie możemy przecież zapomnieć o niezwykłych Włoszech, gdzie wybrzeże Amalfi oraz Sycylia w marcu, pomimo niższej liczby turystów, i tak oferują niezapomniane wrażenia i wakacyjne przygody.

Egzotyka również nie jest nam obca – przekonamy się o tym w Maderze, portugalskiej wyspie o zapierających dech w piersiach krajobrazach. Cypr również stawi czoła marcowym pragnieniom ciepłych klimatów, zapewniając podziw dla pięknej przyrody, kwitnących drzew i kwiatów. Równolegle, Grecja odkryje przed nami swoje skarby – wiosenne Ateny, to miejsce, gdzie możemy zetknąć się z historią oraz lokalnym, unikalnym folklorem i tradycjami.

Kluczowe słowa, które powinny towarzyszyć marcowemu poszukiwaniu ciepłych europejskich krajów, to: egzotyka, niezapomniane widoki, słoneczne pobrzeża, kwitnąca przyroda, soczysta wiosna i klimatyczne świątynie. Zachęcamy do umilenia sobie długich, zimowych dni marzeniami o marcowych wyprawach w ciepłe europejskie zakątki. Niezależnie od ostatecznego wyboru, idealna miejsce na urlop w marcu, gwarantujące ciepłe warunki pogodowe, z pewnością znajduje się w Europie.

Polecane atrakcje dla Ciebie: